bugün

oyun anlamında bir dünya devini mükemmel ezdiğimiz maçtır. Gerisi londra ya kalmıştır.
beşiktaşin uzun süre sonra avrupada korkmadan oynadığı maçtır. Ben bir beşiktaşlı olarak beklediğimden iyi bir oyun oldu. deplasmanda ne olur bilemem ancak çok zor olacağı kesin. ancak neden olmasın. bu arada renkli trolller kendi çaplarında eğlenmeye devam etsin.
görsel
öncelikle beşiktaş gerçekten güzel oynadı bir galatasaray'lı olarak tebrik ediyorum
ama tur şansının çok az olduğunu da söylemeliyim.Şimdi aslında beşiktaş'ın deplasmanda olan arsenal'den gol yememesi çok önemliydi ve bunu başardı.Ancak büyük takımlar bugüne kadar elemelerde pek takılmamıştır bu sebeple arsenal'in baskılı, alışık olduğumuz ingiliz futbolunu oynayarak ne yazık ki turu geçeceğine inanıyorum.
çıkar veliyi koy gerard ı 2 0 olsun maçıdır.
maçın hakkı olmayan skorla sonuçlanmıştır. Artık demba ba ya bok atanlar cevaplarını almış ligde çareler aramaya başlamışlardır.
izlerken zevk aldığım maç galatasaraylı olarak çok heyecanlandım. dembabo o golü atsa maç ilk yarıda kopmuş olacaktı
beklentilerin çok üstünde bir beşiktaş vardı sahada. açıkçası bir galatasaraylı olarak "bunlar bizi ligde oylum oylum oymasa bari" cümlesini kurduracak kadar iyiydiler. son hareketlerde -başta olcay şahan olmak üzere- beceriksiz kalınca (bkz: #24733981) nolu entrimde de tahmin ettiğim gibi biten maç olmuştur.
rövanşta mesut özil, per mertesacker ve lukas podolski'nin oynayacak olması da ayrı bi' sorun.
bu tür çift eleminasyon sistemli maçlarda ilk maçı kendi evinde oynayan takım için galibiyet dışındaki en iyi skor 0-0 dır.

çünkü rövanş maçı başladığında hale skor 0-0, 1 gol atsan rakip 2 gol bulmak zorunda, rakip maçın başında öne geçse bulacağın 1 golle turu kendine çevirirsin.

o yüzden beşiktaş değil arsenal düşünsün bence...
salladık ama yıkamadık maçı olmuştur.
olcay , oğuzhan , mustafa , veli , necip yani bunlardan bi tanesi bir iki tık üst futbolcu olsa beşiktaş çok farklı olur.
Bu kadrodan şu verimi alabilmek büyük başarı. Biliç'e hakkını vermek lazım. ayrıca maça 3 yabancıyla çıktığımızı hatırlatıp, bir daha 5 3 falan diyenlerin ağzının bir tane oturtma hakkına sahip olmamızı sağlayan maç oldu.
özeti.
http://i.hizliresim.com/q9nPMD.jpg
arsenalin boktan bi zeminde sezon öncesi sakatlık yaşamamak için kasmadığı maç. lakin rövanş maçında döktüreceklerdir.
ya amk yerinde yenemeyince, daha iyi oynayınca, goller kaçırınca, baskılı oynayınca bu arsenal oluyor rakibimiz. oynatmadık lan işte rakibi. maçtan önce ağır favori değil miydi bu takım? 5-6 allah ne verdiyse yemeyecek miydik? şimdi neden bu arsenal oldu? ne kadar boş beleş insanlar var hayretlere gark oluyorum.

