bugün

bilgisayarı bir sağa bir sola götürmüş depremdir.

merkez iskenderun körfeziymiş. şiddeti: 4.9
http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst5.asp
bu aralar türkiye baya bir sismik halde. hayırlısı.
geçmiş ola denilesi depremdir. Bilgisayarınızın sallandığıyla kalasınız işallah.
ta izmirden hissettiğim depremdir.
(bkz: yok artık lebron james)

ps. sanırım aynı anda burda da deprem oldu.
bu ne ya.
4.9 şiddetinde gerçekleşmiştir.
silifke'de de etkisini hissettiren deprem. ayağa kalktım lan noluyo dedim bi kapattım her bişeyi ama allahtan sorun yok. çok korktum. 17 agustos'u yasamasam da haberlerinden cok etkilenmiş birisi olarak korkutur beni depremler. hem şimdi ölmek istemem. teoman'dan. munzur smiley.
merkezden bildiriyorum. büyük ölçüde sallandık. masa elimden kaydı.
tam uludagsozluk'u kapattım bilgisayarın başından kalkıyordum ki, avizeler bir sağa bir sola sallanmaya başladı. ancak deprem merkezi iskenderun körfezi, şiddeti 4,9 muş. şuan evi bir heyecan dalgası sarmış durumda.
kötü anıları hatırlatıp eski korkuları yaşatan deprem. bu gece uyumasak mı?
uyurken yataktan fırlatmıştır. 12 kasım'ın yıldönümü yeni geçmişken, tüm sinirleri gergin bünyede şok etkisi yaratmış, anında 1998 adana depremini hatırlatmıştır.

öncü deprem değildir inşallah.
adana'da da az da olsa hissedilen deprem.
adana'da 1 saniyelik hoş bir sarsıntı ile içimizi kıpır kıpır yapmış depremdir.
2.6 olarak küçük bir deprem daha yaşanmıştır 01.33.

Dün geldik şehre bir dur deprem gidelim bayram sonrası demeyeceğim. Adın batsın deprem, mümkünse öl.
adana'ya selam verip geçmiş depremdir.
4,9 şiddetinde olmuş gece gece milleti korkutmuştur. (bkz: nerden mi biliyorum) (bkz: depremden sonraki facebook ana sayfası)
saat 1.08'de ve 1.33'te meydana gelmiş depremlerdir.

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst1.asp
(bkz: uludağsözlük kriz masası)
Evet sallandık ama ölmedik mutluyuz şimdilik.
(bkz: 15 kasım 2010 iskenderun körfezi depremi)
01:08 'de gerçekleşmiş depremdir. ben uyurken hafif şiddetli sarsıntılar olduğunda rüyamda deprem olduğunu görürüm. bir kaç gün önce de rüya gördüğümde "lan dün gece deprem oldu kesin" derken inanmamışlardı, gerçekten de iskenderun 1 haftadır hafif hafif sallanıyormuş, bu en büyüğüydü. geçmiş olsun.
uludağsözlükte kriz masası oluşturacak kadar 3.5 attıran deprem.
Türkiye'ye birşey olduğu yok. Bir deprem ülkesi olduğumuzu, üç tabakanın kesişiminde olduğu, 3 büyük fay sisteminin etkisinde kalan bir ülke olduğunu neden anlamıyorsunuz.

Deprem bir gerçektir. her daim olacaktır ama inşallah ki böyle küçük küçük ve sürekli olarak deprem oluşturan enerjiyi sürekli boşaltacaktır. yoksa bu enerji birikimi bir anda boşalarak çok büyük depremlere neden olabilir.

Peki büyük deprem olmayacak mı? elbette ki olacak. 50 yıl içinde 20 yıl içinde büyük deprem hesapları her daim yapılır ve bizde de yapılmıştır. büyük bir deprem o l a c a k t ı r!!!

Her depremin ardından televizyona damlayan şebeklere bakmayın siz. yok orada deprem olmuşmuş bu marmarayı etkilermişmiş. bunlar g.tten sallamaktan öte değildir. olan bir depremin öncü olduğunu anlayan bir adam varsa söylesin bunu ispat etsin yeni bir din kurup ona tapınalım!!! inanmayın arkadaşlar boşa yaşlı analarınızı babalarınızı tedirgin etmeyin. bu bir gerçektir elbet olacaktır siz önlemlerinize bakın, evlerinizin sağlamlığını denetleyin ve ardından olabilecek büyük depreme hazır ve nazır olun.

Son olarak doğaüstü bir olay olmadığı aksine evrende hakim olan fizik kurallarının bir eseri olduğunu unutmadan onla yaşamayı öğrenelim. hepimize geçmiş olsun.