bugün

o değilde; bordeaux defansında sucre oynuyordu ya resmen, bizim prizi bıraktaki sucre. ne işi varsa *
mehmet deimirkol'dan öğrendik ki bu maçta bazı menejerler mehmet topal'ı izlemiş.*
skibbe'nin ne kadar farklı bir adam olduğunu gördüğümüz karşılaşma.

normal şartlar altında herhangi bir hoca bu taktiği uygulasa baya eleştirirdim ama dün sahaya çıkabilecek en güzel taktik ve en güzel 11 ile çıktı.
defansı 3 lü tutup kanatlarda hızlı defans adamlarla bindirme yapmayı denedi. wingerback denen şeyi denedi yani. sol defansı tehlikeli volkan'a bırakmak ya da o bölgede acemi oyuncuları kullanmaktansa bu taktiksel değüişikliği yapmak bence güzel fikirdi. (bkz: wbl) (bkz: wbr)

bu şekilde hem forvet arkası olark iki sihibazı serbest bırakmış oldu. kewell sağda oynamış diyenler var kewell aslında forvet arkası oynadı lincoln ile birlikte.

yan taktiksel diziliş şöyleydi

--- emre-servet-meira ---
barış -- m.topal -- arda
---------- ayhan ------------
------ kewell- lincoln -------
----------- baroş ------------

aslında zorunlu değişiklikler ve biraz da mevki acemiliği olmasa bu taktikle çok daha atak oynanır. ama tabi her takım bordeaux değil eskişehir gelir bu taktiğe 6-7 atabilir.

oynana oyun ve gerektiğinde değişik taktikler uygulanması beni mutlu etti açıkcası. istanbul'da gol ararlarsa ki arayacaklar tur atlayabilmek için defanslarında açık vereceklerinden mutlak 2 gol atarız.
galatasaray' ımızın rövanş maçı için aslında pek avantaj sağlamadığı maçtır. riskli bir skor 0-0, burda yenilecek bir kaza golü ile. -allah muhafaza -

maça gelecek olursak, skibbe' yi 3' lü defans anlayışından dolayı eleştiren arkadaşlar, sağ bekte sabri sarıoğlu, sol bekte volkan yaman' ı isterlermiydi acaba kadroda. isteyen varsa zaten onlara söyleyecek bişeyim yok.

3' lü oynamamızın dezavantajları var ama volkan ve sabri' yle oynamaktan daha riskli değil bence.

neyse yorumlar çok fazlaca var zaten. detaya inmeye gerek yok.

amma velakin bir kaç lafım var fitbolculara;

ulen gattuso kılıklı barış özbek; no look pas atarken, tribünlere bakarak kimi kandırmaya çalışıyosun taç çizgisi üzerinde.

cağnııım sabri; kale çizgisi üzerindeki kaleciye aşırtma atarak ne düşüyosun? merak ettim açıkcası.

bi' de sen lincoln, sen nerdeydin abi dün akşam ya? ruhen başka bi yerlerdeydin gibi gördüm seni.

son olarak; önce samir nasri, şimdi yoann gourcuff' u yeni zidane ilan eden fransızlar, nedir lan bu yeni zidane lafı, bunlar zidane' ın tırnağı olamazlar. herkes bizim maicon sabri gibi mi allasen...

neyse hoşçakalın. öptüm ,byes.
takımdaki bazı oyuncuların aklını başına toplamaları gerektiğini bir kez daha gözler önüne seren bir maç olmu$tur.
sen kalkıp o kadar kapris yapacaksın, takımın huzurunu bozacaksın, lakait davranı$larda bulunacaksın, $ımaracaksın; sonra da bir boka yaramayacaksın.
kimse kusura bakmasın ama burası dingonun ahırı değil.
bu maçta bir şeyler yapmayacaksan ne zaman yapacaksın, neden o kadar para alıyorsun kardeşim ?
ya oynayın, ya da s.ktirin gidin.

(bkz: cassio lincoln)
(bkz: milan baros)
(bkz: shabani nonda)
açık ve net söylüyorum (rte usulü) bazılarının çok pis ayar yediği karşılaşma.