1. 16.
  millet kurtarabilseler analarını, bacılarını, karılarını orada bırakıp buraya kaçmaz kendi milletini kurtarırdı sünepeler.
  ... nickzsche
 2. 15.
  süleyman soylu'nun milletin suriyelilere tepkisini azaltmak için uydurduğu söz.
  ... dertler derya olmus
 3. 14.
  bu milliyetçi mi ümmetçi mi neydi kafalar karışık artık.
  ... ibni maymun
 4. 13.
  sonraki zırva icin;

  ikinci dünya savaşından suriyeliler sayesinde kurtulduk.
  ... comarlarin korkulu ruyasi
 5. 12.
  Bu demeçler tamamıyla türklerin suriyelilere olan kindar bakış açısını düzeltmek için söylenen şeyler, akabinde suriyelilerin ülkedeki yerini daha da sağlamlaştırarak kendi yerlerini de onlar sayesinde sağlamlaştırmaya çalışacaklar açık ve net.
  1 ... feelsoclose
 6. 11.
  giderek artan saçmalama dozajıyla devam eden süleyman soylu açıklaması.

  bu ülkenin evlatları, şehitlerin çocukları yüzü suyu hürmetine değil de savaştan kaçan suriyelilerin yüzü suyu hürmetine allah bizi kurtardı öyle mi!

  yalanınıza çıkarınıza hala allah'ı alet edeceksiniz öyle mi? bu insanları hala allah'la kandıracaksınız öyle mi?

  bir kör kuruş maaş vermiyorsunuz öyle mi? bu garibanların da sağda solda sigortasız 700-800 liraya çalışmasına, yerine çalışacak adamı işsiz bırakmasına göz yummuyorsunuz öyle mi?

  kaçak göçmenler var diyorsun, 50000 kişi. bu adamların nasıl girdiğini sormayalım öyle mi? istanbul'u kaçak göçmen merkezi yaptırmayacağız diyorsun, 50000 kişi kaçak var diyorsun. daha nasıl merkez olacak? tüm suriye istanbul'a mı taşınsın? 50000 kaçak istanbul'daysa tüm türkiye'de kaç kaçak var sorgulamayalım öyle mi?

  işkur 7400 suriyeli istihdam edecek, senin işsizlik oranın %15. hesabını sormayalım öyle mi?

  sen avrupa birliğinden para gelecek diye milyonlarca göçmeni al. nasıl besleyeceğini bakma. onlar senin kendi halkını işsiz bıraksın, aç bıraksın.

  biz de izleyelim öyle mi?
  6 ... berk
 7. 10.
  Hala bu adama Kahraman filan diyen var.
  Ah Türk milleti ne zaman uyanacaksın?
  Siyasal islam emperyalizmin projesidir.
  Müslümanlıkla alakası yoktur.
  Reis göreve geldiğinde demedi mi "Ben Bop projesinin eşbaşkanıyım" diye.
  Bunları görüp hala bunlar müslüman diye peşinden gidersen Erbakan Hocanın deyimiyle cehenneme bilet alıyorsun demektir.
  4 -1 ... tamario99
 8. 9.
  kendi insanlarını sefaletten, cehaletten, vahşetten, zulümden kurtaramayanların türkiye'ye de darbeci zihniyetle mücadele edecek kültürel altyapıya sahip olma ihtimali koca bir sıfır.
  3 -2 ... ozgur demirtas in robotu
 9. 8.
  Biz milyonlarca göçmene kucak açtık. Avrupa ülkeleri kapılarını açmadı ama sınırdışı edeceğimiz zaman da her halta karışıyorlar. Anlayin işte her şeyimize karışiyorlar. Biz merhamet ettik. Merhamet etmek bize kaldi koca dünyada. Misal rusya' da bir çok suriyeli genci inşaat işlerinde çalışmaları için kabul ediyor. Avrupa ' nin korkudan dudagi uçukladı. Hristiyan olsalardı emin olun durum çok farklı olurdu. Halbuki bizim ülkemizde yahudisi, hıristiyanı da çok. Siyahisi de cok. Uzun vade de ne olur bilemem.ya suriyeliler bize entegre olur ya da çoğunu gönderecek soylu.bu da bizzat kendi düşüncesi. Yasadışı olanlar da deport edilecek. Biz allah için yardim ettik . Bazi kesimler ölseydi bize de diyorlar sonra yalandan " aylan bebek" fotoğrafi paylaşıp ağlıyorlar.
  -2 ... uzak diyarlarda evli barkli
 10. 7.
  15 temmuz da suriyeliler sayesinde kurtulduk
  3 ... cooper a