bugün

2 yıldızlı kargaların, garip garip kompleksleri var efenim.
jimnastik kulübünün su geçirmez uzun menzilli boru döşeyeceği maçtır. net...
Guti'nin ali Sami yen'de 2 posta atıp stadı kapattığı, yıktığı maç. Samiyendeki son derbi maçıydı.

Aha bu da fotosu;
görsel
Ben bu maç için 'galatasaray beşiktaşa yenilirse bütün sözlüğe vurdururum' gibi bi başlık açacaktım lan! Başka bi başlık dikkatimi çekti, ona tıkladım. sonra da unuttum gitti zaten.
Yemin ediyorum verilmiş sadakam varmış ha. Az kalsın bi maç için götten oluyorduk.
Taraftarlık başka cinsel tercih başka aga, bunu bilir bunu söylerim artık...
maçın tekrarını izledim de galip gelmişken yazalım...

1- nobre'nin golü niye iptal?

2- hakem efendi maçın 2. yarısı resmen sıçmış.

peşin edit: gs'lilere lafım yok. maç 1-1 bitse tartışmalar bitmezdi. bu hakemlerle zor.
guti gibi yıldızların farkı böyle maçlarda ortaya çıkar.
Beşiktaşımızın cinconları guti ettiği maçtır.
malları gücendiren maç olmuştur.
beşiktaşı küçümseyen galatasaray başkanının ağzının payını aldığı maç olmuştur..
galatasarayın şampiyonluk hayaline veda ettiği ve bank asyaya yelken açtığı maçtır.
adnan polat'ın ''rakibimiz beşiktaş değil fenerbahçe'' dedikten sonra daha anlamlı olmuştur.evet galatasaray'ın rakibi şu an kasımpaşa konyaspor ile 2-2 berabere kaldı.
hagi'nin elano'yu oyundan çıkarmasıyla beraber beşiktaş'ın daha bir rahatlayıp skoru perçinlediği karşılaşma olmuştur.

baros'u oyuna alıp ona top kesecek adamı oyundan çıkarmak ne kadar doğru bir hareketti değil mi ?
galatasaray'ın hagi oyuncuların yerlerini anlamsızca değiştirene kadar iyi oynadığı, değişikliklerden sonra da beşiktaş'ın iyi oynadığı maçtır. iyi oynadıdan kasıt, iyi kontratağa çıktılar yani. batdal'ın oyuna girmesiyle pino'nun sağa kayması ve elano'nun ikinci forvet gibi oynaması bu üç oyuncuyu da bitirdi. servet'in çıkması, onun yerine cana'nın stopere geçmesi ve barış'ın cana'nın yerine geçmesi de guti'nin coşmasına sebep oldu. halbuki batdal girdiğinde pino onun arkasına geçse, elano da sağ tarafta oynasa ve galatasaray dizilişini değiştirmeden 4-4-1-1 gibi oynanmaya devam etse gol atabilirdi.

ayrıca bir kez daha gördük ki hakan balta.. ulan ne yazsam daha kötü bir tanım aklıma geliyor be.
herkez 6. dakikada o gol olmasa beşiktaşın geriye yaslanmayacagını ve galatasarayın orta sahada top yapmasına izin vermeyeceğini söylemiş geriye yaslanan beşiktaş 14 macta 5 gol atabilen galatasaray 11ine 3 4 tane net gol pozisyonu verdi birde böyle bakmak lazım 6. dakika macın kader dakikası olmuştur.o penaltı olmasa macı kim kazanırdı orası belli olmaz ama macın beşiktaş icin daha zor geçeceği kesindi
son sözümde bernd schustere gecen hafta 60 lı yılların futbolu oynandığını söylüyordu umarım bu mactan sonra 60 lı yılların futboluylada mac kzanalacağını öğrenmiştir en azından türkiyede..
onlarca orta yapan sabri, kewell ve baltanın bir topu bile herhangi cimbomlunun kafasına gelmezken, guti tek kere bilerek bi orta yaptı nobre alt köşeye çaktı, oldu bitti. yani sonuç olarak yine olan oldu ve futbol zekası eksilerde gezen adamlar yine çılgınlar gibi koştu etti ama elde var koca bi sıfır. bu saatten sonra cimbomun yapması gereken ne kadar dunya para verip oynattığı yabancı, türk varsa gönderip, kendi alttan gelen gençlerine şans vermesi, şampiyonluk veya şampiyonlar ligine gitme şansımız olmadığına göre, bari seneye banko oynatacağımız 2-3 gencimiz olur ve eminimki o gençlerin yapacağı hatalara veya kaybedeceği maçlara mantıklı cimbom taraftarı ağzını açmaz. ha bide her hafta trabzonun galibiyetlerine dua etmek icap ediyor artık. sonuçta lig sonunda trabzon şampiyon olursa fenerinde beşiktaşında cimbomdan çok farkı kalmaz. ayrıca bi musa çağıran vardı noldu demek istiyorum, ulan hala barış gibi bi futbol kazmasından medet umarken bu çocuğu kenarda bile görememek hasta ediyor beni. türk futbolu bu zevksiz, keyifsiz mahalle futboluna benzeyen oyuna devam ederse iddia ediyorum 10 sene sonra ne fener ne cimbom ne beşiktaş seyircisi kalır. ortalık barça, real, chealse taraftarından geçilmez.
edit: cimbomluyum ama gün geçtikçe gönlüm barçaya doğru kayıyor.
beşiktaşın gutiyle güldüğü maç olmuştur. * * *
adnan polat yönetiminin istifa etmekten kaçtığı maçtır.

