bugün

sonu gelmez başarısızlıklar.
bir üsteğmen ve üç askerimizin şehit olduğu söylenen çatışma. yetkili makamlardan henüz bir açıklama yok.
abd'nin "anlık istihbarat" hizmeti ile, uçaklarımızın boş karakollar ve boş köyleri bombaladığı sırada gerçekleşen çatışmadır.

(bkz: sayın bush u kararlı gördüm)
(bkz: hamdolsun istediğimizi aldık)

edit: yazar, burada demek istemektedir ki; biz ırak'ta boş alanları vururken, yine ırak'tan sızan teröristlerle ülke sınırlarımız içinde gerçekleşen çatışmadır.
papyonlu salon generalleri değil, elde silah dağda düşmanı tepeleyen, savaşmasını bilen bir genelkurmay istiyorum diye haykırmama sebep olan elim olaydır...

(bkz: osman pamukoğlu)
akabinde hükümetten muhtemel açıklama:

terörün kökü kuruyana kadar buna devam edeceğiz.*
şehitlere rahmet yakınlarına başsağlığı vs.

beyaz saraydan da yapılması mmuhtemel açıklama:

pkk terörist bir örgüttür ve biz teröre karşı daima tükiye'nin yanındayız. bu terörist eylemlerin durması için türkiye ile işbirliği içinde olacağız.

türk milletine başsağlığı dileriz vs.

son dadika edit: önümüzdeki çatışmalara bakıcaz.*
rtenin büyük bir savas kazanmıscasına ağzı kulaklarında türk milletine duyurduğu Anında istihbaratın beklenen etkileri .
Hayatının baharında yitip giden canlar .
Allah hepsinin mekanını cennet eylesin ,
Ailelerine sabır versin .
yaşamını yitirenlere üzüldüğüm ama izninizle farklı bir açıdan bakmak istediğim olay.

Gün boyunca yazmak için özellikle bekledim. Ve tam da düşündüğüm gibi bir sonuç ortaya çıktı.

Ülkemin zihinlerinde protesto için, bir iki söz etmek için nitelikten önce niceliğin daha önemli olduğunun kanıtı olmuş olaydır.

Yaşamını yitiren asker sayısı 4'tür. 10-12 olsaydı tepki çığ gibi büyüyecekti. Ama 4 olduğu için "kayda değer" görülmedi. 10 entry girildi. Belki biraz daha olur. Ama 2 sayfaya ulaşmaz. Çünkü hayatını yitirenler ne de olsa insan değil sayıdır.

işte bu iki yüzlülüğü kaldıramıyorum ben.
dört tane daha aslan parçasının al bayrak sarılı tabutlara girmesine sebep olan çatışmadır. vatan sağolsun.
ne 4 ne 1 sehit... sadece bir askerimiz gazi olsa bile uzulecek haberdir.
amerikanin muhtesem bilgi verme yontemleri sonucu yasanan hazin olaydir. buna ragmen hukumet hala amerikanin bilgi verme mekanizmasina inanmaya devam ederse asil ben o zaman umudumu yitiririm. her seyin bir oyundan ibaret oldugunu gormek icin daha kac sehit verilmeli?
bu ülkenin kurumlarının çalışmadığının bir göstergesidir. onca şehit, onca protestoya hala uyuyorlar. bu gaflet uykusundan ne zaman uyanılacak çok merak ediyorum.