bugün

Para kendi parası ya isterse kazandığı para ile götünü bile siktirir kendi emeğidir sonuçta aq.
lan çaya 5 tl versem bardağı alır götürürüm.
at gibi çalışıp it gibi yiyen dengesiz.
ulan baldırıçıplak senin neyine kapitalist oyunlar
evliysen git evine otur
bilmezmisin zengin parasıyla fakir karısıyla oynar.
En son happy moons denen bir cafeye gittik. izmitliler bilir arasta park var Yahya kaptanda orada bu cafe.

4 lira bir bardak çay. Ben de dedim en iyisi alengirli bir şey içelim de verdiğimiz paraya değsin.

Masada 4 kişiydik ve masadakilerden üçü işsizdi. Bu durumda bir de bizim durumu düşünün. Hem işsizsin hem de espresso macchiato falan içiyorsun.
çözüm hasret çay ocağındadır, hem kuşburnuyla oralet de var.
bir paket çay ne kadar ulan da bardağı 5tl ?
çay dediğin her yerde bedava bulabileceğin bir içecek. ne diye 5 tl verirsin ki? ama şimdi "aslında 5 tl çaya değil, ortama" diyenler olur.
yaw adamin dukkani elit yerde bilmemne yerde diye cayi 5 tl yaptiran zihniyeti sikeyim. Bu dunya herkesin diyoruz, bogazda anasinin ami gibi yerlerde ota boka kac paralar veriyoruz sirf denizin yaninda diye.

Ulan o denizde benim, icindeki baliklarda benim.

Parayi kim bulduysa anasini sikeyim orospu cocuklari olup gittiniz dunya bok gibi biyer oldu insallah rahat edemeyin yattiginiz yerde.
ben değilim, çayı da ikramıyla içiyorum.
5 TL çaya vereceğime 15 kahvaltı tabağı söylüyorum çay yanında sınırsız lakin giden 15 lira oluyor.
2500 alıp gecesinde 750 harcadığımı bilirim. Mallık başa bela.
Bir çay içip 5 tl'sini ödeyip çıkıyorsa bravo... ama tek de içilmez ki...
2000 lira maaş alsam içerim amk zerre acımam hele bekar genç ve aileme bakma gibi sorumluluğum yoksa ama bakıyorum çocuk 20 yaşına gelmiş babasından aldığı 15-20 liraya bakıyor. bazen onuda bulamıyor meteliğe kurşun atıyor adeta ağzı kokacak o gidip üniversitelerde karıya kıza hava atmak için veya sevgilisine hesap ödetmemek için küçücük çaya kahveye 10-15 liraya bayılıyor enayi cidden bu tipleri anlamıyorum.
güncel Önemli Başlıklar