sevgili başkanım, lütfen yöneticilerinizle birlikte istifa ediniz. 500 küsür yıllık tarihi olan galatasaray kulübü tarihi boyunca hiç olmadığı kadar kötü durumdadır ve bunda en büyük suçlu sizin ve yönetiminizindir. eğer, içinizde bir gram dahi galatasaray sevgisi varsa derhal olağanüstü toplanır gidersiniz. zira bir kez daha görüldü ki, hagi, tugay, arda, baros, neill ve kewell dışında bütün futbolcuların ve yöneticilerin galatasaray'dan gitmesi gerekir.

maça gelince. teknik taktik, hatalar doğrular v.s. önemli değil artık benim için. zira galatasaray aşkı zirveye tırmanan ancak futbol tutkusu dibe vuran bir taraftarım.

beşiktaş maçı kazandı, helal hoş olsun. hakettiler, kazandılar. iki şutu kaleci kurtarmış, direkten dönmüş falan zerre kadar umrumda değil. dönmeseydi arkadaş...

meselem kaybedilen 3 puan değil. meselem, galatasaray'ımın içinde bulunduğu durumdur. içindeki hainlerdir. ruhsuzlardır. sorumsuzlardır. basiretsizlerdir.
bariz oranda galatasarayın kazanabileceği bir maç'tı. lakin 8.dk da amatörce yapılan bir penaltı haftalardır gol atamayan galatasarayı zor durumda bıraktı. gerçi oyundan hiç kopmadı golden sonra. hagi nin muhteşem oyuncu değiştirirken yaptıgı saçmalıklar sayesinde beşiktaş iyice rahatladı.
A.turan - mehmet battal degişikliği kabuldür, gerzek bir penaltı yapan amatör a. turanı çıkarak yerine hızlı pinonun yanına alınacak klasik santrafor iş yapabilir.
ancak;
oyunu kontrol eden ve her an sonuç bulabilecek bir oyun oynarken takım bir anda yapılan servet-barış ve elano-baros değişikliği; savunmada zayıf, orta sahada üretken olmayan bir şekile bürünmüştür, elano yu aldıktan sonra asist yapabilecek ileri dönük adam kalmayışı ile hagi resmen besiktasa 'ben atamıyorum gel ikinciyide at sende rahatla bende' demiştir. hagi'yi çok severim ama yaptıgı tuhaf oyuncu degişikliklerini bu maçtada göstermesi beni endişeye düşürmeye başladı.
hayırlısı.
(#9665698)**
(bkz: 23 ekim 2011 tavşanlı linyitspor galatasaray maçı)
galatasaray ve beşiktaş takımları için hayati önem taşıyan maç/tı. bir kazanan bir kaybeden olursa iş kaybeden tarafından çok bozuk olacaktı. öyle de oldu. beşiktaş kazandı ve yarışın içinde kaldı, galatasaray ise yerle yeksan oldu maalesef. maçtan sonra ağlayan galatasaray taraftarı vardı başkan polat'a. hatta onun bile moralini bozdu adam, ki adnan polat "arkadaşlar iyi akşamlar" deyip arabasına bindi ve gitti.
fenerbahçe ile berabere kalarak sevinen galatarasaylılar vardı. onlara biz zamanında demiştik. sonraki maçlarda daha çok puan kaybeder bu takım ve 14-15 geriye düşer diye ama arkadaşlar eksileyerek takımı kurtaracaklarını zannettiler. şimdilerde lider trabzonspor'un 16 puan gerisindeler. bu adnan polat gitmeli. galatasaray'ın olmadığı bir lig istemiyoruz biz.
not: eksilemeyin, önce okuyun.
(#9861355)
(#9859054)
(bkz: gücenme)

quaresma olmadığı zaman oynamamız gereken futbolu oynayıp sadece doldur boşalta izin vererek kazandığımız maçtır. ayrıca galatasaray'ın pozisyonlarının da tamamını savunma oyuncularımızıın gereksiz yaptığı hareketler sonucu olması da ayrı bir olaydır.
(bkz: 2000 ruhunun dönüşü)

galiba gelirken yine geri döndü!
haginin, yenilginin sebebi kadro dışı bırakmış olmama rağmen misimovictir demesini beklediğim maçtı. demedi lan belki de dese kimse inanmaz diye düşünmüştür bu sefer.
yönetimle beraber sktirr git allahını seversen
ibrahim üzülmez ve lucesku ile atatürk olimpiyat derken beşiktaş galatasaray'ın evinde yeniden gücünü göstermiştir;

(bkz: gücenme)