bugün

2 yıllık üiversiteyi bitirdikten sonra devamı için açıköğretim yapmak hem de t.şaklı şirketlerden birinde çalışmak ayrıca kampüs havasını da yalayıp yutmuş olmak götle gülünecek bir eylem olmamıştır, olamaz da.
O YÜZYıl içinde okulu bitirmelidir ki işe yarasın. *
açıköğretimi düşüklükle bağdaştırabilecek zekada insanlardan beklenebilecek bir... başlık. evet sadece bir başlık.
2 yıldır üniversitedeyim, bir halt görmedim anasını satayım millet ne meraklı üniversitesini afişe edip kendi kadar zeki(!) olmayanları ezmeye, laf sokmaya. kampüsmüş, hocalara ayar vermeymiş, sıcak atmosfermiş. kusura bakmayın da bi tarafımla gülerim. yok öyle bir şey!
(bkz: allah çarpsın ben böyle bir insan değilim lan)
açıköğretim okumak hırsızlık,gasp,adam öldürmek vb gibi ayıplanacak bir olay mıki ve ya cahillik göstergesi miki böyle pervasızca başlık açılmıştır.
''insan''dır.

21 yy'da olupta halen okur/yazar oranının ne kadar düşük olduğundan bi haber olup, dershane tozu yutmuş, örgün öğretime dahil olunca bir tarafı göğe ermiş, ayrımcılıkta daha nasıl saçmalarım da uzayan burnumu görmelerini sağlarım çabasında olan, okumak yerine çalışmak zorunda olan insanları ezerim mantığının vurucu sloganı.
21 yy'da halen açıköğretim okuyan insan!

çalışmak zorunda olduğu için liseye dahi gidemeyen ne kadar çok öğrenci var haberin var mı diye sormak lazım bu tip insanlara.
hayallerini rafa kaldırıp iş peşinde koşmak zorunda olanlar mesela?
sanki öss'ye giriyorsun adını soyadını yazıyor sonra da herhangi bir yere yerleşiyorsun (!) ülkemizdeki eğitim ve öğretim sisteminin yeterli olmadığını ve nerdeyse birçok öğrencinin dershane takviyesi sayesinde o burun kıvırıp caka sattığı yerlere gelebildiğini gözardı ediyor olmalılar sanırım.
insanları küçümseyen insanların açabileceği bir başlıktır. Kendini bilmez insanların tavrına sıradan bir örnektir.
örgün olmasa da, eğitim eğitimdir. ben deniz iki yıllık meslek yüksek okulunu bitirdikten sonra açıköğretime geçiş yaparak 4 seneye tamamlamış, onun üstüne bi üniversitede master yapmış biriyim.
neyi okuduğun değil, okuduğunu nasıl okuyup kendini nasıl ilerlettiğindir önemli olan. sonuçta dışarda o kadar işsiz var, içlerinde örgün okuyanı da, aöf okuyanı da.
erkekse muhtemelen askere gitmemek için okuyordur. *
Güzel insandır, cesur insandır.Açıköğretim okumak bir ayrıcalıktır.
Her zata nasip olmaz. Bence en güzel en şerefli en acıtan ve en mutlu eden üniversitedir.
Ben de açıköğretimliyim, hem örgün hem açıktan okuyorum. Üç üniversite gördüm ve aralarında beni en mutlu edense açıköğretimdir. insanın gözünden yaş getirir, anlamazsın sinirden ağlarsın. Yine de inatla devam edersin.
Sınavın olur yanında bir kopya verecek arkadaşın dahi olmaz. Hiç yüzünü görmediğin hocaların olur. Vay hocam ya bana iki puancık daha ver de dersi geçeyim diyemezsin. Hocaya hediye falan vermezsin. Bunca çapulcunun, hilebazın, parayla sınıf geçenin olduğu bir zamanda doğru demişsin, açıköğretime niye emek veresin. Çok şükür ki bu üniv yi kuranlar başlığı açan gibi düşünmüyorlardı. Sakat ama zeki, fakir ama zeki , türbanlı ama zeki, yaşlı ama zeki birileri vardır bu millette, onların da herkes kadar okumaya hakkı vardır diye düşünmüşler. Çok da iyi etmişlerdir.
bazı zengin oğlanları babalarının paralarıyla paralı üniversitelerde fink atarken o adam hem ailesine yardım etmek için çalışıyor hem de okuyordur.
çünkü parası yoktur zamanı hiç olmamıştır.
istese bazı götoşlar gibi baba parası yiyerek paralı üniversitede okuyan dalkavukların kazanamayacağı odtü yü bile kazanır ama şartlar elverişli değildir.
bu başlığı açan arkadaş gidip açıköğretim de okusun, o bölümü bitirsin ondan sonra bu şekilde bir yaklaşımda bulunabilir.

açıköğretim okumak, fakülte de okumaktan çok daha zordur.
lise mezunu kalmaktan daha iyidir.
21. yüzyılda hala 15 ay zorunlu askerlik olan bir ülkede yaşama şanssızlığına sahip olanlarıdır.
askerlikten kaçıyordur , büyük düşünmemek gerek .
fen edebiyat okumaktan daha akıllıca bir iştir. aralarından kaymakam çıkanlar bile var.
zoru başaran insandır... hocalara yalakalık yapmadan sınıf geçmenin tadına varmaktır.
Okuyormus gibi gorunmeye calismaktir.
genelevler kapansın diyenlere "kapansın da bizi mi şey etsinler?" diyen insan ile aynı kişidir. yani ihtiyaç ki var hocam yani açıköğretim diye bir zımbırtı.
sağlam irade işidir.
bireysel öğretim ve eğitim yöntemlerinin yaygınlaşması ile okuyan kişi sayısının artması gereken okul tipidir. avrupa toplumlarından pek çok insanın evinde, uzaktan veya açık öğretimle eğitim aldığı unutulmamalıdır.
açıköğretim tavan puanlarına bakıldığında mallaşmaya sebebiyet verecek -ki bu başlığı açan zaten öyledir- durum. böyle bi durum var evet.
askerliği uzatmak amaçlı yapılan eylem.
askere gitmemek için okuyordur.
okuduğu birşey veya gördüğü bir sorudan aklında kalacak iki gram bilgi bile kardır, okumanın hiç bir türlüsünden zarar gelmez.