bugün

doğma lan doğma. lan çabuk düş lan. al işte iyi bok yedin amk.
Dur askerden yeni geldin . Kararlarını gözden geçir , acele etme.
iş bulacaksın nasıl olsa ama sakın kimseye güvenme ve dik dur. Çok ihtiyacın olacak.
Sen değil daha yakışıklı olanınız girsin yumurtaya.
inancını öldür.
annenin babanın kıymetini bil ikisi de elinden kayıp gidecek bir gün.
hey 15 li barlarda söylenip eğlenilecek bir türkü değil. hunharca eşlik edenleri görürsen hemmen uzaklaş.
bi arada şu duygularını aldır.
Hayatı anlamlandırmaya şimdiden başla. Derslerine yüklen ki hayatına bir anlam yükleyecek yerlere gelebilesin.
Oyun oynuyorum ayağına at kendini ciddi süratli bir arabanın önüne. Büyüyünce kaza süsü verilmiş intiharlar kurguluyorsun ama öyle kolay değil o iş.
Oku. Daha çok oku, daha az konuş. düşündüğün meslekten de sakın vazgeçme, zira 15 sene değil 75 sene de geçse bunun pişmanlığını atlatamayacaksın.
Lütfen 3 yıl sonra gelecek kaygısı duymaya başla. ki Pişman olma!
Ders çalış.
Sakın büyüme çocuk sakın.
insanlara çok güvenme ve diğerlerinin seni kötü hissettirmesine izin verme.
Öğüt; güven çalış...
Kitapla defter arasındaki farkı iyi öğren. Kitap içinde önceden yazılar olan, defterinse içi boş sen zaten onu istiyorsun içine harflerin şekillerini taklit edebilmek için. Sonra bakkala gittiğinde saf saf kitap var mı diye sorarsan tabii ki yok der sen de üzülürsün, demedi deme.
Sana kopya veremem. Kendin yaşayarak acı çekerek öğreneceksin. Şimdi ne sen beni gördün, ne de ben seni. Hadi işine bak!
(bkz: 0556013)
ağız ve diş sağlığına azami dikkat et.
O kıza açıl, belki çıktığı yoktur * .
15 yıl önceye dönmek istemezdim ama 4 yıl önceye dönmeyi çok isterdim. 15 yıl önce 10 yaşındaydım hiç çekemem 15 yıllık macerayı tekrar.
molfix kullan prima değil.
git tuvalete yap.
Sakın büyümek için can atma zira bir bok olmuyor.
Hayal kırıklığıyla kalakalıyorsun öylece.
dön dön dön, gittiğin yol, yol değil tünelin ucunda ışık yok denilebilir.
hemen bavulunu topla, yolun neresi olursa olsun kaç buralardan enayi...