bugün

geçtiğimiz pazartesi günü başlayan tercihlerdir.
3 ağustos 2007 cuma günü son bulacak olan tercihler.
öğrencilerin nasıl bir tercih stratejisi içinde olduklarına merak ettiğim tercihlerdir. genel sıraya göre yapsalar ayrı dert işin içinde eşit ağırlık var puana göre zaten yapılaz geçen seneye göre herkes fullemiş nerdeyse. garip doğal afet gibi bişi kimse bişi yapamıyor.
puana göre değil de başarı sırasına göre tercih yapılmalıdır.

edit: başarı sırasına karışmış farklı alanlardaki öğrencileri yok sayarak nasıl sağlıklı bir tercih yapılabileceği de ayrı bir merak konusu tabi.
taban puanları tavan yaptığı/yapacağından (#2028068) nolu entry dikkate alınmalıdır.
ancak ülkemde yaşanabilecek bir olaya tanık olmamı sağlamıştır 2007 össt tercihleri. bende tercihimi yapmak üzere okula gidip beklediğim sırada, tercihini yapan arkadaş hocaya kod numaralarını bir bir söylemektedir; söylediği kodlardan birini yanlış söylemiş nitekim o kodun karşılığında maden mühendisliği çıkmıştır ve devamı şöyledir efendim:
+ * evladım maden mühendisliği diyor bak burada
- * hocam yok yanlış söyledim galiba
+ maden mühendisliği de güzel kalsın burda. ben dedim ya seni maden mühendisliğine gönderecez heralde *
-aslında kalsın hocam da * inşaat mühendisliğini mi çıkarsak?
sessizlik.... öğrenci düşünür ve sonuçta maden mühendisliğini yazar inşaat mühendisliğini çıkarır. yani kaderini yaptığı kod hatası belirleyebilecektir bir de o hoca.
güncel Önemli Başlıklar