bugün

istanbul'un en yaşanılır yıllarında çekilmiş gibi geldi bana.

şu sadeliğe, güzelliğe bir bakın bana hak vereceksiniz. ayrıca her yer pırıl pırıl, şimdilerde ise b*k götürüyor taksim'i. kendi elimizle sonunu getiriyoruz güzelim istanbulumuzun.

görsel
Hahahaha artik foolkanla taksime rahat rahat çikamiyorsun galiba.
https://m.uludagsozluk.com/e/41454477/

görsel
cehape kuyrukları değil mi ya o?

66 olmasın?
Temiz, jillet gibi, birbirine saygının fotoğraftan okunduğu medeniyet.
tanzim satış kuyruğu o zamanlar da varmış.
Sonra reis geldi ve herşey daha güzel oldu değil mi?
siyah önlüklü çocuk yaşıyorsa şimdi 70 yaşında falandır. hayat garip vay be.
buyrun:
görsel
gelişmekte olan planlı bir kente benziyor. bombalanmış şam'a değil.
Sokak düzeni gayet iyi duruyor .
o kuyruk bilmem ne kuyruğu değil.
çok büyük ihtimalle bostancı-taksim dolmuş kuyruğu.
ben o kuyruklarda 80'li yıllarda beklerdim. en fazla 3 dolmuşta erirdi. felaket değildi yani.
keşke geçmise dönüp bir mayıs sonu akşam üstü her tarafta adım başı istanbul festivaline gelen sanatçıların afişlerinin asılı olduğu beyoğlu'ndan geçerek "yaşasın bu yıl jan garbarek" geliyormuş diye düşünüp sevinirken evime dönmek üzere o dolmuşlardan birine binebilseydim.
tayyip daha o zaman istanbul´u kendi rant kavgası için zikertmeye başlamıştı. ondandır. 25 yıl ağzına sıçtı şehrin, sonra da beyinsiz beyinsiz çıktı bunu "biz istanbul´a ihanet ettik" diye itiraf etti...

istanbul´u zikertirken onu alkışlayanlar bunu itiraf edince gene alkışladılar.

hele orada bi "şu para hırsı yok mu şu para hırsı..." diye başlayan bir cümlesi var ki, tam kendisini tarif etti herifçioğlu.

eskiden istanbul´da resmen bostanlar vardı. bizim oturduğumuz mahallede vardı mesela bostanlık. patlıcan biber falan annemin beni almaya gönderdiğini çok net hatırlıyorum, bostancının - bak bostancı diye semt bile var istanbul´da- suratını bile hatırlıyorum.