bugün

portekiz takımının turnuvaya hazır olmadığı görülmüştür, brezilya önünde işleri çok zor.
fildisililerin "golsüz beraberlik istedigimiz bir sonuctu, aynen istedigimiz gibi oldu, mutluyuz" (alman spikerle almanca yapilan röportajda demel söyledi) dedigi karsilasma.

portekizliler ronaldo´nun sutu iceri girse cok daha baska oynayacagini düsündügüm karsilasma. psikoloji cok önemli bir faktör.
quaresma sız portekiz in tat vermediği müsabaka.
şu dünya kupası başlayalı adam akıllı zevkli bir karşılaşma izleyememiştim bu maçtan umutluydum ama bu maçta fos çıktı. sanki iki takımda finale kalmışlarda öyle bir futbol oynuyorlar. portekiz milli takımına da yazıklar olsun o kadar yetenekli adamları var 3 topu zar zor çeviriyolar.
fildişi sahili ise maçın son 10 saniyesi kalmış , adamlar korner kazanmış , orta açsa belki gol olacak ve ardından maç bitecek ama yok adamlar zaman geçirmeye oynuyor. velhasıl sıradan bir maçtı hatırda kalan tek nokta c. ronaldo nun maçında başında çektiği güzel şuttu.
bir de portekiz milli takımının sol bekinde oynayan sarı saçlı esmer adam maçın başından itibaren orta sahayı neredeyse hiç geçmedi . fil dişi daha organize idi portekizde ise herşey ronaldo ya bağlı.
fildişi'nin son 3-4 dakikada galibiyeti kaçırdığı maç. *
0-0 biten maç. yazık oldu güzelim maça.
dünya kupası başladığından beri izlediğim en kötü maçtı. ne portekiz portekiz gibi oynadı ne fildişi iki top çevirdi. özellikle fildişi sanki ilk defa bir araya gelmiş bi takım gibiydi. ne isabetli toplar atabildiler ne pozisyona girebildiler. son 10 dakika da oyuna giren keıta ise elinden gelen herşeyi yapmaya çalıştı ve bence fildişi'nde takımın yıldızı oldu. ha unutmadan ronaldo nun ilk yarıda orta sahadan attığı şutsa maçın en güzel anıydı ama sadece 20 sn sürdü.
Son dakikalarda fildişi sahilinin portekiz savunumasını bunalttığı maçtır.
kader keita 90 dakika oynamadığı için fildişi sahili'nin 1 puana razı olduğu maçtır.

beyler iyi misiniz, eheh? gervinho'nun keita'dan aşağı kalır yanı olmadığı gibi, siktir çektiğimiz adam da sven goran erikkson. bana sorsalar ben de gervinho'yla başlarım. keita da boru değil tamam da yani gervinho'yla başladı, onu oynattı diye de bu yapılmaz.
dünya yildizi quaresmayi izleyemedigimiz mac.
fil dişi sahilleri'nin hocasını anlayamadığım maçtır. keita'yı ne sanıyor ki son 10 dakikada oyuna aldı. 10 dakikada 3 net gol pozisyonuna soktu keita takımı. ders olmuştur.
bu maçtan da anlaşılacağı üzere brezilya'dan kim az gol yerse grubu ikinci olarak tamamlayacaktır.
fildişi sahilinin son dakikalarda portekiz kalesini bunalttığı maç.
ilk defa adam akıllı bir maç bu dünya kupasında.
(bkz: fildişi siker)
http://www.trt.net.tr/canli/canli.aspx?kanal=TV1&slv=0 veya http://atdhe.net/20297/watch-new-zealand-vs-slovakia adreslerinden canlı olarak izlenebilecek maçtır.
fildişinin elinde ilk 45 dakika can çekişen portekizin kader keitamız girerse canını alacağı maçtır...
fildişi sahili'nin 2.yarı coşup antipatik ve bir o kadar artist cristiano ronaldo'lu portekiz'i mümkünse farklı yenmesini istediğim maçtır.

ama gene de;

1-0 olsun bizim olsun.
şut çekildiğinde seyircilerin çıkardığı huuuuuuuu sesinin ilk kez duyulduğu maç.

(bkz: vuvuzela)
hala i verilmeyen maçtır. şöyle hd olanından bir olsa hani güzel olurdu.
eğer bu maçta turnuvanın en gollü, en seyir zevki yüksek maçı olmazsa 2010 güney afrika dünya kupası... olmaz yani. neyse.
c.ronaldo'nun ağzını ayıra ayıra demel'e fuck off dediği maç.
portekiz'li tüm futbolcuların formalarının şortlarının dışında olduğu karşılaşma.

hayır, güzel dursa bi derece...

edit: bazı arkadaşlar güzel bulduğunu bir şekilde belirttiler.
an itibariyle ronaldo nun şova başladığı müsabaka...
fildişi sahilleri'nin dişinin çekileceği maçtır.

elalem sadece sahiliyle dünya kupasına katılırken, koca türkiye'nin bu kupada olmamasından dolayı federasyon ve terim'e sevgilerimi sunuyorum. ne oldu? tecrübe mi kazandık???