şimdi işte en önemli oyuncuları yoktu falan diyecek olan yarım akıllı arkadaşlar da çıkacaktır kesin. hee yavrum zaten başından beri belliydi rakibin kadrosu. birazcık sağlıklı konuşun.
bazı 5 olur 8 olur Arsenal kol gibi geçirir diyen gavur tohumlarının renkten renge girdikleri maçtır.
noldu amına koduum el sikiyle gerdeğe giremedin mi yine? şimdi de başlamışlar sikimsonik Arsenal diye.lan amcık ağızlı sağ bekim ismail, orta saham necip-veli, ofansif olarak tek katkı veren yarım yamalak Oğuzhan, bu kadro ile dar ettik adamlara olimpiyatı bir de utan da sus bari, kuyruğunu kıstır siktir git!
evet piç kurularına ettiğim veryansından sonra, locadan canlı olarak izlediğim maça ilişkin analizlere gelirsek:
1-muhteşem bir taraftar vardı, televizyona nasıl yansıdı bilemem, sonuçta starın mikrofonları çok tırt ama yardırdılar resmen, ben 31 yaşındayım 10 yaşından beri maçlara giderim böyle tribünü bir tek Liverpool maçında görmüştüm.
2-harika bir maç oldu git-geli bol olan.biliç iyi analiz etmiş arsenali, orta sahada çok az müsaade ettik verkaçlara ve paslaşmalara, Arsenal çok tıkandı.tek etkin oldukları yer kodumun mottasının kanadıydı, rezalet bir maç çıkardı motta, olcay kötü diyorlar ama çok geriye gelmek zorunda kaldı bu mal yüzünden.taktik anlayışımız da oldukça iyiydi ve muazzam ataklar yakaladık, fakat kaliteli orta saha eksiğimiz çok sırıttı, orada bir ruiz olsaydı çok farklı olurdu maç, kontraya çıkarken gereksiz oyalanmalar ve skandal pas tercihleri daha çoğu atağı başlamadan bitirdi.buna rağmen iyi de pozisyona girdik.olcay eğer fanteziye kaçmayıp fener maçındaki gibi basit bir vuruş deneseydi bugün almıştık maçı illa artistlik plase yapacak.
3-ba'yı canlı izledim, net olarak söylüyorum henüz hazır değil, çok idareli kullandı kendini, ama Beşiktaşlı dostlarım, bu adam bu ligi siker atar, perişan eder, inanılmaz efektif bir oyuncu ve koscielnyi darmadağın etti bugün.
4-hayatımda izlediğim en keyifli maçlardan biriydi, sonuçta götverenlere inat ikinci maça taşıdık olayı, turist olarak gitmiyoruz londraya. ha tur şansın ne dersen yüzde 25ten yüzde 10lara indi.
5-rövanş maçında atibanın oynayıp ramseyin oynamaması büyük avantaj, ayrıca orta sahaya bir takviye yapıp oynatırsak ve şans da yanımızda olursa bir sürpriz yapabiliriz.
6-götverenler son sözüm size, bu gece datmin olamadınız, bir hafta londradaki rövanşı düşünüp hayal kurun, o geceyi de haram edeceğiz size, evet elenme ihtimalimiz yüksek ama arsenali 9 doğurtturmadan olmayacak o iş.
Kahramanca oynayıp,bir gladyatör gibi savaştık.Tek eksik goldü ama olsun yine de bu güzel oyun için tebrikler Beşiktaşım!
beşiktaş'ın sistem olarak yine derli toplu olduğu fakat bazı futbolcuların bireysel hataları yüzünden yüreğimizin ağzımıza geldiği maçtır. arsenal hiç organize gelemedi, sadece bizim saçma sapan hatalarımızla pozisyona girdi.

beşiktaş ise ikisi karşı karşıya çok net olmakla birlikte bir çok pozisyondan yararlanamadı. özellikle de son bölümde rakip 10 kişi kalmasına rağmen takımımızda yorgunluk gözlendi.

arsenal gibi bütçesi bizim 4 katımız olan üst düzey kulüple iyi mücadele ettik. futbolcularımızın bireysel noksanlıkları yüzünden kazanamadık.

inşallah ingiltere'de akıllı bir oyunla turu geçeriz.
beşiktaşın iyi oynadığı, ama maalesef turu verdiği maç olmuştur/olacaktır. erken konuşmayı hiç sevmeyen birisiyim ama maalesef türk takımlarını çok iyi biliyorum. kendi evimizde güçlü rakipleri rahatlıkla bozguna uğratabiliyoruz ama deplasmanda da bozguna uğruyoruz. beşiktaşa arsenal çıkmasın diye çok dua etmiştim, çünkü feyenoord maçlarında beğenmiştim ve uzun bir aradan sonra ilk defa gruplarda iki takımla mücadele edeceğimiz zannına kapılmıştım. hayır, arsenal çok güçlü olduğundan falan da değil aslında. onun yerine bir italyan deviyle falan eşleşseler, çok daha iyi olurdu mesela. italyanlara karşı şansımız tutuyor bizim. ama bu ingilizler fena yaa.

