bugün

(bkz: kesin ip var amına koyim)
An itibari ile dümbelekler seyir eylir.
gosterisli bir gosteriyle acilis yapan. Once uzun hava okuyan bir amca, ucan adamlar sonrasinda ise halk oyunlari ekibi gorduk sahnede. kulturleriyle populer kultur sentezi yapmislar...
harika bir açılışla başlayan yarışmadır. azerbaycan harika bir şehirmiş özellikle gece o ışıklı ve havai fişekli şehir manzarası harikaydı gerçekten. kültürlerini daha doğrusu kültürümüzü çok güzel yansıtıyorlar. tebrikler aybalalarımız.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=kva951_ov0s
athena kazanamadıysa bu yarışmayı, hiçbir şeye şaşırmam eurovision ile ilgili.
bu gece birinci olsakta şaşırmam, ol(a)masakta şaşırmam...
Türkiye'nin asla gönderilmemesi gereken birini gönderdiği yarışmadır.
Kumandanın mute tuşuna bastığınızda daha güzel sesler duyabileceğiniz bi yarışma.
lan lan heyecandan yerimizde duramıyoruz. özellikle ben fena taşikardi yaptım. bişe olur da birinci olursak entrylerim arbutus unedo'ya emanet. beni de iyi hatırlayınnn...
Azeri kardeşlerimizin müthiş bir açılış gösterisi hazırladıkları yarışma.
nigar ablamızın bacaklarıyla arz- ı endam ettiği yarışma.
Türk taşaronların 6 ayda muhteşem bir sahne hazırladığı yarışma.
açılışı o kadar güzeldi ki herhalde şu ana kadar bunun yanına yaklaşacak bir gösteri olamaz. amerika standartlarında ama doğunun ve azerilerin sentezi şeklinde olmuş. benden kocaman bir 100 puan.
yirbin kişilik salonu türk taşeron firmalar yapmış altını çizmezsek ölürüz olmuş.
ingiliz dedenin ilk performansı sergileyeceği yarışma. ingiliz dedeyle rus neneleri evlendirsek mi?
ingilterenin cok kasarak, sevimli bir sarkiyla katildigi yarisma.
ingitere nin sözde çok ünlü,recep aktuğa benzettiğim biriyle yarıştığı yarışma.
sonuç:kazanması zor adam iyi olabilir ama şarkı eurovision ruhunu yansıtmıyor.
ingiltere de adele beklerken erol evgin çıktı. ilk 10 şansı neredeyse yok gibi.
ingiliz selami şahin'in fena olmayan bir şarkı seslendirdiği yarışma.
engelbert baba klasını konuşturdu...

"kim lan bu dede?" diyen ergenleri çok pis göt etti...
kendi dilinde şarkı okuyan bir ülkenin kazanmasını dilediğim yarışma. bana çok şahsiyetsizce geliyor başka dile su taşımak. bir sene de halk türküsüyle katılsak şöyle arka planda halk oyunları oynansa dişimi kıracam. hep başkaları için çalışıyoruz, bitmedi gitti kompleksimiz en aşağılığından. bir dene bak, birinci olmasan da tüm dünya hayran olacak cesaretine. en önemlisi de biz, biz mutlu olacağız, kültürümüzden bir kesit gördüğümüz için.
memleketimle bir daha gurur duymama neden olan organizasyon.
macaristanla devam eden yarışmadır. şarkıya gelirsek pop rock olayının rock kısmı pek bir sönük kalmış.
macarların şarkıdan asansör müziği bile olmaz...
macaristan idare eder diyerek değerlendirilecek şarkıyla katıldığı yarışma.
macar abimiz fena değil, şarkıda gayet güzel ama şarkıyı yanlış mekanda kullanılmış.