bu kitap eğer gerçekten bir Atatürk kitabı olsaydı, yani Atatürk tarafından kaleme alınmış bir eserin özel basımı olsaydı -ki var, 1927 Tayyare cemiyeti yayınları, Nutuk, hayli pahalıya gidiyor mesela) tamamdı ama bu kitap "Atatürk" kitabı değil Yılmaz Özdil denen üç nokta bir enter yazarının edebi bir kitabı. dolayısıyla önce bunu düzeltelim. Bu bir yılmaz Özdil kitabı, Atatürk kitabı değil.

Ben 17,50 TL'lik versiyonu okudum, koleksiyon kitabı olabilecek bir dolgunluğa sahip değil. alan alsın beni ilgilendirmiyor ama alana da "yazııık" gözüyle bakmaktan kendimi alamıyorum. Benim indimde bu kitabı bu fiyata satmanın savunusunu yapmak ile körü körüne "ak partiliyik ak partili, hüloooğğğ" diye bağırmak arasında zerrece bir fark yoktur.

Edi: imla
Adamin teki cikip hz muhammedin kitabi 571 adet basiliyor her kitabin fiyati falanca fiyat dese neredeyse hepsi birakin elestirmeyi ulkeyi ayaga kaldirirlar neredeyse ama kendileri bu tur olaylardan muaf anladigim kadariyla.
acaba ben yanlışı ne yaparım çaktırmadan savunurum kafasındalar hala .

bunların zekası bu kadarına yetiyor .

o niye böyle yapmış o zaman .

ulan sen o yapana söylemediğin kalmadı yobaz dedin gerici dedin bilmem ne dedin zaten sen niye onun yediği boku yiyorsun .

bu kadar embesilsiniz yani bunu söylemeye çalışıyorum yıllardan beri .

git şimdi bak bunlarda kumar oynuyorlar diye sende kumar oyna .

eskortlar veriyor diye sende ver .

ama şunlar insanlara yardım ediyor diye kimseye yardım etmezsiniz dimi .

biliriz biliriz ciğerinizi de biliriz .
17 sene öncesine kadar ülkenin bir tarafına koydukları için kasaları boşalttıkları için 2.500 tl koymaz ki bunlara .

1 milyon dolar dışarıdan borç istemişti bu ülke .

sakıp sabancı bunun için şöyle demişti ulan bu bir ülke mi yoksa bir firma filan mı !

bunları itin götüne de soksan yine ben derler .

ben ci bunlar yani .

anladın sen onu kardeşim .
ben niye savunayım yahu. alan savunsun.
ayrıca ayda minimum 20bin kazanan insana 2500 tl koyar mı? bu ülkede bu kalibrede 1881 kişi de çıkar bir milyon kişi de. sırf özdil'in arkadaş çevresinden bile çıkar.
sorun bunun günlerdir ortamı meşgul etmesi. temcit pilavı gibi 1881 alıcının hesabını atatürkçüler'e kesmeye çalışanlar anayasanın çiğnenmesi karşısında millete hakaret gibi "seçim siyasi faaliyet değildir" bahanesinin öne sürülmesine tek kelime edemezler. ülke savunması için hayati öneme sahip tank palet fabrikasının gavura peşkeş çekilmesine ya rabbi şükür derler.
iki yüzlülüğünüz, satılmışlığınız ve ucuzluğunuz mide bulandırıyor.
siz satılmak için 2500 tl'nin onda birine razıyken yerinizi bir kitaba kaptırmış olmanıza dertleniyorsunuz. başka bir şeye değil.

tanım yazmazsak anlamayan çıkar: satılıklara dert olan eylem.
Bence bu kitabın satisindan elde edilen gelir kurușuna dokunulmadan darüșșafakaya bagislanmali, böylelikle Zubeyde Hanimin ruhu șad olur.
Sözcü ve akit gastelerinin, bu gastelerin yazarlarının benim gözümde hiç bir farkı yoktur. Iki taraf da kendi kesiminin yobazlarıdır.
Nasıl ki cubbeli yanmayan kefen satıyorsa (ki sattığı kefenin üzerine yazılan ayet. Yani allah'ın kelamıdır) özdil de atatürk tarafından ekmeğine bakmaktadır.

