bugün

aktütün karakol baskınında 12 tane askerimizi şehit verdik sokakta çıkıpta slogan atan tepki gösteren bir allah'ın kulu yoktu ama gel gör ki kıçı kırık bir futbol takımı(benim için hepsi böyle fener,galatasaray farketmez) şampiyon oldu binlerce kişi sokağa döküldü. işte bizim hassasiyetlerimiz,değerlerimiz bu kadar onca ölen askerlerimiz fenerin şampiyonluk kutlamalarını yapın diye öldü demi? yazık be.

edit: bazı arkadaşlar yazımı gözüyle okumadı herhalde. ben sokağa çıkıp tepkimizi göstermekten bahsediyorum. tepkimizi gösterelim ki hükümet ve tsk daha dikkatli olsun bu terör sorunu ortadan kalksın bunu amaçlıyorum. gidip bir kaç kürt bulup dövelim demiyorum. lütfen gözünüzle okuyup beyninizle yorumlayın.

not: kimin şampiyon olduğu önemli değil önemli olan neye ne kadar değer verdiğimiz.
halkın duyarsızlığından çok, medyanın ve toplum dinamiklerinin neticesidir. 12 şehit verildiğinde tüm kanallar ordan burdan canlı yayına geçti mi ki halk sokaklara dökülsün. ama yazık şimdi güneydoğuda bir sınır karakolunda nöbet tutan asker ne düşünüyordur kim bilir.
sokağa çıkmaya sebep olan takımın oyuncuları ve o oyunculara verilen paralar göz önünde bulundurulduğunda daha da vahim olan durumdur.
üzerinde düşünen kişiyi isyana yöneltir, bunalıma sürükler, herkes dışarıda eğlenirken evde oturup lanet yağdırmaktan tansiyonun düşer soğuk terler dökersin.gerek yok. düşünmeden yaşayalım.
12şehit için cenaze namazına giderek görevini yapmış bir halk dan daha ne bekleniyor anlamış değilim. Şovenist bir tavirdir bu söylem. Halk in sokaklara dökülüp ne yapması isteniyor, hükümete devlet e yada tsk ya karşı mi halkın sokaklara dökülmesini arzuluyor bu söylemin sahibi. Şehitlerimiz gerektiği gibi vakur bir tavırla uğurlanmistir, ama terör örgütünün istediği gibi devletine karşı ayaklanmamis veya masum kürtlere karşı bir cadı avı başlatmak gibi bir hataya düşmüştür. Bu söylemin sahibi ya aptal bir şoven yada kendi kendine saçmalayan bir garip insandır. Diğer ihtimaller ise çok daha kötü, halkın sokaklara döküldüğünde ne yapması gerekiyor onu da söylerse söylem sahibi belki kendisinin amacını daha iyi anlarız.
kendi takımı şampiyon olduğunda bu sözü söylemeyecek kişinin kullandığı sözdür.
--spoiler--
bu kadar onca ölen askerlerimiz fenerin şampiyonluk kutlamalarını yapın diye öldü demi? yazık be.
--spoiler--

başlı başına mantık hatası.
samimi bir aklın itirafı değildir. bırakın doya doya kutlasın oğlum adamlar, illa bulandıracaksınız meseleyi.

not: galatasaraylıyım.

moralim bozuktu bu şampiyonluk daha da bozdu ama nabalım lan, adamlar hak etti aldı. ayrıca bazı ibne fitbolcuların götünü sikim. evet, isim verecek götüm yok. bugün bir an önce bitsin mümkünse, hayda iyi geceler.