bugün

Lozan barış antlaşması bitecektir.
Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü kutlanacaktır.
2023 yılında olcaz.
2022 yılından cıkacağız.
Lozan'ın biteceğini söyleyenler bunu neye göre soylüyorlar anlamıyorum. Hayır bunu iddia eden akp'ye oy veren varoş muhafazakarlar da lozan'ın ne olduğunu bilmeyen düşük kültür-asgari ücret ekseninde yaşamını idame ettiren vatandaşlardır.
(bkz: 21 Aralık 2023)
(bkz: illuminati)
tam bağımsız, dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri, güçlü türkiye olacak.

büyük güç hedef 2023.
büyük ortadoğu projesi tamamlanacak.
mhp'nin 54.yılı.
harbi lan ne olacak.

ulke bu kafayla giderse ben zurih'e yerlesmis olurum.
Ülkeyi ikinci el diye yarı fiyatına satacaklarmış sanırım. 100. yıl indirimi kapsamında bedava da verebilirler. Kim bilir?

(bkz: Allah sonumuzu hayır etsin)
malesef ulkenin yuz olcumu azalacaktir.
türkiye muhtemel bir uluslararası savaşta sağlam rol oynayacak.
Bor çıkarıcaz. Sonra vurucaz kırbacı bora vurucaz kırbacı bora.
Çok değerli olacak diyorlar bor için.
Hem arabalarla da kullanabilecek mış. 2023 de üreticekmişiz kendi arabamızı.
Şuan neden mi üretemiyoruz?
Çünkü bor yok bor olsa.
Ülke çok gelişecek diyorlar hadi bakalım.
Başımızdaki kişilik yüzünden fazla gelişeceğimizi sanmıyorum. inşallah diyelim. Bor çıkarırız o net de işlemek sıkıntı. Yapan olur da görürüz.
Vurcaz kırbacı vurcaz kırbacı dünya bizim olacak.
hatay sorunu olcack .
Pek bisey olacağını sanmiyorum nasıl ki yeni türkiye ye savaş ve bebek ölümleriyle girdiysek 2023 e de nasil gireceginimizi az cok tahmin edebiliriz.
Millet vekili de kalkacak sadece padişah kalacak.
iyiye gitmeyeceği kesin.
valla bi s.k olacağı yok.
(bkz: yaramın başı) denilesi başlık.
Lozan biticek. Sonrası Allah Kerim.
ben 34 yaşında allah izin verir ise 1 kız 1 erkek çocuk sahibi olacağım.

babam 64 yaşında olacak. annem 59 yaşında olacak. kardeşim büyük ihtimal ile okulunu bitirip 27 yaşında bir mimar olacakç

yiğenlerimin biri 12 biri 11 yaşında yani biri ortaokula geçmiş diğeri daha ilkokul 5'te olacak.

benim çocuklar daha küçük olduğu için ben yiğenlerimi galatasaray'ın alt yapısında oynadıkları için idmana götüreceğim.

tabi o sıraya allah uzun ömürler versin ananem vefat etmiş olabilir. halam da yaşlıdır onu da ölüm denen çaresizliğe teslim etmiş olabiliriz.

daha neler olabilir ki. üniversiteye giden yiğenlerim. sonra belki evlenen yiğenlerim.
bir sikim olmayacak. benzin yine bugünün 5 tl.'si olur, basın filan kalmamış olur, şeyhülislam her gün şu haizdir bu amcıktır diye açıklama yapar. sokakta arap, afgan, ırak renklerin mozaiğini görürüz, türkçe konuşmalar azalır. aksanlar, diyalektler kapışır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar