bugün

Sabahat Akkiraz'ın açıklamasına katılıyorum. En basit spor takımlarında bile başarısız başkan istifa edip yerini başarılı olmaya aday kişiye bırakır. Kılıçdaroğlu bir değil iki değil birçok seçim kaybetti ama hala orada oturuyor. Aklı başında CHP'ye oy vermiş seçmen bunun hesabını sormakta haklı. Unutmayın kendisi oy bile kullanamadı bir seçimde. Ben AKP'nin ve onun dahil olduğu politikaların çoktan vaktini doldurduğuna inanıyorum. Bu doğrultuda oy vermek istiyorum ama muhalefette aday olarak gösterilecek kişinin de ben istedim ben adayım demesini kabul etmiyorum. Kılıçdaroğlu artık bırakmalı yeter kaç seçim geçti başaramadı. Fetö olayları patladığında fırsatı vardı yine değerlendiremedi.
Uzun lafın kısası değişim olmalı ve Sabahat Akkiraz haklı bana göre.
Alevilikle alakası yok, Ebu hanife olsa yine kazanamaz.
Buram buram alevi faşizmi içerendir. Kk ya alevi olduğu için karşı çıkılıyormuş. Hadi ya. Kk'nın gerçek bir loser olduğunu geçelim ve bu argüman haklı diyelim.sırf bunun için karşı çıkılsa bile bu nefret suçu değil ifade özgürlüğüdür. Koca pensilvanya eyaletinde bile mehmet oz un türklüğü gündeme getirilip duruldu, ki öz sağcıların adayıydı senin kk nın aleviliği mi gündeme gelmeyecek.
Kılıçdaroğlu'nun ağzından çıkmamış ifadeyi ve kimliği zorla Kılıçdaroğlu'na yapıştırmaktır.

Bu kadın şimdi kendince neyi ifşa etti? "Kılıçdaroğlu bir alevi"
Oysa Kılıçdaroğlu kendi kimliği üstünden asla bir siyasete girmiyor.

Kimlikler üzerinden siyaset yapanlara karşı duruyor.

Ben bu olayda alevilik propagandası ve Kılıçdaroğlu'nu zor duruma düşürme çabası görüyorum.
Evet.

Normal şartlarda bir ayıp söz konusu.

Fakat sadece bu olarak bakamayız.

Kabul edelim veya etmeyelim çok sayın halkımızın %30 %35’lik bir kitlesi çok azılı erdoğancı ve Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yarışırsa buradan oy devşirmek imkansız diyoruz.

Ama istanbul’da bunu başaran biri var.

Erdoğan’ı 2 kere yenmiş biri var.

Defalarca kaybedeni değil imamoğlu’nu istiyoruz.

Mesele sadece Alevilik değil yani.

%65’i sağ ve muhafazakar Bu halk bugüne kadar seçmediği kılıçdaroğlu’nu niye seçecek?
hep onlar mı mağdur edebiyatı yapacak. biraz da bu taraf yapsın.
Erkan başgibi zehir adam varken 6li ihtiyar heyetiyle uğraşıyoruz.yazık valla.
umurumda olmayan bir takım yazılardır.
kazanamadıkları maçta kabahati kendi kötü oyununda değil de hakemde vb. bahanelerde bulup, ağlayan futbolcu ve teknik direktörler gibi bir tespit.

kılıçdaroğlu'nun başarısız bir yönetici olması alevi olduğundan değil.

ssk genel müdürlüğündeki başarısızlığı da alevi olduğu için değildi.
Kılıçdaroğlu sünni olsa da kazanamaz.
bu ucuz ters psikoloji nomerolarını, ajitasyonları gidin çoluk çocuk üzerinde uygulayın. halk 10 yıldır ana muhalefet partisi liderliğiyle ödüllendirdi, daha ne yapsın? o bu süreyi nasıl geçirdi? akp ajanlığıyla. geçenki seçimleri geçtim, şu "ay nolur ben aday oluyim" seçiminde bile aylardır erdoğan'ın hesabına çalışıyor. "başörtüsüyle helalleşiyoruz" dümeninden başlayıp madde madde sayayım mı?

"kılıçdaroğlu'nu alevi olduğu için istemiyoruz": nobody
"kılıçdaroğlu'nu alevi olduğu için istemiyursunuz": alevilerin kindar militan olanları (kişi kendinden bilirmiş işi), arap ırkçıları, pkk maşaları
görsel
görsel
Ben bir alevi olarak kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemem. sebep, onun alevi olması değil 9 seçim kaybetmiş bir insanın hala siyaset yapması. Chp koltuğunu bırakmayan, önüne çıkan vizyonu geniş, geleceği parlak insanları partiden dışlayan, gönderen bir insan, bu ülkeye nasıl cumhurbaşkanlığı yapacak. He oldu da cumhurbaşkanı oldu, ülke şimdikinden 1-2 kademe daha rahat olur eyvallah, ama benim gibi düşünüp de oy vermeyecek insanları hesaba katarsak şimdikiler yine seçimi kazanacak. Yine balkon konuşmaları olacak, yine aziz nesin tweetleri atılacak, o kaybeden siyasiler yine koltuklarında oturmaya devam edecek. Olan yine her zaman olduğu gibi halka olacak. Ölmeden siyaseti bırakma niyetleri yok.
Sabahat akkiraz'ın haklı olduğu tweet'tir.

görsel