bugün

bir türlü anlayamadığım ergendir. ne gördün, ne duydun, ne yaptında bıktın daha şimdiden bu hayattan ? o başını alıp gittiğin yerlerde daha neler göreceksin neler ... iyi hadi git, kapı orada.
Annesi kanser,babası içkici ve şiddet uygulayan,liseyi bitirememiş,çalışmak zorunda kalan ergendir. o alıp gitmesin de kim gitsindir.
ergenlikten dolayı ailesiyle yaşadığı tartışma sonucunda, onların iyi birer ebeveyn olmadığına kanaat getirerek, kendi çizdiği yolda gitmeye karar veren bunun için her şeyi göze alan cesur ergendir. *
(bkz: sende başını alıp gitme)
sadece soylemde kalacak olan ergendir. zira cebinde 3 5 lirasi vardir ve ertesi gun babasından para istemesi gerekecektir. zararsizdir.
ergendir işte.
(bkz: acikinca kafam dominosa gider)
bakkala kadar giden ergendir. öyle çok uzaklara gidemez.
Bikmis insandir. Bikamaz mi yani? Oyle bi hakki yok mu? Insan degil mi bu cocuk?

Eve gider baba tutturur naptin okulu, ana tutturur naptin dersleri; okula gider hoca gelir sacini kes, ne bu sakal, okul tshirtu nerde?.. bilmem ne..

Peki biz buyukleri olarak ne sunabiliyoruz bu cocuga? Siz bugun bir devlet lisesinde neler yasandigini biliyor musunuz da bu basligi aciyorsunuz?

Bizim sorumluluklarimiz ondan fazla belki ama bizim kanatlarimiz takilmis artik, biz ucmak icin variz.

Oysa daha yuvada, yavru statusunde...

Biz onumuzu goruyoruz, o goremiyor.

Benim de var 18 yasinda bir kardesim. Ben de onun o ergen triplerine ilallah ediyorum bazen.

Ama empati yapmayi da biliyorum.

Bir de empati yapmaya calismak yerine boyle basliklar acip prim yapmaya calismak var. Hem de kendinden kucuk ve hakkini dogru duzgun koruyamayacak insanlarin ustunden.

Simdi sorarim size... o cocuklarin hayatini bilmeden, hayatinda hicbir tasin altina elini sokmadan, klavyesiyle artislik yapmaya calisan mi zavalli? Yoksa o ilgiye, cesaretlendirilmeye ihtiyaci olan cocuklar mi?
(bkz: ben de çocuktum) Aziz Nesin. mana bulacağınıza destek olun.
http://muzipcuce.com/imag.../12072012_232234_9008.jpg