25 Nisan 2018'de olmuştur.

4'ü vakıf üniversitesi olmak üzere toplam 20 adet üniversite açılacakmış, şöyle bir bakınca güzel haber gibi geliyor. Lakin ülkemizdeki sorun nicelik değil, niteliktir. isterse yüz tane üniversite açılsın, düzgün imkanlar sağlanmadıktan sonra insanların mezuniyetle ilgili planları, balo gecesinin sonrasına geçemiyor.

tabii ki olumlu karşılayan olmuştur, eleştiren olmuştur. velhasıl kelam gönül isterdi ki 20 yeni üniversite tasarısı yerine 20 üniversitenin uygulama laboratuvarının iyileştirilme tasarısı kabul edilsin.
Yine kimsenin istemediği bir yasa tasarısi geçti. Yine halki ki kendi tabanları bile olumsuz baktı, kendi salahiyetleri için ezdiler.

ileri demokrasi böyle bir şey demek ki.

(bkz: o kadar ileri gitmek ki arkayı görememek)
harikulade bir eğitim veriliyomuş gibi 20 yeni üniversite daha mı açıyosunuz? çözüm 20 yeni üniversite kurmakta değil dünyadaki ilk 20 üniversite arasına bir Türk üniversitesini sokmak için çalışmaktır.
Yazıktır günahtır. Vasıfsız üniversite açmaktan bıkmadılar. Evet.
açılsın ...
şu an hiç kimsenin üniversite okuyamamak diye bir sorunu yok.
eğer açık öğretimde dahil edilirse...
kalite...
Kimsenin kalite diye bir sorunu olmaz bizim ülkede o yüzden yabancı markalar
dahi bizim gibi ülkelerde daha düşük standartta üretim yapar...
üniversiteye insanlar hiç sınavsız da alınabilir zaten realitede buna uyan çok bölüm var .
rekabet ancak tıp gibi ,hukuk,eczacılık diş hekimliği vs veya ancak çok iyi okulların bölümleri için var.
bu bölümlere girmek isteyenler çok ciddi çalışmak zorundalar.
iş bulmak ...
devlet bunu zaten uzun zamandır kafasına takmıyor.
ayrıca dünyanın hiçbir yerinde üniversiteler, daha genel anlamda okullar, eşit kalitede değil.
kişisel görüşüm herkes üniversite okusun, okuyabilsin .
umut:belki bir gün kalite sorununu da aşarız...
Hiç bir amaçı olmayan bir ton okul var piyasa da yazık olmuş.
Eğitim sistemi üniversite açarak düzeltilmez, öncelikle bunu anlayalım sonra gerekirse ki şu anda bulunan sayı yeterli gerekmeyecek sonra tartışalım.
yandaşlara binlerce ballı kadro oluşturma operasyonu.

kerizi bol bir coğrafyada yaşadığımız için bu paralar kimden çıkacak, tabii ki sorulmaz.

öte yandan bir üniversitenin adının önüne bulunduğu şehrin adını yasa yoluyla eklemek nasıl bir zekanın ürünüdür bilemiyorum.
Önce şu imam hatip konusunu halletsinler. Ülkede gereğinden fazla imam hatip var.

Türkiyede çalışan karı kocanın çocuklarını özel okullara göndermeyi zorlayan sistemi yaratanlara hicbir hakkimi helal etmiyorum.

Bilimsellikten uzak, ezbere dayalı eğitim sisteminde isterseniz 100 tane üniversite acın.
boşa kürek çekmek demektir. çünkü ülkeye yeni üniversite değil, mevcut olanlara yeni fakülteler, yeni bölümler ve yeni anabilim dalları gerekli. o anabilim dallarının kurulabilmesi için de kalifiye öğretim üyeleri gerekli. öğretim üyeleri var olmadıktan sonra 1000 tane üniversite olsa ne yazar? ilkokul mantığıyla üniversite kurmanın, akademinin doğası gereği mümkün olmadığını bir türlü anlayamadılar.