bugün

inandığım bir söz ama biz fakirler için değil. kanun bile biz fakirleri düzene sokmak için var.
bir espridir.
Yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz
Hoop süper gücüz...
bu kadar basit mi kardeşim süper güç olmak? batmaya doğru giden ekonomi ile süper güç mü olunur?
önümüzdeki 7 yıl daha iktidarda olabilmek için uydurulan bir hedef.
süper güç değil, süper göçtür o!

tanım: hayaldir.
2022 aralığında maaş 1300 tele, 2023 ocakta 15 bin frank. zoruna giden borusuna gitsin.
Süper güçle işimiz yok bizim. Adam gibi yaşanacak durumda olması yeterli. Ama görünen o ki ne 2023 ne de 2123 de bu ülkedeki refah seviyesi yok denecek kadar az olacak.

imam hatip mezunu adamın TRT başkanı, öğretmenlik mezunu adamın mühendis yapıldığı, boncuktan enflasyonun hesaplandığı, Suriyelilerin kral gibi yaşadığı memlekette hangi süper güçten bahsediyorsunuz?
Biri bunların suratlarına su döküp uyandırsın amk.
çomar sağ partiler 1950lerden beri iktidara gelmesi için sürekli dışarıdan beslenmese 2023 e kalmadan olabilirdi. ama bu çomarlarla 2023 ü türkiye olarak bölünmeden parçalanmadan görebilirsek sürpriz olur.
geçen gene süper güç oluyom bi baktım aşağı sokaktan amerika geliyor altladım üstüne vurdum pıçaağı vurdum pıçağıı.
elimizdeki doğal kaynaklar hızla yok olurken ve dışa bağımlı, üretim yapmayan bir ülke olarak nah oluruz diyorum.
görsel
bor ile birlikte gerçekleşecek hadisedir. bor var huzur var amına koim.
çatla da patla amariga, fetö, peğağa ve diyerleri.
2023 de bor çıkarsak ne olacak? kim işleyecek? gene çıkartıp yok pahasına satacağız avrupaya işlenmiş halini de seve seve alacağız gene elde var 0.
Çok beklersiniz çok.
Ekmek arası Bor yeriz artık.
https://twitter.com/i/status/1077839020477026305
görsel
(bkz: ehe)
(bkz: 01 ocak 2023 türkiye nin süper güç olması).

görsel
yeni sınırlarımız muhtemelen böyle olacak;

görsel

tarihe not düştüm.
2023 de tc diye bir yer kalırsa buna şükredin osmanlı torunuyuz diyen akp abdulhamit gibi vahdettin gibi ülkeyi parça parça satıyor.
Kaldi 20 ay. Uc kagitci filmindeki rifki vibi bekliyorum. Vakit dolunca simsek cakacak, yagmur akacak ve sakallilar defolacaklar.