bugün

Don atletle takas olur mu?
12 tanesinin beraber alınarak seriyi bozmamamız gerekir , türklük bunu gerektirir.
Yahu 12 tane ada yok mu ? Bizde paramız yettiği kadarını alırız.

Şöyle iyisinden 4 tane sarsana abim bana.
Herkes 1-2tl ateşlesin.
ali ağaoğlu alsın oraya da kule diksin amk.
Yetkiyi bana verin 1 milyona kafalarım adamlar yiyecek ekmek bulamıyor.
hazır kriz varken denenmesi gereken projedir.

evet beyler, herkes atsın üç beş kuruş bir şeyler verip parasını alalım. ulan nedir ki zaten parası hepi topu 12 ada. 6 tanesini kiralarız
zaten parası çıkar bir kaç seneye ne olcak. baktık parayı topladık kıbrıs kardeşim gelecek deyip çıkarırız adamları.

şimdi adamlar o adaları ucuza verir mi dediğinizi duyar gibim.
ekonomik kriz. adaların parasının yarısını trink diye veriririz ellerine.**geri kalanıda taksitle öderiz.

pazarlık yapabilme yeteneği olan özellikle kayserili kardeşlerimin projeye önem vermesi gerekmektedir.

pazarlık yapalım da baktık para arttı onunla da üstüne bişeyler alırız.*
her türk işadamının sponsor olarak katkıda bulunabileceği proje.
(bkz: kaç paraysa verelim alalım)
yunanistan'ın ekonomik krizde olduğunu göz önünde bulundurursak, sıkı pazarlıkla '3 alana 1 bedava' şeklinde de anlaşarak, sadece 9 ada fiyatına yapabileceğimiz atraksiyon.
(bkz: camilerde para toplayıp oniki adayı satın almak)
peşi sıra gelicek başlık şu olmalıdır ki. (bkz: yedi kişi adaya girmek)
hepimiz 5lira ortaya koyarak yapacağımız eylem.

yalnız adaları kullanma kurallarına lütfen uyalım;
- adalar dönüşümlü olarak kullanılacak. mart'ta doğu, nisan'da g.doğu, mayıs'ta içanadolu, haziran'da karadeniz, temmuz'da akdeniz, ağustos'ta marmara ve sezon sonunda egeliler tatil yapacak.

- mangal yapılırsa, ateşin söndüğünden emin olmadan alan terkedilmeyecek.

- bira, kola vs. şişeleri denize atılmayacak.

- denize donla girilmeyecek.

- plajda futbol oynanmayacak.
on iki adalardan biri olan rodos, ege kıyılarının sezon boyunca aldığı toplam turisti tek başına bir ayda alırken, kriz halindeki yunanistan'ın böyle bir gelir kapısından vazgeçmeyeceği düşünülürse imkansız projedir.
KONUYLA ALAKALI MECLiS ÇALIŞMA KOMiSYONU OLUŞTURULMUŞ, HÜKÜMET KAYNAK ARAYIŞINDAYMIŞ iÇKi VE SiGARA TÜKETiCiLERi TEDiRGiN.
yeni bir uludag sözlük kampanyası olabilecek bir proje. biz alalım bizim olsun.
bence satın almayalım direk gidip alalım paraya ne gerek var *
alalım derken elimizdeki üç beş adayıda kaptırırız.

(bkz: eldeki bulgurdan olmak)
türkiyenin dünya siyasetinde izlediği politika olan yurt sulh cihanda sulh kriteriyle devlet olarak böyle bir girişimin olması büyük olasıklıkla kesin yazmıyorum tabi, ihtimal dışı olurdu.

yalnız, iç - dış tehdit ya da benzeri sebepler ortaya atılıp, on iki adalarla birlikte selanik ve giritide oldu bittiye getirerek alabiliriz.

(bkz: olur mu dersin)
"iki fabrika daha kapatsak şu kadar tasarruf, üç işçinin daha amına koysak bu kadar para gelir, hmm evet gördüm ve arttırıyorum" diye düşünen zihniyetin hangi parayla ada alacağı tartışma konusudur.
12 adayı kredi kartına 12 taksitle almak. *
kocaman olana yeşile ne kadar kapora isterler acep emmi?
(bkz: başlıkta sınır tanımamak)
'ya illa ki devletin almasına da gerek yok. aramızda o adaların bizim olduğunu düşenen üç beş birikmişi olan herkes toplansın birer ikişer alsın bence. bunun tanesini 1 milyon dolardan verseler 12si 12 milyon eder. yani herkes üç lira verse ohoo'

(bkz: herkes 1 lira verse adamcıkları)
(bkz: ne veriyorlarsa 5 katı)
onlardan herşeylerini alın ama onlara hiç birşey vermeyin.