bugün

6s'lilerin yine beraberliğe göbek attığı maç olmuştur.
cfr cluj' un mükemmel futboluyla bir puanı kaptığı şampiyonlar ligi maçı.
melonun macın hamısına kodugu maç oldu.
10 kişi kalan cluj'un deli gibi savunma yapmasıyla gs'nin beraberliğe razı olduğu maç.

muslera yattı maçın ikinci yarısı. top gelmedi neredeyse. mis.
sabri reyiz girmeseydi o bir golü de bulamazdık.
galatasarayın şampiyonlar liginde aldığı ilk ve son puan.
milli takımlar düzeyi ile birlikte klupler düzeyinde de başarılı olamadık.
galatasaray'ın emeğine yazık olan maç.
bi ara kendimi o kadar çok kaptırmışım ki bağırırken bi an durakladım ve galatasaray taraftarı olsam anca bu kadar çıldırırdım onu hissettim. ulan kendi takımım olsa anca bu kadar olurdu yani. niye o kadar heyecanlandım bilmiyorum ama o clıj'lu futbolcuların zaman geçirmek için yaptıklarını gördükçe çıldırdım adeta.

dip not: burak yılmaz 300 gol atsa da nazarımda futbolcu değildir.
amrabat ın çabalarının yetmediği maç. daha napsın adam diyorum.
Fatih terim hangi kafa ile Burak Yılmaz'ı aldı bunu oldukça merak ediyorum . Necati olsa iyiydi de sağlam bir forvetsiz bu takım is yapmaz . Gs in Avrupa'ya veda ettigi maçtır .
melo'nun penaltıyı kaçırmasına rağmen iyi oynadığı maçtır.

düzeltme: ben galatasarayın geçen seneki şampiyonlar ligi maçını izlemişim özür dilerim. yahu ne bekliyorsunuz melo'dan? ya da sürekli şampiyonlar liginde olan bir takım mı galatasaray? 6 sene olmuş şampiyonlar ligine ilk defa katılıyor bu takım. türk takımlarının hedefi ilk beş yıl aralıksız şampiyonlar ligine katılmak olmalı. izleyenler de bu çapta izlemeli beyninizle kıçınız yer değiştiriyor maç seyrederken. şimdi bu maçı baştan sona bir daha izleyin. melo'yu ve diğerlerini izleyin. ondan sonra oylarsınız.

düzeltme2: düzeltme
bir beşiktaşlı olarak abdullah avcı'ya ve ibb ye haksızlık yaptığımızı anlamama vesile olan karşılaşmadır.

(bkz: yere yatsana abdullah avcı yere yatsana)
seyircilere güzel bir su topu musabakası izlettiren maçtır.
burak'ın golüyle yarrak yemiş fok balığı gibi gözleri açılan fenerbahçeli arkadaşlarla izlediğim maç. güya sıfır çekecekmişiz.
sen o kadar pres yap, adamların ayağına topu yaklaştırma ve 1 puan alıp dön. sokayım senin futboluna.
Sinirden kendimi sikeceğim maç, böyle şeymi olurya?
maalesef galatasaray ın 1 puana razı olduğu maç. cluj orta çağ futbolu oynadı. pinpon oynar gibi oynadılar gelene vurdular, gidene vurdular. * komedi filmi gibiydi. türk takımının maçı olmasaydı izlemezdim yani o derece iğrenç bir futbol oynadı cluj. he istediğini aldı mı aldı orası ayrı.

ayrıca gs da ciddi anlamda saha içi lider eksikliği var. selçuk inan bunu üstlenir gibiydi ancak o da çok formsuz. amrabat ikinci yarı kımıldadı çok çalıştı, burak yılmaz işini yaptı, dany büyük takım oyuncusu olmadığını gösterdi. hamit kötüydü çıkması iyi oldu. elmander e üzüldüm sakatlanmasaydı ikinci yarı gelen ortalarda daha iyi işler yapabilirdi.

hakem kötüydü, zemin berbattı... ancak hiç bir şey bahane edilmemeli gs kadrosu bu takımı perişan eder isterse. çünkü cluj da hiç bir cacık yok.

