bugün

bölgede bulunan bir öso askerinden alınan bilgiye göre bugün şafak vaktinde Afrin'e girişin başlayacağı iddia ediliyor.
aynı zamanda çanakkale zaferi ile aynı güne gelmiş olacak.
görsel
(bkz: kürtçülere afrin şoku)

az kalmış fetihtir.
402 sene bizim olan toprakları, tam 100 sene sonra geri almamızdır.
bu tarihte iki zaferimiz olmuş oldu ancak tabii ki çanakkale ile kıyas edilemez.
Hewaller şöyle bir şey paylaşmış zamanında.

https://twitter.com/ozzzy...status/975310084694822912
ilerleyen yıllarda kutlamalar, törenler ve belli bazı programlarla her sene tam da bugüne denk gelen iki zaferden birisi olan afrin zaferidir bu lâkin buraya yazıyorum;

bir şekilde nasıl olduysa tam da çanakkale zaferinin yıldömüne denk gelmiş; o yüce galibiyetle kesişmiş olan afrinin hemen tümüyle kontrol altına alınması zaferi çanakkale zaferini gölgeleyecektir..

hatta bırakın yıllar sonrasını yarın üşenmezseniz tarafsız türk basınındaki gazetelere ve haber bültenlerine ve de internetteki haber içerikli sitelere bir göz atın; 18 mart tarihine yönelik manşetlerde hangi hadisenin ne kadar ve hangi puntolarla yer aldığına bir bakın derim ben..

totaldeki zafer temalı haberin ćoğunluğu afrin harekatı neticesiyle ilgili değilse ve bahse konu muvaffakiyet çanakkale zaferine nazaran daha görkemli vurgulanmamış olursa ben de bir şey bilmiyorum, hadi buyrun bakalım.
afrin itlerden temizlenmis.

Elhamdulillah.
Cok sükür, bin şükür.
Beklenen operasyonun neticeye ulaşmasıdır. Darısı diğer zaferlerimize.
fetih değildir, çünkü ordumuz işgal amacıyla orada değildir. ordumuz sınır güvenliğini sağlamak için oradadır. ama kuşkusuz ki bu bir zaferdir. kutlu olsun.
Türk ordusunun ne kadar başarılı bir ordu olduğunun göstergesidir. Birçok vatandaş "neden hala alamadık Afrin'i" diyordu. Bizim Afrin'in 15 gün ya da 20 günde almak gibi bir hedefimiz yoktu. Amacımız en az zaiyat ve en az hasar ile bu operasyonu tamamlamaktı. Yoksa şehrin merkezine ya da alınacak yerlere bombalar yağdırarak hiç bulaşmadan bile savunma hattını kıtıp öso ile içeriyi temizlerdik.