bugün

gece boyunca 81 ilin büyün çoğunluğundan ve genel toplamda türkiye'den alacağı ağır hezimet dolayısıyla bunalım modunda olacaktır. muhtemelen geç kalkar, basının karşısına kolay kolay geçemez, geçse de "oyları 1 puan 2 puan arttırdık bu bir başarıdır" benzeri bir şeyler de söyleyebilir.

yok o değil sahiden anketler yalan chp gümbür gümbür iktidara geliyor diyen hayalperestler var, bunların biraz daha ayakları yere basanı rüyalarında chp'yi iktidar ortağı olarak görüyor. arkadaşım onu bi geçiceksin, bu türk milleti var bu türk milleti, kasettiğim etnik köken değil tc vatandaşları yani, bazı orospu çocukları yüzde şu kadarı aptaldır filan deme cesareti bulur kendinde onların mezarına köpek sıçsın. bu türk milleti tek parti döneminden sonra bir daha hiç iktidarı teslim etmediği bu partiyi yine sandığa gömecek. o gün geldiğinde bu başlık yine sol frameye gelecek, icabında haftanın en kötülenen entrysi olacak tabi chp fan clubçıların kulaklarından çıkan duman buna değer.
yine bir muhalefet olmanın huzurluğuyla uykusundan uyanacaktır.
kk en azından bu kez oy kullanabilmiş olmanın sevinciyle uyanacaktır.
seçimi kazanması halinde türkiye' nin yüzde 42' si gibi huzurlu bir gülümsemeyle uyanacak, rahatça gireceği internetten neşeli bir türkü açıp dinleyecek beyefendi insan.
13 haziran sabahını oda tahmin edebiliyor. ama oda son dakikaya kadar şansını kulanamaya çalışacak. bu tarz bir duruş, eleştri vs üslupla bu işin olmaayacağını ne zaman anlıyacak.
maneviyatını kaybeden türk milletinden kaynaklanan sorundur. artık insanlar yapılan duble yollara oy vermeye başlamıştır. ölen öğretmen için adını ağzıma almam diyebilen ve üstüne dinci geçinen bir başbakana oy veren insanların ben kafasını.. neyse. daha hala millet kılıçdaroğlu'nu gaflarıyla vurmaya çalışmaktadır. bu seçimde ben de chp'nin iktidar olacağına inanmıyorum ancak chp bir değişim içerisinde. bundan sonraki seçimlerde akp'ye güle güle diyecek bu ülke. hala akp'yi savunanlar devam etsin asılsız iddaalar ile bok atmaya. bu entryi okuyupta akp'yi savunan biri bana ulaşsın ve şunun cevabını versin. 2001 seçimlerini kazanmadan önce tayyip'i nasıl bir insan olduğunu herkes biliyor. video kayıtları, söylediği sözler mevcut. tamam bunu geçtim, bu adam ben değiştim dedi. şu anki hali ile değiştiğine ben de inanıyorum. ancak şöyle bir sorun var. bu adam 2001 de seçilirken ortada bir icraatı yoktu, daha partisi parlamentoya girmemişti. insanlar neye bakarak bu adamın değiştiğine inandılar? inandılarsa bu inananlar neden chp'nin değiştiğine inanmak istemiyor? başbakanı bundan 10-15 yıl önce söyledikleriyle eleştirenlere cevaben, adam değişti eskiye bakmamak lazım diyen insanlar nasıl oluyor da hala chp'yi inönü'nün icraatleri ile suçlayabiliyorlar? önce elinizi vicdanınıza koyun.
http://www.bugun.com.tr/files/resim/01p.jpg
seçim döneminde sergilediği inanılmaz performansın meyvelerini alan ve bu rahatlıkla nihayet bir kaç gün dinlenebilecek olması olayı.
seçim sonucunu bilemem de: bir deniz baykal değil
bahçeli ve kılıçdaroğlu'nu yan yana ağlar şekilde göstermeye çalışan zavallılar olabilir. fakat bir gerçek varki, koalisyon durumunda, o çok sevdiğiniz tayyip soluğu amerika'da alır.
oh be dünya varmış iyiki seçimi kazanamdık, yoksa o kadar saçma sapan vaatte bulunduk, nasıl gerçekleştirecektik bunları" deyip derin bir nefes alacak olan kişidir.
kaybolması muhtemeldir.
seçime hile karıştı diye açıklama yapması muhtemeldir. dur lan o deniz baykaldı.
havayii bilemedin dubaide tatilini yapıyor olacak..
pişkin pişkin sırıtarak oyumuzu yüzde x puan artırdık, halk bize muhalefet görevi verdi diyecektir. adım gibi eminim.
rüyasında yüzde 40 ı geçtiğini görerek uyanacaktır. ancak gerçeğin öyle olmadığını türk milletinin sevincinden anlayacaktır. sayın başbakan recep tayyip erdoğan açık ara fark atmış olacaktır kendisine.
uzun bir aradan sonra oy kullanabilmenin heyecannı yaşar.
- lan bu sefer seçmen listesinde ismim vardı. kazanamadık ama olsun oy kullanabildim.

diyebilir..
muhtemelen sonuçların açıklandığı gece boyunca yeni belgeler hazırlayacak(yaratacak) ve milli iradeye gölge düşürmeye çalışacaktır kendileri.
(bkz: bir varmış bir yokmuş)
(bkz: cevab veremedi)