Baba? Lanet olsun öyle babaya.

--spoiler--

Bu kızcağız dün babası tarafından bıçaklandı.
Mutfak bıçağı ile defalarca.
Baba yetinmedi..!
Can çekişen kızını, banyodan aldığı leğene su doldurup, kafasını suya sokup boğarak öldürdü.
Annesinin gözü önünde!!!!! ve bir namus temizlendi.
Gerekçe ise; 17 yaşındaki kızının nişanlısına kaçması ve baba evine geri dönmesi.
Bu cinayetin Adına "cinnet" denildi. "Namus" denildi. "Şeref" denildi. Herşey denildi. Katil ruhlu ahlaksız şerefsiz bir babayı haklı göstermek için çok şey denildi.
Diyeceklerde.!!
Bunun devamı gelecek.!
Yarın yada daha sonra.
Hergün kadınlar veya çocuklar "namus" denilen gerekçeler ile katledilip mahkemede cezai indirim gerekçesi olarak görülecek. Biz "dur" diyemiyeceğiz yine. Sadece sosyal medya sayfalarında bu namussuzları deşifre edip sonrasında ise unutup hayatımıza bakacağız.
Şu an!, şu saatte! yine bir çocuk yada bir kadın, tecavüze yada cinayete veya şiddete maruz kalıyor.
Umrumuzda mı?
Hayır tabiki..!
Tıpkı yorumda kız hakkında "öldürülmeyi hak etmiştir" diyen katil ruhlu herif gibi.
Toplum, bu kızcağızın ölümü hak ettiğini düşünürken, biz ne yapabiliriz.?
Hiç-bir-şey
--spoiler--

(img:#911549)
dar kafalı kişilerin ahlak, namus gibi kavramlara daha anlamını bile bilmeden doğmatik kafa yapısı ile tanrı derecesinde önem veren gerizekalı insanlar.. hiç kızı karşına alıp konuşmayı denedin mi? hiç elinden tutup baba kız beraber güzel vakit geçirdin mi? bildiğin tek şey 18 yaşına gelse de eversek bir an önce.. dimi a.k gavatı.. batsın sizin namusunuz be...
Namus meselesidir.
lanet olsun öyle babaya. kendi evladını öldürmek nedir ya ocu.

bu olaya körü körüne lanet eden gizli godoşlara da seslenmek istiyorum. aile yapımız bozuldu tamam ama o kadar da değil. bu kız başka bir adama kaçmış. her haltı yemiş sonra dönünce hiç bir şey olmamış gibi mi davranacam. kusura bakmayın da o kadarı da godoşluktur puştluktur. bunun bir yaptırımı olmalı ama kesinlikle öldürmek dövmek şiddet olmamalı.

ha gelelim sebeplerine. benim kızım böyle bişey yapmamaıs için ona göre yetiştiriridm. oldu kiş yine de geldi böyle kaçmalar falan bne kızımı redederdim. açık ve net.
Aynısını yaşayacakken kurtarıldım... Üstelik annemdi bıçakla üstüme atlayan.
Hala boynumda kesik izi var.

Üstelik sadece oturup "elin piçiyle" kahve ictim diye. Hani birileri gördüyse diye...

Ne diyeyim ki... Artık öyle bir hal almış ki bu katil ruhlu insanlar doğru olanı yaptıklarından eminler.

Utanmadan arayıp bu haftasonu eve geliyorsun diye diretecek kadar da yüzsüzler.