bugün

(bkz: selimiye den canlı yayın)
dikkat edin asker bombalamasın fatih camiini

(bkz: eşşek şakası) (bkz: kafa yapmak)
önümde saf tutan cemaat üyesinin ayağı kalkarken kafama basmasıyla bende ne cuma, ne namaz, ne sevap bırakan, beni küfürlere boğan namaz.
(bkz: allahım ben ettim sen etme)
öncesinde hutbeyi bu sefer imam hazırlayacak söylentileriyle tedirgin olduğumuz fakat, beklediğimizden kolay geçen bir namaz oldu. açıkçası hiç zorlanmadan kıldım... eminim kimse de zorlanmamıştır.

sünnet sureleri kolaydı. rukü ve secdelerde eski namazların aynısıydı zaten. hee bu arada sünnnetin son rekatında kaydırma yapmışım. önce zammı sureyi sonra fatiha'yı okumuşum. allahtan ruküya giderken farkına vardım. ne olur ne olmaz diyerek sehiv secdesi yapıp olayı kurtarmaya çalıştım.

hutbe çok akıcıydı. ne yapıp yapmayacağımız metinlerde açıkça belirtilmiş. ayrıca hocanın kişisel anekdotları olaya renk kattı... sonunda işi yine yardım paralarına bağlaması büyüyü bozsa da o kadar göze batmadı.

farzı herkes gibi yaptım. ordan puan kırılacağını sanmıyorum. dua, tesbihat, vaktin sünneti falan zaten standart... kabul olur gibime geliyor. ama bu tür önemli namazların sonucunu önceden kestirmek gerçekten çok güç. bekleyip görücez... bakalım 1. kademe cennet tercihi için yeterli sevap puan katsayısını toplayabilecek miyim.