bugün

evet evet tam bir rezalettir. eşimle birlikte izmir forum bornova da biraz gezindikten sonra yemek yiyelim dedik. bilenler bilir üst katta yemek yeme alanları vardır. oraya çıktık iki tane big king menü sipariş ettik. oturduk bi yere yiyoruz. aldığım bir kaç ısırıktan sonra karşılaştığım manzara beni bir daha dışarıda yemek yememe konusunda çok kesin kararlar almaya meyletti.
burgerin içinden serçe parmağı büyüklüğünde ve kalınlığında artık kurt mu dur nedir tam olarak ne olduğunu bile bilemediğim ölü halde bir canlı çıktı. aldık burgeri götürdük yetkiliye gösterdik. burger in içinde ki yeşillik ambalajlı olarak geliyor muşta falanda filanda diyerek özürler diledi ama ne fayda. durumu gıda bakanlığına bildirdik. umarım gerekli işlemler yapılır.

http://galeri12.uludagsoz...-king-rezaleti_751381.jpg

edit:
-inandırıcı bulmayanlarınız olmuş. ben gerekli işlemleri yaptım ve yapacağım zaten. onun haricinde kimseyi inandırmak gibi gayrete girişmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. elimde başka fotoğraflar var ama keşke video da çekseymişim daha iyi olurmuş. o anki öfke ve sinirle her şeyi detaylı düşünemiyorsun.
- tam ısırıldığı yere denk geldiği için o canlının da bir kısmını ısırmış olmalıymışım falan diyenler var. adama bak sanki kafasından biraz ısırsam rahatlıycak.
canlıyla göz göze gelince elimden masaya fırlattım ve sonra da acaba turşu falan da biz mi yanılsıyoruz acaba diye emin olmak adına tabii ki canlıyı biraz inceledik o esnada fotoda gördüğünüz pozisyona geldi.
tam bir rezalettir.gerçekten sözlüğün üzerinde durması gerekn bir olaydır.medyaya intikal ettirilip etkin sonuç alınmalı ki insanlara yiyicek içecek hizmeti verirken daha dikkatli olsunlar.

edit: ekşi sözlükte başlığı açılmış, yorumlara baktıkça şunu anlıyoruzki bu dünyada sadece ekşiciler rezalet başlıkları açabilirmiş.akıllarınca dalga geçicekler,başlık ekşide açılsaydı burger kingin kuruluşundan tutun yıllık cirosuna kadar bütün asortik bilgileri girilip linç edilecekti.

ekşicinin biri göle nutella çalsa da vallahi şaşırıp da sormam ne yapıyorsun diye.
rezilliktir. dün ben de big king yedim ve yarıda bıraktım. burger yemeyeğim arkadaş mc'in eti pınar hiç değilse ondan devam.
mc donalds virali.
hassiktir dediğim rezalet. abi dava aç hemen ya.
bence kurt, bu yazar kardeşimizi bakanlığa şikayet etmeliymiş. resmen hayvanın hamburgerini yemiş çünkü.

o değilde ne protein vardır bu kurtta amk. yalar yutardım ben.
Ev dışında yemek için güvenilecek başka bir yer olmadığını bir kez daha gözler önüne sermistir. En uyduruk mekanda da yesen en kaliteli yerde de yesen bi fark yok.
kurt değil ejdarhadır o. ne lan o ! ulan ben şu bedava tuvaletleri bile para verenlerin kullanımına açan bu orospu çocuklarından yemek yemiyorum. siz de yemeyin. sizin yememeniz fakir etmez onları, ama sayenizde de böyle şeyler yapamazlar.
Çöpleri bile bir ayrı berbat koltuğundan, önünden dahi geçemiyorum.
Ulan siz nasıl oturup yemek yiyorsunuz anlamış Değilim!!!
insana bir daha dışarda yemek yeme diye öğüt veren rezalettir. paylaşan yazar arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum zira dışarda yeme alışkanlığı, kilo aldırır, mideye dokunur vs. ama vazgeçmeyiz fakat böyle bir örnek en azından benim için epey bir caydırıcı olmuştur.
Hazır gıda tüketmeyin kanser riskinizi azaltın dedirtir.
Bu kurtları çok iyi bilirim , ben tere yerken arada terenin içinden çıkardı. Malumunuz tere toprakla çok iç içe olduğu için çok iyi yıkanması , sirkeli suda bekletilmesi gerekir. Ama kıçı kırık hamburgerin içine nasıl girmiş belli değil.

Ben 7 ay burger king'de çalıştım neler gördü bu gözler. Bizde kurt olmazdı ama tahta kurusu ve hamam böcekleri çok vardı. Hatta bir ara kilerin orada bağımsızlık ilan etmişti namussuzlar.

Lan amk senin mis gibi lahmacun , döner , dürüm vs. Bir sürü yiyeceğin var , ne anlıyorsun hamburger yemekten? çalışırken de hiç anlamazdım bu durumu. tam yanımızda kebapçı vardı , fiyatları bizden çok daha uygun ve lezzetliydi. adam gel gör ki müşteriler bizim restaurantı neredeyse işgal ederdi.

inanın anlamıyorum ne var bu hamburgerde.
tam bir rezalet. temiz yıkanmıyor, gelişi güzel paketleniyordur kim bilir. umarım milletimizi şu iğrenç hazır gıdaları tüketmemeye ikna etmiştir bir nebze de olsa.
Büyük rezalet.
Nasıl fark ettiğini merak ettiğim olay. Ben olsam on kere yesem de fark etmezdim, helal.
Burgerin içindeki en sağlıklı şeyi reddetme hali.
Asla peşini bırakmamanız gereken dava. insan yiyor lan onu.
tırtıl o! biraz daha kalsa kelebek olacakmış. vay amk! zaten sadece king chicken yiyordum bu saatten sonra hayatta yemem.

