bugün

yarın başlayacak olan dönemdir. herkese kolay gelsin. benim gibi sevgilisinden uzak kalcaklara daha bir kolay gelsin. (bkz: okullar başlamasın)
ilk defa, bünyemde sinir, stres hissettirmeyen eğitim-öğretim yılıdır. hissedenlere kolay gelsindir.

(bkz: üniversiteli olmak)
bol tatilli olan bir eğitim öğretim yılı.
yaz tatilinin bittiğinin resmi uyarısıdır. bazı üniversite, ilk ve orta öğretim okulları için yarın başlar.
üniversiteyi/liseyi yeni bitirenlerin olsa da başlasak dedikleri yıldır.*
dakika bir gol bir'i yaşatmış öğretim yılıdır. gidilecek yerde trafik sabahları fena olmakla beraber;

+abi sabah beni bırakıcaksın değil mi?
-höönk! nerden çıktı yahu! servisle git servisle...
+hıı her yıl'ın ilk günü servise biniyordun ya sen, bende binerim. dur hatta aşşada beni bekliyordur.
-pfff...öfff.
+ben anlamam 40 yılda bir şey istiyoruz.
-aşşada bi dakika beklemem, eşşek gibi trafik oluyor.

yine başladık.
yarın başlayacak* olan ve 12 haziran 2009'da bitecek olan eğitim öğretim yılı.*
kırsal kesimde an itibariyle daha başlamamış olan yıldır.
abileri de kırtasiyelere, kitap defter alışverişine itmiş başlamayasıca yıldır. gidiyorum lan işte, sokarım kitabına.
calisma takvimi hicbir yerde olmayan, uzerinde yillik planlamalar yapilamayan sikindirik yildir. ulan ilk donem kac hafta ikinci donem kac hafta ona gore soyleyin harcliklari ona gore denklestirelim.
Haa nerde? Ağlar koşun yurda eğitim gelimiş, tutun lan kaçıooo gibi tepkilere sebep olabilecek durumdur. Türkiyede ne eğitim ne öğretim vardır. Türkiye de beyin yıkamak, ezberletmek, gençliği boş işlerle oyalamak, kendine oy verecek adam yetiştirmekten başka birşey yoktur.