bugün

Adı Mehmet halit yavuz. Kendisini kapı koluna asarak intihar etmiş sözde.

https://onedio.com/haber/...40?ref=taboolaFeedOrganic

iddianın yalan olduğunu tahmin etmek zor değil. Kaldı ki doğru olsa ne olacak? Bu çocuğa ne yaptınız da intihar etti yobaz puştlar?

Tüm yatılı kuran kursları ve tarikat yurtları kapatılmalıdır.
eminim ki etmiştir

kimbilir zavallı çocuğa neler ettiler

12 yaşında çocuk intihar mı edermiş ?
Badelenmekten intahar etmiş olabilir allah rahmet eylesin.
gerçekten kendi de intihar etmiş olabilir.

belki de cinsel istismara uğradı yavrucak, cinsel istismara uğradığını anlatmaya çalıştı ve de tehdit edildi belki.

ailesinin durumunu bilemiyorum.

ama çocuğunu yatılı kuran kurslarına gönderen aileler, genelde çocuğunu yük olarak gören ailelerdir.

yani bu çocuğun ailesi çocuğunu yatılı kuran kursuna gönderdi ve sırtındaki bir yükten kurtulmuş oldu.

insana evladı yük olur mu?
malesef doğuda, güneydoğuda, hatta iç anadolu'da böyle.

sanki o çocuğu kendileri yapmadılar, saksıda yetişti gibi...çocuk yük olarak görülür buralarda ve ya yatılı kursa, ya çalışmaya gönderilir.

bu yavrumuz da belli ki ailesine yük olmaması için teslim edilmiş şeytan yuvasına.

belki de çocuk cinsel istismara uğradığını ailesine söyledi, ailesi de eve gelip kendilerine yük olmasın diye yeniden şeytan yuvasına geri gönderdi çocuğu.

bilemiyoruz, zira dosyaya gizlilik kararı getirilmiş.

bir dosyaya neden gizlilik kararı getirilir.
hep de bu tarikat yurtlarında olanlara, kuran kurslarında yaşananlara geliyor bu gizlilik kararı nedense...

12 yaşındaki çocuğun intihar edecek başka ne derdi olabilir sevgili romalılar???

geçmiş yıllarda yaşanan olaylardan edindiğimiz izlenimler hep bir tek ihtimali gösteriyor ne yazık ki...

yatılı kuran kursu diye bir şey olmaz. orası kuran kursu değil, mankurtlaştırma ve beyin yıkama merkezidir.
içeride tacizden, tecavüze, cinsel istismardan, şiddete, mobbinge kadar her şey dönüyor bu şeytan yuvalarında.

elimizden bir şey gelmiyor. çocuktu melek oldu. allah rahmet eylesin...
Abi kuran öğrenmek bu kadar zor bişey değil ya. Altı üstü bir alfabe öğreniyorsun.

Ha niyetin Komple dini eğitim veren, dini bir yaşam aşılayan bir eğitim kurumunda çocuğunun eğitim görmesi ise devletin kontrolü altında resmi bir yere gönder çocuğunu.

Eğer böyle bir yer yoksa demek ki bu eğitim şekli çocuk için uygun değil.

Ne idüğü belirsiz kişilerin eline küçücük yavrucaklar nasıl bırakılır anlamış değilim.

Olayla ilgili fikrim çocuğun öldürüldüğü.
benim aklıma gelen maalesef cinayet . çocuk bir şeyler gördü , etrafa anlatmasın
diye öldürüldü . artık bir istismarmı oldu yoksa bomba eğitimi gibi bir şey mi , bilinmez ...