ayrıca çok hassas bir mideye sahip birisi olarak orada ne var ne yok çıkartırdım sanırım.
Gerçekten rezalet. Hakkını ara arkadaşım iyi bi tazminat alırsın Burger'ın ceo'sundan özür telefonu gelene kadar ara daha yeni dışarıda lahmacun yedim bide.
yok artık ebenin amı ali sami dir.
not: harbiden hayvan zor kurtulmuş amk. *
(bkz: protein deposu).
akp döneminde gerçekleşmiştir.

biri yapacaktı zaten.
(bkz: dili olsa da konuşsa denilen şeyler)
işin garip tarafı buna benzer bayağı sağlık rezaleti çıkmıştı.

ama tutup kadıköy'e iniyorum bakıyorum burger king mc donald's kfc ağzına kadar dolu.

ulan siz asalaksanız bu şirketlerin suçu ne?

yani şimdi bu rezaleti gördünüz diye burger king'e bir daha gitmeyecek misiniz?

valla sike sike gideceksiniz. çünkü orası sizin gibilerin yeri.

starbucks bayrağımızı şubelerinden kaldırmıştı.
ama yine de herkes sike sike gidiyor.

yukarıda söylediğim 3 yere gidenlerin çoğu bizim ülkede kodumun sikik liselileri.
ulan hiç mi etrafınıza bakmıyorsunuz?
bakın lan hep böyle mal mal konuşan, gelişimi tamamlayamamış liseli piç kuruları var.

alayınının beynini sikeyim.

iyi olmuş müstehaktır size kodumun amsalakları.
acayip bir rezalet.

yahu zaten evinde yeme imkanı olan birisi dışarıda yemesin. illa dışarıda mı yiyeceksiniz? güvendiğiniz bir kasaptan et alın, mangal yapın. yok illa yemek yapma zahmetinden kurtulmak mı istiyorsunuz? o zaman tanıdığınız ve güvendiğiniz bir restaurantta yiyin. zaten burger kingde dört kişi 50-60 liraya doymuyorsun bile. o paraya biraz daha eklesen gider en güzel et lokantasında gerçek et yedirirsin ailene. gözünüzü seveyim para kazandırmayın şu adamlara.

bk, mcd, kfc falan fark etmiyor. adamlar uluslararası ölçekte yemek ticareti yapıyorlar. hakikaten dedikleri gibi, neyi nereden alacakları önceden belirlenmiş. o yiyeceklerin gayet temiz bir şekilde gelmesi mümkün gelmiyor bana. farz edelim çok temiz, yahu pişirdikleri yerleri bok götürüyor. ayrıca adamlar çok büyük ölçekli çalışıyorlar, gıda sektöründe bu durum beni her daim korkutmuştur. süleyman emminin tükürüklü köftelerini tercih ederim bunun yerine.

ama işte elimiz mahkum, biz de mecbur buralardan yiyoruz zaman zaman. okulun yemekhanesinde çürük sebzelerden salata yapıyorlar, iki üç günlük salçalı sosları tekrar tekrar kullanıyorlar. neredeyse her yemeği seçen ben bile, eve gittiğim zaman en sevmediğim yemekleri bile hapur hupur götürüyorum. evdeki yemekten en fazla saç çıkar. ona kurban olun siz. pirinç pilavımdan kaç defa kurt çıktı. hem de canlı. götürdük görevli ablaya gösterdik. "allah allah, nasıl canlı kalmış ki namıssız" dedi. güldük geçtik. bir yerden sonra öyle bir hale geliyorsun ki, kurt çıktığı zaman tabağından dışarı sıyırıp yemeğine devam ediyorsun.

asıl sıkıntı ise bozuk yiyeceklerde. zehirleme ihtimali var çünkü. burada arada sırada yemek söylediğimiz bir yer var. her seferinde buradan yemek yedikten sonra mideme kramplar giriyor. bir daha buradan yemeyeceğim diyorum, ama sonra tekrar söylüyorum. ucuz çünkü. sizin eviniz varsa, yemek pişirebiliyorsanız kolay kolay dışarıdan yemeyin. illa yiyecekseniz de bir sıkıntı çıkıp da hesap sorduğunuzda "ama efenim frençayz, bayilik, yetkili değiliz, biz yapmıyoruz" vs diyemeyecekleri yerlerden yiyin. ömer ustadan yiyorsam ben o yemeği, yemeğimden kıl çıktığında hesap sorabileceğim bir ömer usta olacak o dükkanda aga. ömer usta yoksa bile birine hesap sorduğumda "efendim patateslerimiz teee bilmem nereden getiriliyor, gerekeni yapacağız" demeyecek kadar yetkili birileri olmalı. zaten bu soktuğumun frençayzını da anlayabilmiş değilim. lezzet sıfır, orijinallik yok, fabrikasyon yemek yiyorsun ama hesap ödemeye geldiği zaman tavacı recep usta fiyatı çekiyor pezevenkler.

özet: dışarıda yemeyin. illa yiyecekseniz malzemesini gidip adam gibi halden, pazardan kendisi seçip alan, kendi elcağızlarıyla yemeğinizi pişirip takdim eden hasan ustadan, hayri ustadan, nevin teyzeden; kısacası yerel esnaftan yiyin. yemeğinizin el değmeden hazırlanmış olması onun sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor, bunu da unutmayın. size elcağızlarıyla yemek hazırlayan annelerinizin, eşlerinizin, kardeşlerinizin ellerinden öpmeyi de unutmayın.