bakın leedsler, liverpoollar, chelsealer falan... bunları kendi evimizde sersemletebiliyoruz ama deplasmanda fena bozuluyoruz be aga. beşiktaş umarım bu açıdan şeytanın bacağını kırar ama çok zor. bu aşamadan sonra maalesef çok ama çok zor.

bugüne gelirsek, bence beşiktaş çok akıllı ve mantıklı oynadı. demba baya hayran kaldım. keşke drogbayı gönderdikten sonra biz alsaydık dedim şu adamı. beklenmedik işler yapan, tam da beşiktaşın kimyasına uygun bir forvet. beşiktaş turnayı gözünden vurmuş gibi görünüyor. ayrıca takım genel olarak çok derli toplu göründü. arsenal gibi bir takıma pozisyon vermemek imkansız. ama bence beşiktaş bir iki pozisyon hariç öyle büyük hatalar yapmadı arsenal karşısında. çok fazla pozisyon da vermedi. buna karşılık önemli pozisyonlar da buldu. bu maç bu haliyle deplasmanda oynansaydı şimdi ne kadar umutlu olurdum tur için. keşke o bulduğumuz pozisyonlardan birisi bari gol olsaydı. gerçekten hak etmişti beşiktaş bu maçı.

şimdi deplasmanda umarım şans beşiktaşın yanında olur. haa, olmazsa da canları sağ olsun. gerçekten iyi mücadele ettiler şu ana kadar. uefada aynı mücadeleyi sergileyerek çok daha iyi yerlere gelebilirler. biraz kura şansıyla (ki beşiktaş da bu cenabetlik olduktan sonra biraz zor ama neyse) biraz da mücadele ile uefada çeyrek final hayal olmaz bence bu takım için.
Beşiktaş'ın rakibi arsenal karşısında iyi futbol oynadığı maçtır. atiba oynasaydı ve Gökhan töre daha hazır olsaydı Beşiktaş'ın kazanma şansı zirvelerde olacağı bir Karşılaşma izleyecektik ama keşkelerle bir yere varılmıyor malesef.
beşiktaş'ı gerçekten çok beğendim bekler biraz daha aktif olabilseydi skor daha da farklı olabilirdi . ismail sağ bekte hiç ama hiç olmadı aynı şekilde ramon'da sönüktü bugün yani hutchinson'un olmayışına daha da çok üzüldük . saldırgan ve aç bi beşiktaş vardı sahada arsenal'e pek de pozisyon vermediler hani . pektemek demba ba olcay oğuzhan gerçekten canla başla mücadele ettiler . bir de ilk saniyelerdeki o santradan vurulan top nasıl gol olmadı hala şaşkınım .

sonuç itibariyle o kadar da umutsuz bir skor değil emirates'de de böyle oynasınlar yensin yenilsin umrumda olmaz cidden .
atiba oynasaydı kazanacağımız maçtı.
beşiktaşın ciddi bir 10 numara eksikliği olduğunun artık yönetimin gözüne sokulduğu maçtır. Ama bu hırs, azim ve istek olarak son derece başarılı bir beşiktaş izlediğimiz gerçeğini değiştirmez. son olarak ingiltere'de (bkz: saldır beşiktaşım oley)!
Arsenal beşiktaşa koyar diyenlere baya koyan bir maç oldu.
Bir de iyi bir oyun kurucumuz olsaydı...
0-0 berabere biten maç en azından bir gol atabilsek iyiydi, ikinci maçta işimiz zor.
demba ba yı daha çok topla buluşturmaları gerekiyordu.
buluştuğunda neler yapabileceğini gördük.
demba ba orta sahaya top almaya gelmemeli.

beşiktaş ın gerçek bir 10 numara eksiğini göstermiş maç.
ve savunma... arsenal atakları sadece savunma hatalarından geldi. londra da affetmez bu hataları arsenal.

ayrıca bu maçın 0-0 bitmesinin nedeninden belki de en önemlisi saha zeminidir. gol olmamasının nedeni saha zemininden kaynaklı dengesiz şutlar ve top sürme sırasında zemine takılan toplar.