bugün

bu işin iyice bokunun çıktığını gösteren grev.ne lan bu zırt pırt grev yapılıyor.
bir sağlık çalışanı olarak sabah bir işe geldim ki grev var, ne grevi amnk.hayır gene neye kızdınızda insanların sağlık yardımını kesiyorsunuz anlamadım ki.

edit:bazıları grevin neden yapılmadığını bilmediğimi söylüyor, merak etme canım çok iyi biliyorum sadece aklım almıyor böyle bir grevi.
grevin neden yapıldığını dahi bilmeyen "sağlık çalışanlarını" ortaya döken grev. hayırlı olsun. bu sağlık çalışanına düşen hastaya da acıdım şimdi.
10 sene sonra hastane kapılarında sürününce götlerini göreceğim amsalakların açtığı başlık. ülkenin beyin takımına beyaz önlüklülere ve diğer çalışanlara karşı oluşturulan itibarsızlaştırma ve şiddete karşı emeğin karşılığının verilmesi için nitelikli bir tıp eğitimi için yapılan grevdir
tabiki saglik calisanlarina, doktorlara, her meslege olan siddete hayir diyorum. ancak;

eylemin disinda olan ya da eylem de olup da asagida yazacaklarima da duyarli olan basarili doktorlarimizi tenzih ederekten;

desteklemedigim eylemdir. ne lan bu? acaba ayni duyarliligi olum dosegindeki bedenleri izlerken de gosteriyorlar mi? yoksa hazin sonlarina terkedip hasta yakinlarina en sogukkanliliklari ile omurlerini mi biciyorlar hastalarinin.

madem olumlere bu kadar duyarlilar da, kendilerinin sebep olduklari olumlere neden duyarliliklari yok?

yanlis teshisle adam oldurunce, ameliyat sonrasi hastasinin vucudunda makas unutunca da yurusenize madem.

her meslegin zorlugu var. neler oldu, kimler pisi pisine gitti bu ulkede... nedense her doktor, her saglik calisani melek gibi gosterilmekte. sirf canimizi birgun onlara emanet edecegiz diye mi? adamin meslegi bu lan. kopek gibi de yapacak, iyi edecek hastasini.

birgun de cikin icinizdeki katilleri proteso edin.

bu bakiniz da benden tum beceriksiz can dusmani doktorlara gelsin.
(bkz: serhan sesen) *
Öldürülen doktor için iş bırakıyorlarmış.

Zaten her fırsatta "bakın bize ne kadar muhtaçsınız" demek için iş bırakıyorlar . Hepsine de bir bahane uyduruluyor.

Hep bir şeylerden şikayet hep bir memnuniyetsizlik hali.

Sıkıyorsa sen hasta olarak tek kelime et. Anında seni itin götüne sokarlar.

Ayakta duramayacak hasta saatlerce kuyruklarda sürünür bunların karşısına çıkıp şifa bulmak için. O adamın yüzüne bakmazlar. Sıkıysa ikinci soruyu sor. Kapıyı gösterir.

Sorsan bahane hazır "günde kaç hasta muayene ediyoruz biliyor musun"

Bana ne. Bana ne. Sen biliyor musun ben senin karşına gelene kadar kaç saattir ayaktayım. Saat kaçta kalktım girdim kuyruğa bu hasta halimle.

Ben yaşadığım olumsuzluklar yüzünden sana köpek gibi davranıyor muyum. Sen nerden buluyorsun bana bu muameleyi gösterme hakkını.

Bugüne kadar net, yeterli, doyurucu bilgi alabilen oldu mu bi doktordan.

Ya ayaküstü bir şeyler söylerler, ya bi kağıda bir şeyler yazarlar. 10 doktor dolaşırsın da hepsinin söylediğinin bileşkesini alarak bir şeyler öğrenirsin hastalığın hakkında.

Mesaisine yarım saat geç gelir öğlen 3 ten sonra gelen her hasta zulümdür beyzadeye.

Canları ve paraları çok tatlıdır. Aman kimse dokunmasın onlara.