bugün

azmin, iyiliğin, dayanışmanın ve dirk nowitzki denen muhteşem karakterin kazandığı, dallas mavericks'in ilk nba şampiyonluğuna vesile olan maç.

nba'e adım attığı günden beri söylüyorum : "lebron james denen adam bırakın michael jordan olmayı, gözümde hiçbir zaman bir efsane o-ola-ma-ya-cak-tır!." bunu da cümle aleme ve basketbolu, sporu sadece biresel yetenek ve görselliğe endeksleyenlere gösterdiği için, başta dirk nowitzki olmak üzere tüm dallas takımına şükran ve hayranlıklarımı sunuyorum.

bu lebron denen tamponu kalkık herifin ne mal olduğu çok önceden belliydi de, dwyane wade'i de bozu. wade ki efendi, ağırbaşlı, saygıdeğer bir adamdı. nasıl olur da rakibinin (nowitzki) hastalığıyla dalga geçip onun öksürmesini bile taklit edecek hale gelir? karşında kobe bryant olmayınca "bu iş tamam hocu yeaa" moduna nasıl girer? yazık oldu wade'e ama nowitzki de tüm o güzel ve ahlaklı kariyerine hakettiği bir şampiyonluk eklemiş oldu. wade de kendini toparlayıp "bu takımın frontman'i benim, herkes akıllı olacak" deyip masaya yumruğunu vurabilirse bu rezilliği belki affettirebilecek şansı olur. yoksa sana da güle güle dostum.

çok güzel bir sonuç oldu. vicdanlara en çok sinen şampiyonluklardan bri bu oldu herhalde tarihte.

Dirk Nowitzki, Jason Kidd ve Jason Terry için ise ayrıca o başlıklarda yorumlarımı yapıcam bi ara. buraya sığmaz*
görsel
bu kadar şanssızlığa, sakatlığa rağmen 7 kişilik bir rotasyonla nba şampiyonu olmak muazzam bir başarı . . .

teşekkürler dirk nowitzki . .
teşekkürler jason terry . .
teşekkürler jason kidd . .
teşekkürler jj barea . .
teşekkürler shawn marrion . .
teşekkürler tyson chandler . .
teşekkürler deshawn stevensen . .
teşekkürler rick carlisle . .
terry'nin kazanıp nowitzki'ye hediye ettiği maçtır.
dallas'ın yendiği maçtır.benim hala umudum vardı ama off be üzüldüm şimdi.
ayrıca lebron ne yaptın sen yavrum ? bu sefer başka açıdan yok artık lebron james demek istiyorum.
yıldızlar triosunu kadroya katmakla şampiyon olunmuyormuş, bunu gördük. iyi ki de gördük. Tebrikler Dallas, büyüksün Nowitzki!

Lebron James denen süper ötesi sokak basketbolcusunu Majesteleri ile kıyaslama absürdlüğüne girişen Scottie amcaya da selam olsun bu arada...
dalllasın svindirdiği, sırıttırdığı ve lebron-wade ikilisini sıçırttığı maç. tebrikler ceyyar'ın dallas'ı.
hiç alakaları olmadığı halde sırf yıldız topluluğu miami yenildi diye herkes sevinmekte. "abi ben dallaslıyım yaaa" ya bi siktir git.
(#12061418) önceden de dediğim gibi serinin son maçı olmuştur..
maç bitti şu an miami heat'in soyunma odasından bildiriyorum. lebron hürrem yüzüğü mü yoksa bihter yüzüğü mü taksam diyor. taraftarlar bir güzellik yapar artık. *
Dirk Nowitzki'nin son çeyreğe kadar açılmasını bekledik. Maç ilk üç çeyrekte Nowitzki olmadan da olsa bench'ten gelen oyuncuların katkısıyla, oyunu elinde tutan Dallas'ın haklı bir şekilde galip gelmesiyle tamamlanmıştır. Ayrıca Wade'den başka kimsenin sorumluluk almaması, Lebron'ın arasıra çıkışları dışında bir varlık gösterememesi ve en son ağlayarak giden Bosh'un sadece 3. oyuncu olarak katkı sağlaması yeterli olmamıştır. Üzgünüz Miami çok ümitlendirdin ama başka bahara.
(#12067285)

biz demiştik efendim.
işte benim takımım şampiyon oldu. ve güce tapan çakma miamili arkadaşlara da geçmiş olsun.
(bkz: mark kuban) sonunda kazandı ne zaman bir dallas maçı izlesem hep görüntülere geliyordu play off larda deplasman da hep takımının yanındaydı ve sonunda kazandı 2006 nba final serisini de takip etmiş biri olarak o zaman üzüldüğünü gördüm evinde ama bu sefer deplasmanda güldü. maçın son anlarında benchte oyuncularla çok samimi görüntüler çizmiştir tebrikler mark tebrikler dallas sonunda oldu.
nowitzki'yi şaşkın, şokta halini görünce duygulandım. sonunda şampiyon olduk gerçekten gözlerim doldu amk. nowitzki, terry yok abi ya.

(bkz: ağlıyorum sözlük)
dallas adeta dalga geçiyor zamana oynuyor ve bebeğim nowitzki hayatının gününü yaşıyor
dallas lehine biten maçtır. tebrikler şampiyon dallas mavericks ve tebrikler nowitzki. ve lebron james bana basketbolu sevdiren adam, büyük maçlarda oynayamaz diyorlardı yok diyorduk, şimdi heralde diyorum. heralde diyorum daha 26 yaşında.
mario chalmersin miami taraftarları tarafından içimizdeki dallaslı ilan edileceği maçtır.
Basketbol tarihinin en çirkeflerinden Lebron asla büyük olamayacağını ve bir loser olarak kalacağını garantiliyor.
mario chalmersin suikaste maruz kalacağı maç olcaktır. maçı satıcaksanda bu kadar belli etme, maçta seyir keyfi bırakmadın. *
wadein yine son çeyrek top kayıplarına başladığı maçtır. *
ntvspor ekibi maçı istanbul stüdyolarından sunuyor sanırım. keza ikidir kameralar uluslararası yayın yapan spikerleri gösteriyor, kendileri yok. rıdvan'a para vermekten artık nba finallerine de gidemiyorlar galiba.
son çeyreğine girilen maç.
son çeyreğe girerken "o da neydi" sorusuna maruz kalmış maç.
murat kosova'nın bildiğin miami'yi destekleyerek anlattığı maç. seni severiz de; bari bu kadar belli etme.