1. 1.
  Aralarında olduğum yazarlar grubudur.

  Oy vermemek de bir tercihtir. Ben veya biz tercihimizi bu yönden kullanıyoruz. 24 haziran tatil, üşendiğim falan da yok, oy verilecek okul 200 metre ileride sadece.

  Türkiye gibi ülkelerde insanlar gece gündüz oy kullansalar yine şikayet etmezler. Tek bildikleri şey oy kullanmak.

  Oy vermeyenin oyu erdoğan'a, ahmet'e veya başka kimseye gitmez. "Omo oy kollonmozson ordoğono godor" diyenlere inanmayın. Yok öyle birşey.

  Vicdan azabı da duymuyorum. Vicdan azabı duyacak en son kişi benim. Sen ise herşeyden mesulsün. A'ye oy verirsin a gelir ve a'nın yaptığı herşeyden sen de sorumlusun çünkü a'yı sen seçtin. B'ye oy verirsin b gelir, sen b'nin yaptığı herşeyden sorumlusun. B'yi sen seçtin.

  Evet oy kullanmıyorum.
  Hiç kimseye verebilecek bir oyum yok.
  Ekmek bulamıyorsanız, pasta değil, seçim sandığını yiyin, ahahahah.
  4 -8 ... boyester magnusson
 2. 2.
  benimdir. daha hiç türkiye'de oy kullanmadım.
  -2 ... australia
 3. 3.
  Oy kullanmazsan kime gideceği belli. 10 küsür büyük şehir hayır derken genelden evet çıkmasının nedeni sen ve sen gibilerin oy kullanmaması.

  Uzun yazı yazınca bir şey bilmiş olmuyorsun.
  3 -2 ... n dakota
 4. 4.
  24 haziran da oy kullanmayacak yazarlar
  1 -1 ... flat head
 5. 5.
  hilafet isteyen yazarlardır.*
  2 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
 6. 6.
  çatır çatır kullancam. adres belli chp.
  ... true
 7. 7.
  (bkz: oy vermek bir şeyleri değiştirseydi yasaklanırdı)
  (bkz: emma goldman)

  siz yine de oyunuzu kullanın. yoksa yanlış giden şeylerden şikayet etme gibi bir hakkınız olmadığını vicdanınız sürekli kafanıza vurur. tabi tercih sizin...
  2 ... dunya vatandasi
 8. 8.
  oy kullanmassanız kime gideceği bellidir. veya sayın yazarın dediği/arzu ettiği gibi yazalım oy kollonmossonoz ordoğono godor.

  o pusulasız zarflar mevzusu var bildin mi. sen şimdi oy kullanmaz isen ve senin gibi 2 milyon kişi ( çok daha fazla sayıda çıkabiliyor bu sayı ) daha oy kullanmaz ise seçim bitti bitecek iken itina ile hesaplanır oy kullanan insan sayısı, kullanmayan kadarı da pusulasız/mühürsüz 2 milyon 1 oy olarak belirlenen yerlere gider. inanmayın yalan bu diyorsunuz ama neye istinaden diyorsunuz ben bilemedim.
  6 ... mel mel bakan gibson