bugün

ayrıca serdar kulbilge'yi ayarttığı söyleniyor aziz yıldırım'ın.

maç tarihi 7 mart.

görüşme tarihi 14 mart.

vay anasını arkadaş, maçtan sonra şike konuşması yapmış aziz başkan.

abdullah kaya bunları bir bir anlattı mahkemede. iddianame'ye bel bağlayan güllerim, sıçtınız şimdi.
--spoiler--
Ben suçlu bulunursam fenerbahçe suçlu olacaktır, ben suçsuz bulunursam fenerbahçe beraat edecektir.

Fenerbahçeliler sessiz duruyorsa biz işaret veremediğimiz içindir.

Bana bunların yapılmasının nedeni türk sporunu ele geçirmek içindir.

Gazeteler suçludur.

Federasyon suçludur.

Yargı suçludur.

Emniyet suçludur.

Cumhurbaşkanı suçludur.

Galatasaray suçludur.
--spoiler--

Savunma budur.
götünden anlayan bukalemunları gösteren savunmadır.

açın okuyun amına koyim. gözlerinizle okuyun, götünüzle değil lan. hadi yavrularım benim.
korkarım yeni bir 2-2 vakasıdır.

"korkarım" diyorum zira bir galatasaraylı olarak bu tip davalarda tutuksuz yargılanmaları taraftarıyım. silahlı örgüt filan işin abartısı.

"2-2" diyorum zira daha önce şike diyenler nasıl iddanamenin salt gerçeklik olduğunu düşünüyorsa şimdi fener taraftarıda savunmanın salt gerçeklik olduğuna inanıyor.

iddaname okundu, karşı savunma alınıyor. yargılama henüz başlamadı.
olay şudur.

8 ay boyunca iddianame ile suçlu ilan edildi bu kulüp. hatta bırakın iddianameyi polis fezlekesi ile kesin suçlu dendi.

aziz yıldırım'ın boy boy fotoğrafları yayınlandı, hastane görüntüleri basına verildi.

futbolcular hakkında atıp tutuldu.

şimdi bu savunma ile o 8 ayın acısı çıkarılıyor. hem de karşı tarafı acıtarak çıkarılıyor. ne derece saçmalıklarla bu 8 ayın fenerbahçe'ye zehir edildiği gösteriliyor.

şimdi oynama zamanı bizimdir.

ve şunu da ekliyor hukukçular. eğer bağımsız bir yargı olursa bu iddianame ile kimse bir şey yapamaz. aziz yıldırım tıpış tıpış dışarı çıkar, ama bağımsız yargı mı? güldüm biraz.
köksal bayraktar:

"Örnek vermek gerekirse 20 dakikalık tapelerden 2 dakikalık görüşmeleri kesip almışlar. Çoğu zaman bu kesip biçtikleri tapelerde de karşı tarafın konuşmalarına 3 nokta koymuşlar."
alan savunmasına dönüşmüştür.
arifin mençıstıra attığı gol aranmıştır.
piçleri üzmüş savunmadır.
kimilerini çok sevindiren, kimilerini ise sıkıntıya sokan savunmadır. beni ise zerre kadar ilgilendirmeyen savunmadır. olay artık fb- anti fb durumuna dönüşmeye başlamıştır. bu çıkmaz sokaktır.

adam öldürmekten yargılanan birisinin masum olup olmadığına mahkeme karar verir. onun suçsuz olduğuna inananların diğer üçünü şahıslarla alıp vermediği nedir hala anlayabilmiş deilim.
adam suçluysa suçlu, deilse deildir. olayı dramatize etmemek "nasıl koyduk ama" havalarına girmemek gerek.
insanın keşke aziz yıldırım tarafından sevilen biri olsaydım diyesi geliyor. mini cooper güzel araba.

--spoiler--
- Aziz Yıldırım: "ilhan Bey ile Abdullah Başak arasındaki konuşmalar totemden ibaret. Bizler sevdiğinmiz insanlara yardım ederiz. Mini Cooper olayı da budur."
- Aziz Yıldırım: ""6222 sayılı yasa çıkmasa, buraya dolandırıcılıktan gelecektik."
--spoiler--

savunmanın özeti;
-şike yapmadık, dolandırıcılık yaptık.
ergenleri, göt lobuyla düşünüp algılayabilenleri deli eden savunma. o sebeple saçmalamaya da devam ediyorlar.
ben tatile çıkıyorum yarın görüşürüz. bu kadar ayar yeter size bugün eğlencelik çerezler!
yarın sabah buradayım yine.*
emenike'nin para sayma görüntüleri var dedikten sonra göremeyen adamların ona hiçbir laf etmediği ancak bu savunmaya bok attığını gösteren savunmadır.

