bugün

nedense o yıllarda bu sözlükte yazan abilerimiz işin tam erbablarıymış.8. nesil yazar olarak geçenlerde girdiğim bir entry beni gerçekten düşündürdü .hayat su gibi akıp gidiyor edebiyatı yapmak istemem ama öyle be abi tarihe dikkat.

alıntıdır:

bşlık 1. nesil yazar

# sözlüğün veritabanını oluşturmak için bol bol tanım entryleri girmesi gereken,sözlüğün ilk yazarları.
#79911 (Elendil, 21.02.2006 12:21)
şaka maka insanların 8 yıl önce yazdıklarını okumaktır.

beni duygulandırıyor. gerçekten. allah bilir kim nerde ne yapıyordur şimdi.. vefat edenleri biliyoruz ama ya vefat eden ama bilmediğimiz yazarlar. ne bileyim nasıl bir hayatları oldu.

aklımdaki soruyu sorayım. peki bir 8 yıl sonra birileri benim entrylerimi okuyup da ''bak böyle bir yazar varmış acaba ne yapıyor şimdi'' diyecek mi.

bu akşam yine içiyorum ondan böyleyim işte.
Daha fenası olan durumdur.
Yıllar sonra sözlüğe gelir eskilerden kimsenin kalmadığını görürsün.
O günleri yad etmek için mesaj kutunu açıp eski mesajları okursun.
Sanırım az önce 40 sayfa mesaj okuyup kendi kendime hüzünlenip gülümsedim. Bir bu kadar sayfa daha var okuyamadığım...
Son 6 yılda 10 entry'den fazla girmedim ben de heralde... Sebep bazen zaman, bazen sol frame'in gitgide sebepsiz bir +18 havası alması idi...
Ne değişti hayatında derseniz, 2 iş ve 2 şehir değiştirdim, evlendim, kızım oldu... 22 yaşımda katılmıştım sözlüğe, şimdi 30 yaşımdayım...

Takip etttiğim, sevdiğim, özlediğim sevgili sözlük yazarları,

(bkz: bl) (bkz: salca) (bkz: karga) (bkz: tucimania) (bkz: faati) (bkz: pammuk) (bkz: hanimaga) (bkz: tabuttamenemenyapanimam) (bkz: koko) ve hatırlayamadığım niceleri,

Ne güzel zamanlarmış...
Teşekkürler 1. 2. ve 3. nesillere...
Keyif vericidir.
10 yıl olmuştur aramızdan ayrılanları özlüyoruz.
Daha zevklidir.