bugün

ismail yk evrakları tastamam olan arabasının plakasıdır.
(bkz: bas gaza)
(bkz: 2400 sağa çek çabuk)
nokia tarafından üretilip ismail yk'ya bağışlanmış arabadır.
392 yıl sonrasının tarihidir.
axis in profesyonel gozetim araclari icin hizmete sundugu bir video server modeli. yerini 241q ya birakmistir.
pm saat formatında gece oniki 24:00 şeklindedir ama 24:00 diye bir saat birimi olmadığı için 00:00 redirect eder.
askeri liselerde ya da kara harp okulunda öğrencilerin topluca 10 dakikada koşulması istendiği metre cinsinden mesafe. niye 2000, 2500 ya da 3000 gibi yuvarlak bir rakam değil sorusunun cevabı ise, bu mesafenin en uzun taaruz mesafesi olmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz sayın seyirciler. birlikler bu mesafeye kadar taaruz hattına yürüyüş ile yaklaşır bu mesafeden sonra artık yürüyüş biter ve koşarak hücum edilir. her sene savaş beden eğitimi* dersinde öğrencilerin tâbi tutulduğu bir sınavdır.

madalyonun bir de öbür tarafı var... ben, uzun boylu, uzun süre basketbol oynamış bu sebeple daha çok çevik ve kısa mesafede başarılı, iri kıyım bir vatandaş olarak, ciğerlerimden kan kokusunun ağzıma geldiği bu sınavda, öyle strese girer, öyle tırsardım ki, yıllığa konu olmuştur bu durumum... hala rüyalarıma girer saçma şekillerde. insanın iç kimyasını zorluyor, kan basıncını götünüzden hissediyorsunuz aferdersin... vicutta bütün suyu atıyodum ben ve hiç geçemedim askeri lise boyunca bu sınavdan... ama hayatımda bir kez olsun bunu başardım. oksijenden beynim dönüyordu bitirdiğimde ve attığım naralar bütün herkesi duygulandırmıştı.* "vay be barutyiyici bilem geçli la bu sınavdan görüyonnu... dünyada başarılmayacak şey yoktur!" sözleri kulaktan kulağa yayılıyordu... güneş artık daha parlak ve hayat daha güzeldi... bense bir kahraman olarak anılmaya başlanmıştım artık... acaba barutyiyici'yi başbakan mı yapsak diyen lavuklara, bokunu çıkarmayın olm sadece amerikan başkanlığına adaylığımı koyacağım diyodum... neyse daha fazla sapıtmadan bu işi bıraktım allahtan.

üniversitede arada sohbetlerde benim askerlik anılarım konuşulur. ben de işkence gelenlerden bahsederdim. tabi bunların başı, 2400... sohbetler sonrası, saçma sapan bir şekilde, uyanınca sabah 2400 sınavına gireceğimi hissediyorum rüyamda ve stresli bir şekilde uyanıyorum... hala rüyalarıma giriyor yani sevgili uuserlar böle bir illet yani...
1736+664