bugün

Turkcell Süper Lig 9. hafta maçıdır.

lig lideri galatasaray'ın geçtiğimiz sezon aldığı 5 maç seyircisiz oynama cezasının son maçıdır. maç saati 20:00'dır.

bilet fiyatları son kez şu şekildedir;

Numaralı Grup 1: 0 YTL
Numaralı Grup 2: 0 YTL
Kapalı Üst: 0 YTL
Kapalı Alt: 0 YTL
Yeni Açık Üst: 0 YTL
Yeni Açık Alt: 0 YTL
sonucu ne olursa olsun turkcell super lig'in liderinin degismeyecegi karsılasmadır. *
tvants ile izlenebilecek karşılaşma.

http://tvants://list.tvan...e6c8919a72724d03338f2ae2c
saat 20.00'da başlayacak, aynı gün gerçekleşen acı olaylar sebebi ile çok ilgi görmeyecek karşılaşma. galatasaray'ın galibiyeti kuvvetli ihtimalken, müthiş bir hırsla oynaması beklenen necati ateş'e dikkat edilmesi gerekmektedir.
ankaraspor'un sert ve baskili oyunu karsisinda galatasaray'in henuz istedigi oynu sergileyemedigi mactir.

-necati servet eslesmesi enteresan olmus.
-hakan sukur hala sirti donuk topu bile kontrol edemiyor.
-bu macta kirmizi kart kesin cikar diyorum, bu tempo ile devam ederse.
hikmet karaman' ın aşırı gaz yüklediği ankaraspor' un galatasaray karşısında şaha kalktığı maç. haftalardır sürünen ankara ekibindeki ani değişimin başka bir açıklaması olamaz.
futbolcuların 'hepimiz mehmetçiğiz' yazılı pankartla çıktığı tsl maçı.
haftalardır puan kaybeden, gol pozisyonuna girmekte zorlanan ve iki pası bir arada yapamayan ankaraspor karşısında galatasaray' ın yorgun göründüğü karşılaşma. gelecek hafta içindeki bordeaux maçında olabilir akıllar, yine de fenerbahçe ve beşiktaş' ın kazandığı bir hafta berabere kalmak duvara kafa atmakla eşdeğerdir. iyice moralsiz gözüken hakan şükür' ün yerine shabani nonda ile başlanmalı ve nonda süreki muhammed ile batak' ın arasında kalmalı. ayrıca rakibin tatlı set mücadelesine ayak uydurulmalı. ne olursa olsun bu maçta puan kaybı çok moral bozucu olacaktır. o yüzden biraz gayret.
hikmet karaman ne zaman galatasaray' a karşı bir takım çalıştırsa, son derece başabaş bir oyun oluyor sahada. aynı hırs galatasaray' da şu an için gözükmüyor. en iyisi ikinci yarıda erken bir gol bulmak olacak.
maçın başlamasıyla birlikte galatasaray'ın anlamsız bir uzun top sevdası da başladı ve bu süre içinde ankaraspor'a baskıyı kuramadı galatasaray. topu yere indirmesi ve lincoln, arda ikilisini topla buluşturması galatasaray'ın baskısını beraberinde getirdi. uğur uçar bindirmeleri ve defansif anlamda yapmış olduklarıyla göz doldururken, defansın diğer tarafında oynayan hakan balta yeteri kadar hücuma çıkamamıştır. sanırım birisi ona ileri çıkma diye bir şeyler söyledi.

ikinci yarı eskilerden kalma uzun top alışkanlığına dönmezse galatasaray golü de bulacaktır. zaten ilk yarıda bir kaç tane gol pozisyonuna da harcadı galatasaray...
konunun boku çıktı ama..rekorda kırılmış artık..maç 3-4 olduktan sonra girmesi gereken bir hakan sukurun 1 karsı karsıya 2 gol kacırdıgı mac olmustur.lincoln arda birseyler yapmaya calıssada gereksiz uzun top sevdası ve forvetlerdeki yavaslık ankara ceza sahasında tıkıyor galatasarayı.nondanın girmesi gereken mac kısaca.
fanatik galatasaraylı olmama rağmen yemişim maçını da oyununu da galatasarayını da fenerini de dediğim maçtır....
benim orada mehmetim şehit olmuş, bir topla 22 adama mı kalmış mutluluğum??
' yeter artık hikmet karaman ' maçıdır. yarın gazetelerin spor sayfalarında ankaraspor' u öven makaleler yer alacak, galatasaray acımasızca eleştirilecektir. ankaraspor bu futbolunu sadece galatasaray' a karşı değil, her takıma karşı oynamalıdır.
ayrıca hakan şükür' ün tek başına aynı anda sağ kanat, sol kanat, ofansif oyun kurucu mevkilerinde yer aldığını düşünmeme sebep olmuştur. ya da bütün futbolcuların adı hakan şükür!
son olarak da askerlikle ilgisini çözemediğim maçtır.
çocukları uyutmak için kullanılması gereken bir maç. topun galatasaray ın sol ve sağ kanadında gidip geldiği, ayrıca hakan şükür ün çeşitli şekillerde gol nasıl atılmaz dersini bir kere daha verdiği maç.
0-0 sona eren karşılaşmadır.hikımet karaman'ın oyunculara verdiği gaz işe yaramış bulunmaktadır.
Bugün yaşanan terör olaylarının futbolcuları etkilediğini gösteren bir maç.
bu maçta çıkıp da hikmet karaman'a;
" hocam bu maçta galatasaray'ın oyuncu değişikliklerini de sen yapacaksın" deseler hikmet karaman'ın değiştireceği 3 oyuncudan 2si kesinlikle lincoln- arda ikilisi olurdu. bu değişiklikleri hikmet karaman değil ne yazık ki feldkamp yapmıştır. hasan şaş'ı oyuna sokmasını anlarım ama çıkan oyuncu arda turan mı olmalı, bilemiyorum.

maçın ilk yarısıyla ilgili bir şeyleri devre arasında kendimce aktarmış idim. ikinci yarı galatasaray'ın gol bulacağını düşünüyordum. maçta galatasaray'ın girdiği tüm pozisyonlar ilk yarıda idi ve arda turan'ın çıkmasıyla birlikte galatasaray pozisyon açısından daha kısır bir ikinci yarı geçirdi. bir de hakan şükür bu maçta iki tane net pozisyondan yararlanamamıştır ve hakan şükür çıktıktan sonra galatasaray'da başka hiç bir futbolcu gol kaçırmamıştır. tükaka hakan şükür diyorum ve galatasaray'ın gol atamadığını da belirtmek istiyorum. burada bir yanlışlık var ama ne?
galatasaray gol atabilseydi 1-0 bitermiş maç. yazık olmuş. yahu erkekler nedir bu heyecanınız ya. oturmuş sözlük başında maçın analizini yapıyosunuz. pes ya, cidden pes. daha uzun ve ağır bi yazı yazardım ama şimdi zamanı değil. birazdan mıncıklayacağım yavrular bekletilmeye gelmez. haa yanlış anlamayın, bekletirim aslında ve de beklemek zorundalar ama sizin için değmez uzun ve yoğun analitik yazı yazmaya. pff.
geriye baktığımda aklımda sadece tribünde yer alan "türk-kürt kardeştir, bölücüler kalleştir." pankartı kalmış maçtır. dikkat çektikleri nokta çok anlamlıdır. onu oraya asan taraftar grubunu* tebrik ediyorum. ayakta alkışlanacak bir iş çıkarmışlar.