an itibariyle olmu$tur.
ağır sallamıştır.*
bi o yana bi bu yana dalgalandırmıştır. ilk etapta başım dönüyor sanıp salak saçma tepkilerimle rezil olmam da cabası. maymun etti şerefsiz.*
yaklaşık 5-6 saniye kadar süren ve hissedilir derecede olan deprem.
kaya üzerinde olmamıza rağmen sağlam sallamış depremdir.
deprem fobisi olan bir insan olarak yüreğimi ağzıma getirmiştir, daha yeni yeni kendime gelebildim. hem şiddetli hem de uzun sürdü. umarım haberci bir deprem değildir. tüm izmirlilere geçmiş olsun.
fena sallamış depremdir, duvarlar çatırdamıştır.
17 ağustos 1999 marmara depremi'ni atlatmı$ biri olarak halen deprem anında ne bok yiyeceğimi bilmediğimi yüzüme tokat gibi çarpmı$ depremdir.
merkez üssü oniki adalar olan 5 büyüklüğünde depremdir.

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst9.asp
UZUN SÜRDÜ iYi IRLANDIK ELLAHAM.
5-6 gündür küçük ölçekli de olsa sallanan akdeniz-ege denizi bitişiğinin izmir'de hissedilen ve korku duyulmasına neden olan son halkasıdır.

son yıllarda deprem gerçeğini unutan ülkem insanını küçük de olsa uyarmıştır.
tam deprem olduğu anda buzdolabı'nın kapağını açmış kahvaltı için salatalık domates alıyordum ki bir patırtı koptu pek bişey anlamadım ilk anda buzdolabımızın da eski olmasından mütevellit çıkan ilginç sesi onun huysuzluğuna verdim. hala farkında değilim bir elimde domates bi elimde salatalık musluğa doğru yönelmişken içerden abim uykudan fırlamış sersem ve hareretli biçimde şşş oğlum deprem oldu len dedi zaten tezcanlı birisidir tırsmış da hafiften. ne bileyim pek bişey hissetmedim ben, ayaktamı uyuyon sen dedi bana. ya hakikaten soğuk kanlı biriyim de bu kadarı fazla sanırım insan bi telaş yapar dimi hiç valla ya oturdum düşündüm 2 dakka tepkilerim çok donuk son zamanlarda biraz odunum ben galiba. he bir de dolabın ahını aldık iyimi 93 model vestel koçum benim tıkır tıkır çalışıyor valla öpüyorum onu ben.