bugün

mumbai'de onlarca kişinin ölümü ve yüzlerce kişinin yaralanması ile sonuçlanan saldırılardır.
ölü sayısının 125 i bulduğu saldırılardır. sözlüğün bu kadar ilgisiz kalması enteresandır. *
http://www.haberturk.com/...cat=180&dt=2008/11/27
(bkz: #4289029)
sözlüğün ilgisiz kalması gerçekten hayretler verici, 125 kişinin öldüğü olaylar zincirinin ise sözlükte aybars lebib diye bir yazar kadar ilgi çekememiş olması ise enteresan...
ölülerin yanısıra rehin alınan vatandaşlar da vardır ve bunların arasından 1'i türktür.
saldırıları gerçekleştiren teröristlerden biri şu şekilde yakalanmış objektiflere;
http://www.ntvmsnbc.com/news/296068.jpg
herifin tipi bile korkutucu. allah'mış, islam'mış, cihad'mış... sikeyim senin masum insanları öldüren mantaliteni...
tac mahal oteli'nin de patlamalardan etkilendiği, anlam verilememiş saldırıdır. yine dünyada bir şeyler oluyor, bir şeyler yer değiştiriyordur ama yine anlamıyoruzdur. saldırıları deccan mucahidin diye bir grubun üstlendiği söyleniyor ayrıca.
türk rehinelerin kurtarıldığı, ölü sayısının 150 yi aştığı ve oberoi otel' de kontorlün sağlandığı bilgisi verilen korkunç saldırı.
bir ükenin geleceğine dinamit sokulmasıdır. terörün dili, dini, maksadı ne olursa olsun asla tasvip edilemez. masum insanları öldürmenin hiçbir açıklaması da olamaz. 'müslüman terörist' ifadesi de bana göre çok yanlış. ben onlarla aynı dine mensup olamam. benim dinim güzel ahlak üzerine kurulmuştur. bunların ahlakını bırakın insanlığı şüpheli.
aslanlar gibi bir eylemdir.

şimdi burada sizlere birilerinin yaptığı gibi oradan buradan aşırılmış link kalabalığı ile kısa geçmişten mağdur mazlum insan görüntüleri sunmayacağım, zaten hepiniz biliyorsunuz onları. gerçi birinci körfez harbi denildiğinde dezenformasyona maruz kalmış hafıza sahiplerinin ekranına petrole bulanmış bir deniz kuşu gelse de, ekseriyetle kopmuş çocuk/kadın/ihtiyar/-insan- kolu, bacağı, kafası görülmüştür.

ş-imdi, bu geberenler var ya, hah onlar da işgal güçlerinde yer alan askerlerinin anaları babaları dayıları amcaları halaları teyzeleri dedeleri nineleri. n'oldu da insanlık birden ayyuka çıktı hanzolar derim tepki verene. hammurabi kanunlarında bile var bak: göze göz. leviathan'ı okumadım henüz belki onda bile var. bush gibi bir adamı iki kez seçen zümre masum olamaz. aynı hata iki kez sadece şu sebeplerden dolayı gerçekleşir: hata sahibi zihinsel özürlüdür veya haindir. blair'e bir pankart açmamış biri de bir şeyleri çoktan hak etmiştir.

aklıevvellerden daha evvel bazıları "o öyle yapıyor diye bu da böyle mi yapmalı, indirgenmiş savunma biçimi bu seninki" demesin oyarım.

oyuyorum:
insanın kalbi intikamdan mütevellit sürur ister be can. (yeterli mi bu cümle? değilse bir alt numarada kaşın)
ölü sayısının her gün arttığı saldırılardır. saldırganların, erkek rehineleri serbest bırakmak için sünnetli olup olmadıklarına baktıkları ve müslüman olanları eleyip bıraktıkları ama eninde sonunda kendi canlarından da oldukları saldırıdır.