bugün

arkadaşlar troll falan değil gerçekten ihtiyacımız var en geç 15 gün sonra öderim.
Çoğul eki kullanmışsın demek birden fazla kişisiniz. Ona buna minnet edeceğinize gidip çalışın 2 güne çıkarırsınız 200 lirayı.

Hatta durum ciddi ise çöpten plastik, kutu kola v.b maddeleri toplayıp geri dönüşüm yerlerine götürüp kilosunca para kazanabilirsiniz.
Sözlükte bir dilenci eksikti, o eksik de tamamlanmış.

Balık vermeyeyim ama balık tutmayı öğreteyim.
Meselaaaaa, çalışmayı düşündün mü hiç ?
bana göre büyük para mesela ben o parayla 12 gün daha idare etmek zorundayım borç verecek kişiyi bulacağını sanmıyorum ...
* Boğazına vurur* Valla olsa vercem de bende de tek kuruş para yok be.
sen bana 500 ver ben 200 veririm ordan sana. sıçarım sosyal deneyine senin.
Eksilemişler bir de. ibretlik..
sözlük zabıtaları ekran başına, dilencileri alalım buradan. bu arada varsa bir 50 kağıt da ben alabilirim.
Veririm. Kimlik karti veya ehliyetinin onlu arkali fotografi ve bos bir kagidin orta sag kismina islak imza ile adini soyadini yazarsan bul beni.
Bugün 6 bin lira para çektim en iyi dilenen 3 kişiye 1000 lirasını bölüştürcem. Başlayın.
Peki ya haysiyet?
Dostum sözümü şahsi algılama ama en zor zamanlarımda bankadan kredi çektim, aç gezdim ama babamdan bile para istemedim. Zaten ömrüm boyunca çalıştım. Çok varken istediğim gibi yedim, az varken az yedim.

Yarın gelebilecek kötü günleri garantiye almak için hep köşede para tuttum. Niye? Ona buna muhtaç olmamak ve o insnalarıda belki düşüncesizce zor duruma sokmamak için.

Yaşını bilmiyorum ama muhtemelen gençsin. Sana bi tavsiye vereyim. Yapma. Böyle şeyler hoş değil. Hele ki hiç tanımadığın insanlara hiç yapma, direk dilenci profili gibi görünüyor.
Iban alalım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar