bugün

Yapmamız gereken şeylerdendir.
(bkz: dost)
Hem daha iyi bir insan olmamızı hem kültürümüzü hem de kelime haznemizi geliştirir.
An itibari ile gerçekleştirmeye niyet ettiğim eylem.
artık e book üzerinden yapılmaktadır. kitaplar çok pahalı ve fazla yer kaplıyorlar. e kitaplar ise yanınızda bi kütüphane dolusu kitap taşımayı sağlıyor.
bakınız wattpad. yeni yetme ağzı süt kokan ergenlerimizin yazdığı absürt ve bi okadar müstehcen hikâyelerdir. iq dusurur .
gereksiz degildir. kitaplar internette bulamayacaigimiz bilgilerle doludur.ayni zamanda internetteki bilgilerin coğu kitaplardan alıntıdır.
21. yy ın tüketim insanının hedesi. o kadar hazıra alıştık ki kütüphanede araştırma yapan insanları ayıplar olduk.

yazalım google a olsun bitsin. ne gerek var kitap okumaya. peki bilginin doğruluğu ile ilgili kaynağımız ne olacak?

ancak ağaç katlini azaltmak için e kitap tarzı uygulamaları destekliyorum. yalnız bazı kaygılarım var, o kitapta emeği geçenlerin hakkının gasp edilmesi, sanal ortamda kolayca ücretsiz yayılması.

okuyunuz, okutunuz.
Nice ironi kid.
(bkz: google kazansın diye kitap okumamak).
Sadece gercek kitap tutkunlarının yapacağı iştir.
mesleğim icabı insanlara aşılamak zorunda olduğumu hissettiğim eylem. dünyanın en müstesna en güzel duygularından bir tanesi.

(bkz: kütüphaneci)
Bir elin parmak sayısı kadar kaldığımız kesin.
çünkü insana en çok okumak yakışıyor ve mürekkebin kuruduğu yerde kan akıyor.
çoğu ülküde kitap okuma eylemi normal karşılansa da bizim ülkemizde kitap okuyan insanlar parmakla gösterilecek kadar az. birde kendini kitap okuyorum diye entel gösterenler var onlara hiç değinmiyorum bile.
başlayacaklara önerim "ana" olacaktır. kitap okumayı ayıplaştıran, yanlışmış gibi gösteren cahillerden olmaktansa 20. yy aklı ile yaşamayı tercih ederim.

ayrıca e kitap nedir ya. bir insan nasıl zevk alabilir e kitap denen digital şeyden.
Bu durumu yanlış bulanlar daha önceki çağlarda yaşamış olsalardı yine kitap okumazlardı. Cahilliklerine gölge düşürmeyelim. Ayrıca kitabın sayfasını çevirmek, çevirirken sayfalardaki kokuyu hissetmek benim için tutkudur. Kitap okumayı seven herkesin hoşuna gittiğine de eminim. Bu zevki ne yazık ki e kitap karşılayamaz.
http://www.karikaturhane....150702013644-9a19f163.jpg

http://www.karikaturhane....150519011335-088e45ec.jpg
bu güruh kitapçılara girdiğinde, girmez ya, yabancı bir yazarın herhangi bir kitabının iyi bir çevirisine değil de en ucuz basımına yönelirler.
22. YY da mı okucaz ne zaman okucaz ki.
başlık açamamaktır...
(bkz: 21 yyda cehaleti marifet sanmak)
Sözlükte okumak, facebookta okumak da insana bilgi sağlar, kitap okumak gibidir evet..
Fakat kitapta uzun bir olay örüntüsü vardır, sürekli odaklanmak gerektirir ve bu zihni açar.
insan o olay örgüsünde hiç farketmediği şeyleri farkedebilir ve okurken bir nevi kitabın filmini zihninde çektiği için de hayal gücü gelişir.
Kitap içerisinde bulunan çok kullanmadığı kelimelerin kullanılmış örneklerini görür.
Kelime bilgisi artacağı ve odaklanma sürecinin uzunluğundan dolayı algıları gelişeceği için de telaffuz sıkıntısı çekmez.
Tv'lerde sürekli koyun gibi eeee'leyenler olmaz mesela.
e-kitap okumaktan keyif alabilen insan soylemidir. bugüne kadar kitaplardan aldığım keyfi ekrandan bisey okuyarak alamadım şahsen. kitap apayrı bir zevk kaynağı bence ama herkes anlayamaz elbet. anlamalarını beklemek de yanlış olur. onlara göre de biz ve bizim gibiler çağ dışı.

kitap okuyun, sevmiyorsaniz bile colugunuza çocuğunuza okutun. cehalet marifet değil.
yapılan en doğru eylemlerden birisidir.
Akıllıca bir davranıştır. Nette dolanmaktan iyidir. Yaz tatilinde okumasanızda olur ama.
bu çagda sela okuyan kedi nereden geliyorsa oradan geliyor dedirtir efenim. *