bugün

ekşi sözlük'ün yazarlarının ip adreslerini savcılığa vermesi sonucunda, sözlük yazarlarının başlattığı eylemdir. ekşin'nin avukatı "biz zaten düzenli ip adreslerini veriyoruz" açıklaması mide bulandırıcıdır. sansüre karşı eylem yapanların tepkileri merak edilmektedir fakat an itibari ile ekşide eyleme katılmayanların sayısı da bir hayli fazladır. kaçan yazarları uludağ toparlarsa süper olur. insan burada da daha iyi entry görmek istiyor.
kutsal bilgi kaynağının aslında ne kadar da kişisel masturbasyon, tatmin aracı olduğunu gözler önüne seren eylemdir. ben entry girmeden yaşayamam diyenler, eyleme katılanlara, siktir git minvalinde eleştiriler yöneltiyor. internet in bir nevi en büyük sivil toplum kuruluşu sayılabilecek ekşi sözlük aslında kendi içinde üç dört parçaya ayrılmış, safi eğlence ve kişisel nefretini rahatça ortaya dökebilme aracına dönüşmüştür. ama artık öyle istediğin an, istediğin insana, kuruma, aklına estiği gibi hakaret edemeyeceklerini de anlamış bulunuyorlar. eyleme katılanların geneli, hakaret etmeyi özgürlük sanan tayfadan. katılmayanlar ise etliye sütlüye pek karışmayan, yada fikir beyan ederken yada eleştirirken ipin ucunu kaçırmayanlardan oluşuyor. yani kısaca yusuflayanlar eyleme destek verirken, diğerleri pek iplememiş görünüyor.
bir şekilde tepki göstermek, olanlara sessiz kalmamak adına benim de katıldığım eylem. seri eksileme eyleminin de bilmeyerek başını ben çektim sanırsam.

http://www.eksisozluk.com...seri+eksilenmesi&a=fl
50 sayfayı devirmişler. ne güzel eylem valla. galiba kimse sallamıyor birkaç kişi hariç.
yalan olmayan eylemdir. birçok önemli yazar ve moderatör entrylerini silerek ayrılmıştır, bazıları binlerce insanların kullandığı temaları silmiştir, bazılarıysa entry girmeyerek değil de tepkili entryler girerek destek olmuştur.

ayrıca bu olaydan haberdar olmayan yazarları da unutmayalım.