bugün

Meb tarafından açıklanan karardır. Seminerler okulda olacak. 6 ay sonra işe gitmek garip gelecek tabi ağlamalar başlar artık. Meb dik durmalıdır. Her sektör işteyken öğretmenlerin gitmemesi ayıptır. Evet.
Saygıdeğer bütün öğretmenler için bu eğitim öğretim yılı güzel başlasın ve güzel devam etsin.
Dile kolay 6 ay sonra gerçekleşen durum. Okulun yolunu bulabilirler umarım. Evet.
Saat 10 gibi gidip, 12 de geri dönecekler amk. Böyle başlama mı olur.
Göte bak, sanki kendi gitmicek.
18 eylüle kadar okulda olacaklar. Seminerler 4 gün sürecek kalan günlerde öğrenci yokken öğretmenin 18 eylüle kadar okulda ne yapacağını anlamış değilim.
öğretmenler bizim geleceğimizdir. onları riske atarsaksklfhnflshfls. bi zahmet dedirten durumdur.
Ay kıyamam dediğim durumdur. Seminerden sonra en yakın taş ocağına mı yönlendiriyoruz?
Öğretmen değilim ama nedir bu çekememezlik. Yok yatmışlar 6 ay maaş almışlar bilmem ne bidi bidi. Öğretmen kolay olunmuyor 4 yıl oku bitir o kadar atanamayan öğretmen arasından çalış kpss gir sıyrıl ve atan yetmez mülakata gir onu da geçersen sözleşmeli atan sonra tekrar sınava gir onu da geçersen anca asil öğretmen olabil. Madem bu kadar kuyruk acınız var madem yattıkları yerden para alıyolar zamanında burda göt büyüteceğinize iki kitap açıp çalışıp siz de öğretmen olup 6 ay çatır çatır çatır maaş alıp tatil yapsaydınız. Ne kuyruk acısı geçmek bilmedi.
Okula diye çıktım,
Maslak oto sanayideyim.

-Nerdeydi lan bu okul?!
Zahmet olacak paşalara bir 6 ay daha yatsaydiniz.
Marttan beri "yatan" haramzadeler için zor bir durum olacak

Alıştilar şimdi bunlar
Neyse yaa sömestir yarıyıl bayram seyran tatili falan.

Emin olun bu virüs hiç bitmesin diye dua eden öğretmenler vardır hani çalışmadan maaş alalım diye...
çok geç başlattılar bu okulları çok geç.

nasolsa bu kış da 6 ay yatacaklar.

bari çocuklar eğitimde gittiği yere kadar gidebilseydi.

akabe yabar, hekez bahar.
Bugün poliklinigime gelen hastalarin yarısının öğretmen olması ile noluyor lan dediğim ardindan sözlüğe bakınca durumu anladığım olay. Terbiyesizler, ben ayda 10 nobet tutarken üstüne nobet sonrasi poliklinikte, ameliyatta olduğum halde, nasıl bana rapor vermezsin diyebiliyorlar, 7 ay yan gelip yattıkları yetmemiş gibi sağlık ekibini meşgul ediyorlar, iğrenç ve rezilsiniz.
Geleceğin emanet edildiği 'öğretmen'lerin alanlarında uzman oldukları rapor alma, haftanın 4 gününü boşaltıp 3 gün okula gitme, bayramda izinliyken girmedikleri ekders ücretlerini yüzsüzce talep edip alma gibi konularda çocukları bir güzel eğitip ahlaklı, vatanını seven ve dürüst birer birey olarak yetiştireceğinden kuşkum olmayan durum (!)

Seminerlerde biraz da etkili rapor alma yöntemlerini tartışın bari, çay kahve içip 2 saatçik ağız ayırmak zor geldiğine göre şöyle 8 10 ay yatın.
asgari ücretle başlarlarsa olur.
Tembellik yapmasaydınız, gezip tozmasaydınız, çalışıp hak Edip siz de öğretmen olsaydınız.

Yeter ağladınız.
ha gayret arkadaslar ogretmenlerin maasini duserecegiz.

asgari ucret alsinlar.

direnelim.
umarım okulun yolunu unutmamışlardır

lan bu okulları neden böyle geç açıyorlar

anlamıyorum ki ?

zaten nisandan beri yatmıyor mu bunlar

aç temmuz ağustostan

başla git

gidebildiğin kadar

nasolsa

kasım aralık gene kapanacak

gene öbür yaza kadar yatış

ne memleket amk

çalışma düşmanı.

yata yata mı kalkınacaz

be koduum.
"aaayyyy inşallah firüs kapmazlar. ikinci dalga gelecek diyorlar. hepimiz ölüceez."

panik bitti, eğitimde normalleşme başladı. darısı öğrencilerin başına. mehmet ceyhan şu an evinde deliriyordur.
öğretmenler bizim baş tacımız sonuçta onlarda yatmaktan çok hoşnut değillerdir diye düşünüyorum ve evden de uzaktan eğitim verdiler hakkıyla verenlere selam olsun.
üzüntü vericidir. ne güzeldi ekranın karşısında nescafeni yudumlayarak eğitim vermek.
görsel
Kuşkusuz gruplarda şöyle konuşmalar dönmektedir:

- biz ne iş yapıyorduk iq?
+ bilmiyorum uzun zaman oldu. Sanırım bir tahta vardı.
- neyse bir gidelim bakalım, o kadar para veriyorlar.