bugün

antalyanın manavgat ilçe merkezinde bulunan türkbeleni isimli ormanlık alanın cayır cayır yanmasıdır. saatlerce süren yangın söndürülmüş, duman bulutu sideyi kaplamış. umarım bu da "la zaten yandı, olmazsa imara açalım, bi rezidans otel neyin diksinler" olayı değildir.

http://www.haberler.com/m...lismalari-4874807-haberi/
her sene olan, yeni otellere yeni yerler açan doğa olayıdır.

ülkemizin dövize en fazla ihtiyaç duyduğu şu günlerde dini bütün bazı kardeşlerimizin kerameti olabilir.
sabotaj olasılığının yüksek olduğu yangındır. yaklaşık 8 hektar kızılçam ormanı yanmıştır.
(bkz: 26 temmuz 2013 yangınları) maalesef sadece manavgat değil(keşke hiç olmasa) 3 farklı ve önemli ormanlık arazi yanmıştır.
her gün birçok manavgat sakininin önünden geçtiği, yapıldığı zaman çoğu liseninin ''ahaha normal şelalemiz vardı, yapayımız da oldu.'' diye geyiğini yaptığı yapay şelale'nin kapkara olduğu yangındır.
ilkokul 3'te göbeğimiz düşercesine çıktığımız türk beleninin on hektarı sizlere ömürdür. insanın içi acıyor, o kupkuru ve kapkara görüntü zihinlere çoktan yerleşti.
duyduğuma göre evi yananlar var, çok şükür ki şehre sıçramasına ramak kala kontrol altına alındı. yaradan beterinden saklasın.
Bilenler bilir o şelalenin olduğu yer eskiden hastaneydi. Ben o hastanede doğdum, türk beleninin her gün önünden geçtim. Şehrin ortasındaki orman birilerini rahatsız etti. Sadece canım acıyor şu an. Uykularım kaçtı uyuyamadım. Türk beleni bize kalacaktı. Yazıklar olsun. Bir anda o tepenin üç ayrı yerinden ateş çıktı. Yatacak yeriniz yok.