kör gözünüze koyayım ben sizin.
aziz yıldırımın yaptığı adı üstünde savunmadır. çıkıp evet ben şike yaptım o gösterilenler de kanıtı demesini kimse beklememektedir zaten. o yüzden nasıl koyduk havası yaratmak için erkendir. dava henüz ilk aşamadadır yargılama bile başlamamıştır. bir galatasaraylı olarak ben savunmasının yarıda kesilmesine çok bozuldum ve itirazım var. savunma hakkı alınmamalı kimsenin elinden. aziz yıldırım suçluysa da hiç bir şüpheye yer bırakmadan ve hiçbir yeni şüphe uyandırmadan şuçluluğu ispatlanmalı. suçsuzsa da aynı şekilde hiçbir şüpheye yer bırakmadan aklanmalı. ama bugün aziz yıldırıma savunma hakkı haricinde hiçbir şekilde üzülemiyorum devre arasında hakem odası basmalar, rakip takım yöneticilerini sıkıştırmalar ve her zaman fener taraftarının oğlum para var alıyoz maçı/hakemi sizde bulun para, becerin, yapın diye konuşturacak hareketler getirmiştir kendisini buraya...
bu duruşmanın hakiminin galatasaraylı olduğunu gösteren savunmadır.
tape : http://b1202.hizliresim.com/u/j/2shys.jpg

savunma : http://twitpic.com/8nkbpm
bukalemunların hala götünden okuduklarını gösteren savunmadır.

oğlum hala mı lan? az önce dedim, gözlerle takip edeceksiniz, götünüzle değil. hadi yavrularım hadi ya...
400 sayfalık iddianame ve binlerce sayfalık tapelerden geriye 2 inşaat işçisi ve sürülmemiş tarla kalan dava.
kısmen kıçtan uydurulmuş, bir bütünün içinden cımbızla alınmış tapelerin varlığını ortaya çıkarmış savunmadır.
şimdi o tapeleri birileri kıçına şarap tıpası diye tıkıştırsın!
görsel
Yasemin Merçil:

"Adi sporda siddet ve duzensizligi onleme olan yasanin davasi spor mahkemesinde gorulmeldir.Yasayi bile spor hukukculari hazirladi."

"Yasaya gore sucun taraflari bellidir. Eylemin taraflari ancak musabakinin sonucunu etkileyebilecek nitelikte olmalidir."

"2 kongre uyesi 1 masor 1 menagerin yaptigi gorusme musabaka sonucunu etkiler mi? Yasa maddeleri der ki soz konusu kisiler musabaka sonucunu etkileyebilecek kisiler yani baskan teknik direktor futbolcular olmalidir."

"Özellikle belirtmeliyim ki transfer sikesi kavrami yanlis kullanilmistir. Transfer vaadiyle sike yapmak gibi bir kavram uretilmistir. Ne yasada ne fifa uefa ne de cas nezdinde boyle bir kavram yoktur. Oyuncunun bagli oldugu kulubun izni olmasi talimatlarla belirlenmistir. Once kulupten izin alinir. Kulubuyle sezon sonu sozlesmesi bitecek oyuncuyla talinatlara gore transfer sikesi yapilamaz. Sezon sonu sozlemeso bitiyorsa oyuncu transfer yapmakta ozgurdur. Bosmann kararlari bunun kanitidir. Transfer vaadiyle sike yapma eylemi islenemez bir suctur."

"Ozellikle karabuk ve eskişehir maclarindaki soz konusu iddialar islenemez suc niteligindedir ve ortada suc unsuru bulunmamaktadir."
faik ışık savunma yapmaya gelecekti, ancak hakim engelledi.

fenerbahçe avukatları sonra dedi ve ilhan ekşioğlu'nun savunmasına başlattı.

hakimde kabul etti, aziz yıldırım operasyonu olmadığını, fenerbahçe operasyonu bu. aziz yıldırım da bunu söylüyor zaten * .
fenerbahçeliler hariç diğer takımlar için aziz başkan aklansa dahi şike yapmıştır diye sürekli konuşulacaktır.

ama bu ülke de 20:45 şampiyonuz diyenler, karşılacakları maç esnasında rakibimiz ligi biz kupayı alalım diyenler, basın toplantısından sonra kayıt yapılmıyor zannederek ben olmasaydım x takım bu işten sıyrılamazdı diyenler, final maçından önce bizzat teknik adam tarafından aranarak bak seneye bizdesin diyenler. çook ama çooook günahsızdır. ama hiç bir şekilde ıspatlanamayan iftiralar nedeniyle aziz başkan şike yapmıştır tır tır.

aziz başkan kendini aklıyor ancak mahkeme kararını çoktan vermiştir.

bana bu ülkede adalet var diyene de iki parmak arası parmak gösteririm.
ilhan ekşioğlu:

"Bir tape 6 ayrı maçta kullanılmış."

bomba bir açıklama da ilhan ekşioğlu'ndan geldi. savcı nasıl sıyrılacak bu işin içinden bakalım.
--spoiler--
yine ajitasyon dolu olan savunma. şu fotoğrafta 1 milyon euro var. çantanın üst kısmındaki boş alana aynı miktarda para koyarsan 2 milyon euro sığdırmak zor değil. ha 500 değilde 100-200 euroluk banknotlarla doldurmaya çalışırsan sığmaz tabi.

görsel

http://gss.gs/894519
--spoiler--