bir satırda felipe melo için söylemek gerekirse, bu akşam gs yaktı.
fatih terimin eseridir efenim. o kadar tecrüben var biz mi öğretecez bu işi sana? burak, elmander, umut. bu forvetlere 24 saatte top oynatsan cl'de gol atamazlar. çünkü futbol yapıları uygun değil. cl'de her takım katı defans yapar. kapanan defansada bu 3lü bi bok yiyemez afedersin.
ulan bu ligin adamı baros tu baros. çünkü barosun fırsatçılığı var, jardel gibi. hatta barosun avantajı hızlı olmasıydı. baros son vuruşları iyi olan en iyi forvetlerden biriydi. bu maç o kadar fırsata en az 3 çakardı. hatta barosu kapanan takımlara oynatacaksın. lincoln ara paslarla gol kralı yapmıştı neden? çünkü bu vasat burak, elmander, umut 3lüsünden daha iyi futbol zekası var ve topu iyi takip ediyor. kaldı ki takımın en güçlü fiziğe sahip oyuncusuydu. ölüsü yeter lan barosun. bu 3lü süper ligte atarlar. cl kolay mı lan. oraya gelen her takım iyi.
takım topu çeviriyor, organize gidiyor ama son vuruş yok niye, çünkü sahanın en vasat oyuncuları forvetten oluşuyor.

özetle fatih terim sayesinde maalesef gs gruptan çıkamayacaktır.
maçın yüzde yetmişini cepheden orta deneyerek geçirmek ne kadar akıllıca bir işse bu rakipden iki puan kaybetmek

o kadar akıllıca oldu.

bu burak umut ikilisi hala trabzon kalitesinde top oynuyor para verip izlenecek adamlar değil bu çok açık.

yine de galatasaray elinden geleni yapmıştır. en azından 3. çıkmalı bu grupdan.
rüya takımın, rüyadan uyandığı maç. o kadarda sahanın tek tarafını temizlettik ama olmadı yine.
''şu saha şartlarında anca bu kadar olur'', ''melo böyle boktan oynadı'', ''danny nın amk'' açıklamaları yoğunlukta maç sonucunda. ancak benim merak ettiğim tek şey şu. şampiyonlar ligi dünyanın en çok izlenen futbol organizasyonu mu? evet. peki e amına koduklarım bu sahanın hali nedir? bu saha nın sorumlusu kimdir?

tamam çok yağmur yağdı. eyvallah. ama kardeşim bi bizim ülkemiz de mi oluyor bunlar? ulan yağmur denilince akla ingiltere gelir. değil şmp. ligi değil premier lig ikinci lig te bile böyle bir saha yok.

ulan en kritik maçımız. ilk iki maçımızda sıfır çekmişiz, ama allahtan diğer bütün rakiplerimiz hala açamamış arayı (ki ilk iki maçını kaybeden kimse gruptan çıkamaz bu ligte) hala şansımız var. ve rakibimiz en güçsüz sayılan cluj.

maç esnasında her şey olabilir. rakip takım uzun top oynar biri denk gelir atar gider. en sağlam oyuncunuz atılır oyundan. hakem ibne çıkar görmez pozisyonları falan.

ama kardeşim saha şartları takımı etkilemeyecek. hele kendi sahan yüzünden tüm stratejinin içine nasıl edilir ulan! ''kendi sahan'' yüzünden iki önemli futbolcun nasıl sakatlanır ulan!

ne yani bu yağmurda saha böyle mi olacak.

kışın ne bok yiyeceğiz o zaman lan!

sahanın şu durumu yüzünden 10 kişi rakibe karşı doldur boşalt oynamaya mahkum kalmak ne demek.

eğer bu akşam çıkıpta fatih terim, bu saha sorumlusu adamı karşısına alıp sikerse kimse şaşırıp yadırgamasın. çünkü ben olsam aynısını yaparım.
(bkz: galatasaray ın cfr cluj destanı)
aqua park'ta oynayıp berabere kaldığımız maçtır.
(bkz: şampiyonlar ligi farklı bir arena)
(bkz: şekilsiniz ya heamına!)
sonucunda bazı oç' ların gün yüzüne çıkmasını sağlayan maç.

rakibinizin avrupa' da puan kaybetmesinden bu kadar zevk alıyorsanız bu sizin şerefsizliğinizi gösterir. siz bu futbolcuları milli takımda destekliyorsunuz bide amk sizin.

bu arada bu sahadan sorumlu olan kim varsa Allah her türlü belasını...

bu ne lan böyle bu kadar mı berbat olur bir saha. geçen sene inönü böyle olunca demiştik stat eski diye ama modern stat gene aynı sonuç yer türkiye. ulan o transfere vereceğiniz parayı artık avrupa' dan stat görevlilerini getirtmeye harcasanız iyi olur.

belki zemin bugün böyle olmasaydı cluj' un ebesini s*kecekti galatasaray.

zaten bu zeminde de yapabileceğinin en iyisini yaptı.

bundan sonra gruptan çıkma şansı çok zora girdi ama üçüncülük şansı hala var. tahminimce üçüncü olup avrupa liginde belli bir yere kadar gelip avrupa defterini kapatırız. yapmadığımız şey değil.
güncel Önemli Başlıklar