referandum da evet çıkmasıyla yetmez ama evet oluşumu dakika kaybetmeksizin kenan evren hakkında suç duyrusunda bulunacağı andır.
yine bir pazartesi yeni bir iş günü 5 günde olsa tatil güzeldi *
şok şok şok !
flaş flaş flaş !
13 eylül sabahı saat 09:00'da gülhane askeri tıp akademisi'nden gelen flaş açıklamaya göre recep tayyeap erdoğan'ın totosuna giren sandık çıkarılamamış ve hükümet büyük bir yara almıştır.
edit:*
kenan evrenin intihar etmeyeceği andır...
darbecilerin yargılanmalarının önündeki anayasal engel kalkacaktır. bazı hukukçulara göre 30 yıllık zaman aşımı 13 eylül 2010 da başlıyor dolayısıyla paşa paşa yargılanabilirler.
kenan evren'in, zaman aşımına uğradığı için tutuklanmayacağının farkına varmış vatandaşlar için pek bir anlamı olmayan saattir. dava açılsa bile, mahkeme günü dava zaman aşımına girmiş olacaktır. zaten herşeyi geçtim, kenan evren'i çankaya'da ağırlamış zihniyet onu tutuklatmayacaktır.
ama öte yandan, artık sade vatandaşın hükümetin uygulamalarına karşılık mahkemeye gidemeyeceği saat olacaktır evet çıkarsa. mesela basit bir örnek vermek gerekirse, ekiden karşınızdaki orman arazisi israil'li çok uluslu bir şirkete satılırsa hükümet tarafından, sade vatandaş bile danıştaya dava açarak bunu durdurabiliyordu, haklı ise eğer. ama artık bu olamayacaktır, zira o başvurduğun hakimi de akp atamış olacaktır. işte akp'nin evet diye yırtınmasının arkasındaki mesele budur.
evet çıktığı taktirde, sonun başlangıcının ilk saatleri olacaktır.
güneşli ve güzel bir sabah olacaktır. *
ayrıca

(bkz: bu ülkede herkes hukukçu herkes teknik direktör)
refarandum telaşının bol olduğu birgün olacaktır.
seçim yarışına çevrilen referandum şeysinin sonucunun açıklanacağı sabah

lakin evet çıkarsa türkiyenin bir daha sabah göremeyeceği tek sabah.