bugün

yeni mezunum, değil 2500 asgari ücret para falan istemiyorum ya yeter ki deneyim kazanayım diye düşünerek iş ararken şöyle şeyleri görünce gerçekten sinirleniyorum. tabi donanımlı ve hakeden biriyse o ayrı
100 milyara götümü veririm başlığında evet evet diye haykıranlar üşüşüp salladıkça sallamışlar ya la.
bu maaşları hangi illerde aldığınızı da bi yazın hele...her şehrin piyasası farklı sanırım...
özel sektörde bu maaşla işse başladıysa şanslı yeni mezundur. (bu entry istanbul için yazıldı)
bu maaşla özel sektörde işe zor başlar (istanbul dışındaki iller için)
Sigara içiyorsan battın. Her ay eksi. Geçmiş olsun.
Gençler büyük bi ekip kuralım, pazarlama çalışalım, her birinize aylık 3–4 bin para kalsın. Gülmeyin çok ciddiyim. Mal satabilecek varsa dönsün bana. Ben üretim yapıyorum.
Herkes bir yoldan geçiyor.

Yeni mezunlar da bizler gibi düşük maaşla başlayıp yillar içinde yükselecek.

Yeni mezuna gel müdür ol, 10 bin tl maas diyecek halleri yok aq.
maaşla kafayı yemeyin.
ssk'lı bir işçi olmayı tercih etmiş yeni mezundur.

kimisi de daha mezun dahi olmadan kendi şirketini kurar, maaş almaz, çalışanlarına maaş öder. (bkz: since 2008)
yalnız yaşayan tarafımın yalnızca kira + faturalar 2500 tl yi geçtiğini düşününce standart altı bir yaşama sahip olacak gençtir.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
2015 2000
2016 7000
2017 15000
2018 63000
Alıyorum yılda 24 tane ikramiyem var cumartesi pazar pazartesi salı çarşamba perşembe tatil cuma da cuma izni var 2 saat zaten.
yok devenin bale ayakkabısı.kendinize gelin haddinizi bilin.torpilimiz olmasa nefes aldırmayacaklar yok mezunmuşta yok 2500 müş
valla bana sorarsan rakamlar çok iyimser..
ısparta gibi bi yerde bile düzgün bi yerde kalıym desen kiralar o civarda az biraz büyük şehirde ise hele bekarsa o paraya na mümkün kira bulamaz. bulsa dahi işine uzak olacaktır..
tek kişilik bir mutfak masrafı toplam 300 çıkmaz ancak her zamn 500den fazla harcanır.
250 faturalarda çok ama çok iyimser. kış gelsin bi sadece doğalgaz o kadar gelir zaten.
nasıl geçiniyo insanlar bu rakamlarla inanın anlamak çok zor. anlatmak çok zor
birilerinin artık anlayıp ülke standartlarını yükseltmesi gerek
güya kendi kendine yetebilen bir ülkeyiz ancak akı bokunu kurtarmıyor..
Vay aminyum millet ne mayışlar alıyormuş. Egonomi cidden çog eyiymiş desene.
2011 de 2500 le başladım ben şimdi orta düzey yöneticiyim maaşımı söyleyip fakirleri kıskandırmak istemiyorum o kadar yani.
allah kolaylık versin
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar