bugün

bugün gördüğüm savcıdır. ilk ataması 1 ay önce gerçekleşmiş. şok oldum resmen. yahuu bu daha çocuk. zaten fiziki görünümüyle de çocuk gibiydi. 2013 yılında hukuk fakültesini bitirmiş. ilk girişinde de sınavı kazanmış. mülakatı da kazanmış..

vay be.

4800 lirada maaş bağlamışlar, 3-4 ay sonra 5500 olabilirmiş. ulan!!!

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
türkiye'nin rezilliğidir.
ağır torpillidir. o mülakatı kazanmak çok zordur.
iş hayatının erken başlaması ve tecrübe kazanması açısından inanılmaz şanslı olan benden 9 yaş büyük insan.
Bi kere de bok atmayın lan. Tamam biz de farkındayız torpil olaylarının çok döndüğünden ama adamı tanımadan hakkında böyle atıp tutmayın.
Tecrübesizliğinin kurbanı olacaktır. Savcı olmak için ya muhakkak önce belirli bir süre avukatlık yapmak ya da savcı/hakim olma yaşının üst limitinin 40 a çıkartılması gerekmektedir. Hukukta ileri seviyede ülkelerde hukuk fakültesi okumak için bile öncesinde sosyal bilim ağırlıklı bir üniversite bitirmek ön şarttır.
22 yaşında tır şoförü olunduğunu öğrenince bile bu kadar çok hayret etmemiştim. *

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
Savcı dediğimiz de pekala bir devlet memurudur... Fakültesini bitirdikten sonra da doğal olarak da olabilir tabi, şaşıracak bir durum yok.
eğer torpil falan yoksa tebrik edilmesi, torpil varsa siktir edilmesi gereken kişidir.
92 doğumlu gençlerin füze, helikopter, uydu, uçak, milli f-16 yazılımı projelerinde çalışması kadar doğal olaydır.

fakülteyi bitirdi mi? bitirdi.

sınavı kazandı mı? kazandı.

mülakatı geçti mi? geçti.

35 yaşındaki adam sınavı kazanacak diye garanti mi var arkadaş? ha mülakatı geçtiği için "kesin torpilli" çıkarımını yapıyorsanız, ona diyeceğim yok. kendisini de aksini de ispat edemeyeceğimiz bir iddiadır.

ama iftira atmak bu kadar kolay olmamalı. nasıl bileğinin hakkıyla elde etmediğinden bu kadar emin olabiliyorsunuz?

bir yabancı, küçük yaşta facebook kurunca, pop star olunca, 6 yaşında üniversite düzeyinde eğitime başlayınca "süper zeka" diyebiliyorsunuz da, üniversite mezunu bir türk, okuduğu okulun nihayetinde ilgili bir mesleğe başladığında neden bu kadar sorun oluyor?

milletimin özgüven eksikliğidir bu.
Ülkemin sevindiren haberidir.
yaşıtım olan ve helal olsun dediğim kişi. Geleceğe umut vermiştir.
düzeltme. Ak troldür. Ağır topillidir...
ulen neresi üzüyo sizi kimse çalışmış kazanmış malmısınız savcı bu keşke adil davalar görsede daha fazla maaş alsa büyük devletlerde en yüksek maaşı hukukcular ve eğitimciler alır
bizde aldıkları para cok görülür ahaha bu ülkenin hırsızı milyar dolarları üç beş atıyo savcısı 5000 almıs öğretmeni 2000 almış normal mi?
benden 4 yaş küçük savcıdır.
Hüzünlendirmiştir. Herifle aynı yaştayım, atama bekliyorum. Yok lan yok YGS ye hazırlanıyorum bildiğin.
prusya kralı büyük II. frederik, postdam ormanlarında gezinirken kendisine saray yaptırmak için bir arazi beğenir, lakin bu arazi bir değirmenin bulunduğu tepenin yanındaki alçak bir tepe üstündedir değirmeni de satın alıp arazisine eklemek ister. bu maksatla değirmen sahibi sans souci'ye yüklü miktarda para teklif eder. ama değirmenci kabul etmez, fiyatı daha da arttırıp teklifini yeniler. ama değirmenci kabul etmez yine de teklifi.

-"satmak istemiyorum" der.

bunun üzerinde büyük frederik;

- "ben bu ülkenin kralıyım, satmazsan zorla alırım" der

bu tehdit karşısında değirmenci alman hukukun mottosu olacak sözü eder;

- alamazsın, berlinde hakimler var !

bu söz hukuk alanındaki inkılapları yapan krala söylenmektedir üstelik, kral bunun üzerine hukukun üstünlüğünü kabul ettiğini beyan edip değirmene dokunmaz. `http://en.wikipedia.org/wiki/Frederick_the_Great`
"adamlarda ne adalet varmış arkadaş" diye içinizden derin bir ah ettiyseniz, biraz daha yakınlara gelelim, geçmişimizden örnek verelim isterseniz !

bursa ulu camii'nin tam ortada, kubbenin altında havuzlu, 18 köşeli bir şadırvan bulunur. ulu cami’nin özelliklerinden birisi olan şadırvanın yapım hikayesi enteresandır:

cami inşaası için tasarlanan arazilerin hepsi istimlak edilir, şadırvanın bulunduğu yerdeki toprak parçası hariç. arsanın sahibi ihtiyar, kimsesiz bir hristiyan ninedir ve arazisini vermek iztemez, yüksek miktarlarda para teklif edilir yine de razı olmaz satmaya. tam arazinin orta yerine denk geldiği için de bütünlüğe engel teşkil eder ve proje iptal edilir.

aradan yıllar geçer yaşlı kadın ölür, kimi kimsesi olmadığı için arasizi devlete kalır ve projeyi uygulamak için engel kalmamıştır. lakin kadının rızasının olmadığı bir amaçta bu arazinin kullanılmasının hakkaniyetli olmayacağından dolayı burası ibadet edilen bir kısım yerine şadırvan haline dönüştürülür.

evet, adalet herkes içindir, yalnızca seçkinlerin, güçlülerin, imtiyaz sahiplerinin, ayrıcalıklı kişilerin değildir !
maksat, böyle yerlere akp li göt yalayan adamları getirmek ve kendi hukuklarını olusturmak oldugunda, önemli görevlere getirilen kalleş insanlardan birisi daha.

'yohh caanım bileginin hakkıyla oralara gelmistir oralara. ne torpili. Torpil ne arar la türkiye de. Ben 55 yasıma gelmisem torpil falan görmemişem. ' sözlerini sarfedecek bireylerinde varlıgını akıllara getirmistir ne yazıkki.
Bir baltaya sap olamayan kişi söylemi. Klişe olacak ama FSM iSTANBULU FETHETTIĞI YAŞI HATIRLATIRIM.
(bkz: şaka gibi)
91 doğumlular 24 yaşına geldiği için, normal bir durum.. kendimizi sorgulayalım daha büyük yazarlar olarak, biz ne olduk diye...
Bir baltaya sap olamayan yazarları üzen durum. Türev integral çözüp olmuşmuş. Matematik zaten mf'nin ana dalı ya, çok garip bir durum!
1988'li olup hala üniversiteli olduğum düşünülürse, utandığım bir durumdur.
87 liyim ayni maasi aliyorum. ayiptir.
Stajyer cumhuriyet savcısıdır o.