bugün

22 eylüldeki ön lisanslılardan sonra, ortaöğretim düzeyindeki kişilerin gireceği sınavdır. bakalım neler olacak. herkese başarılar gençler.
badem bıyıkların dört gözle beklediği , emek verenin ise çileli günü.
(bkz: siirt ilinin kpss başarısı)
girip çıktığım sınavdır. öylesine girdim ama coğrafya ve tarihi özellikle de tarihi acayip kasmışlar. matematik ve türkçe kebaptı. aslı çakır alptekin cevabı olan soruyu sordular. yeni tl simgesinin de sorusu çıktı.
Ösym nin çocuğu koyduğu sınav.
1-amelelik isteyen uzun sorular,
2-şıklarda oynama, yer değişiklikleri,
3-zor ezber sorular,
4-soru başı düşen zaman azlığı,
5-bol ayrıntılı kronolojik sıralama soruları.
işin kolayı zoru bir tarafa şu soruları hazırlayanlara ben de 120 soru hazırlayacağım bakalım 120 dakika yetiyor mu, yetmiyor mu göreceğiz... çoğu soruyu okumaya zaman kalmadı insafsızlar!
matematik problemlerinin öss'dekinden zor olduğu sınav.
matematik soruları çok kolay olan ama coğrafyada gereksizlik ötesi bir şey sergilemiş olan sınav.
süresi kesinlikle yetersiz olan sınav. kolaylığı zorluğu kişiye göre değişir ama türkçe soruları için neredeyse roman yazacaklarmış desem yeri var.
ben de hiç çalışmadan 6 sene önce 76 puan aldım ama şimdiki sorular acayip zordu.

edit: türkçe soruları da destan gibiydi maaşallah...
2 yıl önce hiç çalışmadan 95 aldığım sınavdır. dershanem saolsun hiç gitmedim ama kayıt olmak yetti.
genel kültürü çok genel olan sınav. o neydi la öyle kronolojik sıralama neyin.
kol gibi girmiş sınavdır. ulan matematikte 10 soru yaptım geriye kalan 20 soru boş. hep problemleri sormuslar. bide genel kültür tl simgesi nerden biliyim amk. türkçe tarih kolaydıda matematik zordu. ha bide artvin hopadaki yolun adını sormuslar ben nerden bileyim.
hükümetimizin reklamının bol bol yapıldığı sınav olmuştur. özellikle tl sorusu. o ne matematik lan onun yüzünden sınavı bitiremedim.
coğrafya testi ile saçmalamış olan sınav.

genel yetenek kolaydı fakat genel kültür zordu. türkçe soruları uzun fakat açık sorulardı.
yeni üniversiteli olarak balına girdiğim sınavdır. 7 tane boşum var 100.dakikada çıktım 20 dakikada erken çıktım yani. Kolaydı resmen gerekeni yaptım.

Birkaç tane genel kültürde nokta bilgi vardı onları boş bıraktım sade, birde coğrafyadaki o erdek , gemlik fln sorusu zordu. Matematik über kolaydı , türkçe kekti. Tl simge sorusuda eleyemedim bir türlü.

Not: Türkçe sorularına uzun diyen arkadaşları bu seneki ygsyi çözmeye davet ediyorum. iyiki antremanlıydık.
kimliğimi unuttuğum için giremediğim sınav yolda aklıma geldi.zaten sınav günü başlı başına bir sınav vay cüzdanı alma, vay bukartı alsam mı bozuk para almıyorlar yeterli yol parasını alayım.tipim fotodakine benziyor mu falan filan derken kimlik kafadan uçup gidiyor sözlük.neyse sağlık olsun.
80 küsür aldığım sınav. kültürsüz ama yetenekliymişim. ne işe yarar bu puan bir fikrim yok.**