bugün

batı konferansı finali 1. maçıdır.
Sonucu belli olmayan maçtır. NBA'de hiç bir zaman sonuç belli değil. Gerçek şu ki Dallas, Lakers'ı süpürse bile ondan önceki Portland serisinde zorla kazandı. Şimdi karşılarında Durant-Westbrook gibi iki süpersonik oyuncu var. Evinde olduğu için dallas alır gibime geliyor ama asla Oklahoma'yı süpürebilir demiyorum.
dallasın dış savunmacılarda westbrook ve durant ı kidd ve marion ile kolay savunup bu maçı rahatça alacağını düşünüyorum. pota altı olarak da dallasla şu an itibari ile kalan 4 takımdan kimse boy ölçüşemez. nöwitskinin 10 seneden sonra hakettiği yüzüğü takmasını bir basketbol sever olarak merakla bekliyoruz.
bize, uzun zaman sonra, lakers'ın olmadığı bir batı finali seyrettirecek iki takımın final serisinde ilk maçı.

denk kuvvetlerin mücadelesi gibi görünsede, evinde oynamanın avantajı ve play-off tecrübesi fazla oyuncuları ile dallas favori gibi duruyor.
hd enden 3d yayınlanacak karşılaşma. ancak yanılmıyorsam 3d sekansları her saniye olmayacak.
04.00'da ntv spor'dan naklen yayınlanacak maç. durantula azmazsa dallas alır.
duranti belki de ligde en iyi savunabilecek oyuncu olan shawn mariona çok iş düşecektir. dallasın kazanması çok yüksek olasılıktır. hatta kesin kazanacak kardeşim yoksa adam değilim.*
dinlenmiş ve lakers' ı ezip geçince şampiyonluğa inanmış dallas ile zor bir seriden çıkan, durant ve ne zaman ne yapacağı westbrook' a sahip oklahoma' nın karşılaşacağı mücadele. dallas favori gibi ama westbrook 1/40 ile de oynayabilir, 40/40 ile de. o yüzden net bir şey söylemek zor.
russel westbrook un ligde zaman zaman gösterdiği iyi performansı bu maçta da göstermesi halinde bariz okc nin kazanacağı maçtır.
gönlümün de aklımın da dallas dediği maç. *
umarim dallas'in handikapi asamayacagi mac olacaktir. cunku asarlarsa baya yuklu para alicaktim. fakat az once baska bir mactan yattim. ne olur bunlar da yatirsin da icim rahat olsun.
dallas'ın dış atışlara ağırlık vermesiyle rahatlıkla koparabileceği maçtır.çünkü okc'nin lakers gibi cevap verebilecek kalitede bir kadrosu yok 1-2 adam hariç kaldı ki la bile cevap verememişti.
dallas ın ritmini bulduğu maçtır.
dallas'ın dış atışlara yönelmekten ziyade, düzgün top çevirerek kazanacağı maçtır.

aynı zamanda russell westbrook da dallas'ın 6. adamı gibi oynamakta resmen, öyle pg mı olur yahu.
ilk yarısı 55-48 dallas mavericks lehine sonuçlanan maç, novitzki'yle birlikte dallas çılgın atmaktadır.
nowitzki'nin ilk yarı itibariyle sikerttiği maçtır.
121-112 dallas üstünlüğü ile bitmiştir.

ayrıca 48 sayı, 6 ribound, 4 asist ve 4 blokla oynamıştır nowitzki. resmen ortalığı silmiş süpürmüştür.
nowitzki'nin 24'te 24 ile bir playoff maçında kaçırmadan en çok serbest atış atan oyuncu olduğu maç olmuştur.
"gençler ileride çok şampiyon olurlar; nowitzki, kidd gibi dedeler bu sene artık yüzük taksınlar." kafasındaki romantik nba takipçilerini sevindiren maç olmuştur.

maçla ilgili yazı için;

http://beleriandsemalari.blogspot.com/
nowitzki'nin coştuğu maç. böyle oynanır mı be adam pes. *