bugün

sorulan sorulara verilen cevaplar ve cevap verme sekli; ne kültürümüzü yansitmistir, ne edebimizi ne de ahlakimizi.
bu tür röportajlarda sorular veya soru sorulacak konular önceden belirtilir. buna ragmen hazirliksiz yakanlanmis, ici dolu sorulara ici bos cevaplar vermesi pek yakisik almamistir.

röportaji izlerken başkası adına utanmak ne demekmis tekrar yasadim.
Aynı videoyu mu izledik anlamıyorum mk kim kimi örttürmüş. Kadın soru soracam diye sadece eleştiri yapmış tayyip de cevaplamış sert bir dille. Kadın tayyibi konuşturmamak için onlarca kez araya girmeye çalışmış girdirmemiş. Kadın soruyor cevap vermesini beklemeden başka bir şey diyor mk.
ingilizce bilse nolucak onlar Türkçe biliyormu.
Bu röportaj için uzun uzadı sözler söylemek akli selim kişilerin yapacağı iş değildir.

O yüzden ben sadece bir utanç ifadesi olarak pişkin bir gülücük bırakıyorum ;)
bir tane incir çekirdeğini dolduran içi dolu cümle kurulmamış röportajdır.
taktik maktik yok sadece kaba davran. ülke rezil olursa olsun. çomarlar buna bayılacak.
hülooğ.
soruların önceden verilmemesi, sipariş ve çanak soru sorulmaması, erdoğan önünde prompter olmaması çok büyük ayıptır.

kınım kınım kınıyorum.
--spoiler--
Hayır bu soruyu o zaman neden sordunuz, neden sordunuz? Kazanamama ihtimalimiz varsa kazanacak olanlar zil takıp oynasın. Batıda siz de rahat olun
--spoiler--

Evet bu şahıs koskoca Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı.
Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan gerekli cevabı vermiş. Evet.
koskoca bbc spikeri türkçe bilmiyor diyemeyenlerin cumhurbaşkanın dil bilmemesini eleştirdikleri durumdur.

bunlarla anca oldugumuz kadar oluruz.

böyle bir eziklik olabilir mi yav, rte ingilizce bilmiyor, ögrenmek zorunda mı? nasıl milliyetçsiniz siz.

ki milliyetçilik sevdigim deger verdigim bir şey degildir.

şunu eleştirmeyin lan ayıp.
erdoğan'ın bbc'ye verdiği röportajdır. erdoğan'ın hal ve tavırlarını serbestçe kullandığı son dönemlerin en ilginç röportajı denebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=WKPx7sfIQ60