Şiddetle karşı çıkanları anlamıyorum. Almayın kardeşim, zorla mı? Kimse almazsa zaten bir daha bu halt yenemez. Ama illa çıkıyor bir kesim ve bu vampirleri doyuruyor.
Yılmaz özdil gibiler her daim olmuştur. Olacaktır da. Insanlarımız bu kadar cahil olduktan sonra, daha cook ekmek çıkar atatürk'ten ve dinden.
günümüzde ticareti olmayan bir ideoloji kalmadığına göre çok da abartılacak bir olay değildir.
(bkz: halk tv)
Yurdumuzda hayvancılığın ölmediğini ülkemizde 1881 adet sığırın bir kaç saatte sağıldını gördük.
Aylarca bu kitap raflarda 20-30 TL arası satıldı. Hayatında Atatürk, milli mücadele, kuvayi milliye hakkında okumamış kesim dönüp tarafına bile bakmadılar bu kitabın.(Facebook'tan TV'den tarih öğreniyolar zira) Ama 2500 TL'ye sayılı basım satıldı diye tek gündemleri bu maşallah.

Vallahi Allah el yazması olmayan tarihi eser değeri taşımayan bir kitaba 2500 TL verecek kafayı nasip etmesin ama domates biber alamayacak durumda olup da birilerinin bir kitaba 2500 TL verdiğini görünce ülkede bir şeylerin ters gittiğini sorgulamak yerine "mal yeaa bunlar" demek bambaşka bir kafa tabii ki.
O son yayin evinde satislari takip ederken gördükten sonra savunulacak birsey kalmamistir.
Reklamın iyisi kötüsü olmaz cinsinden hadise, bu reklamla 2. Baskı 1 haftaya çıkar azizim.

Atatürkçü ya da dinci, insanları sınıflara ayırmak ve sömürmek geleneğinin devamıdır.
boş işler ve boş insanların muazzam uyumu.
Çiftlikbank’ı savunmaktan farksız olan şey.
savunan yoktur. ( savunan da mal oğlu maldır )

asıl sözü edilen şey şudur ; halk açken 1000 odalı saray yapan halk adamlarına ses edilmemesi ve yılmaz Özdil gibi yarın hatırlanmayacak şahsa ''vurun kahpeye'' anlayışıyla saldırılması.

yani ikiyüzlülüğünüzü dile getiriyoruz sadece. ( yozdil'i artık ciddiye almıyorum zaten )
Bir kitaba 2500 tl verenler,
Okullara 140 milyon kitabı bedava veren adama hırsız diyor.
Kemalizm dinleri, mustafa kemal peygamberleri, 2500 tl'ye kitap almak ibadetleri.
Millet aç ülkede kriz var ülke batacak bittik öldük biz asgari ücret şöyle böyle diyenler aliyor bu kitabı sanırım. Ben Atatürk'ü okullarda bedavaya öğrendim
ruh hastalarının eylemidir.
bakın chp'ye oy veren biriyim(ki kk yüzünden soğudum) bu iş atatürk istismarıdır.
midem bulanıyor bu kendini cumhuriyetçi sanan cahil, gereksiz tayfadan.
iphone xs plus telefona verdiği parayı savunan enayi ile aynı mantıkta olan insanlardır.

O mantıkta insanlar aramızda.
Arkadaşlar kıskana kıskana yediniz birbirinizi be. Kitabı alan adam bunu dert etmiyor size ne ? Sizde yazın bi kitap satın beşbine.

Yine zenginin malı züğürdün çenesini yordu.
Patates soğan edebiyatı yapıp keriz gibi saman kağıda 2500 vermek...

Harbi IQ düşük ... Çok düşük.

Ben Atatürk u sevmem ancak acıdım be. Yazık, kimlerin ticari malzemesi oluyor.
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış)
Bu mala sorsan neden bu rakam diye hayat pahalılığına tepki çekmek içindi der elinde viskisiyle.
Camilere karşılıksız para verenleri, iş adamlarının tarikatlara milyonlar aktaranları eleştirmeden 1881 adet kitap mı dert oldu. Üsküdar belediyesi daha yeni kaçıncı camiisini sattı, siz hangi kafadasınız.