bugün

galatasaraylı' lara göre, onlar maçı izlememişlerdir, hatta umurlarında bile değildir bu maç. ben yazdım zaten 3-0 yenikken yazılan entryleri. yahu bi açın okuyun ilk sayfadaki entryleri, öyle saçmalayın. tabi silinmedilerse...
volkan demirel; en keyif aldığım maçlar, bursa maçları. taraftarına hayranım.

biz de hayranız ama futbol işte...

bu heyecanı bize yaşatan tüm bursa ve bursasporlulara teşekkür ederiz.

seviyoruz lan sizi...

edit: bu entry alay içermez, gassaraylı çocuklar başka başlığa dadansın.
rakip takım taraftarlarına bol bol entry sildiren maç olmuştur...

(bkz: maden suyu)
(bkz: ağlama melis)
o degil de turk fitbolcularin hala nasil sevinecegini bilmedigini gosteren mac olmustur. turgay bahadirin asagidaki vidyoda 29. saniyede yaptigi hareket ne lan? kose bayragina citme mi atmaya calismis anlamadim ki. *

http://www.youtube.com/watch?v=4_U-Qr9hN6E
fenerbahçe'nin kapak dağıtımını son dakikaya bıraktığı maçtır.

ilgili kapaklar için tıklayınız.

http://www.thuglove.org/thug/

http://www.nolur.com
rotasyon senin neyine be daum?! dedirten maç olmuştur. sanki uzay takımı var elinde mına koyim. oynat abicim, her maça elinden geldiğince en iyi takımı çıkar. fıtık olduk lan burda. ama sevinen bursasporlu ve fenerbahçeli olmayan herkesi kudurttukya, bu siniri yatıştırır bu.
fenerbahçe 27 senedir türkiye kupasını kazanamadı. çarpın 2 yle 7 i. etti mi 14. şimdi çıkartın 7 den 2 yi, ne yapar. 5 yapar. 14 ten 5 çıkınca 9 kalır. ve 9 numaralı guiza nın attığı golle fenerbahçe türkiye kupasında yarı finalde.
keşke yanımda bir galatasaraylı ile izleyebilseydim maçı. son dakika o suratları görmek için neler vermezdim.
bursaspor tarafından sahaya gömüldüğüne üzülmeyen ama attığı bir tanecik golle tur atlayan fenerbahçelilerin sevindiği maç. yazık ulan yazık o yıldızları boşuna kazanmışsınız, oturun ağlayın turu geçtiğinize sevineceğinize.

her zaman her yerde en büyük bursa!
her fırsatta büyük takım olduğunu bas bas bağıran fenerbahçe camiasının 3-1 lik mağlubiyete çocuklar gibi sevindiği, bursasporlu olmaktan birkez daha gurur duymama vesile olan, cüneyt çakır eyyamcısının katkılarıyla fb nin tur atladığı ancak bursasporumun futbol olarak tecavüz ettiği karşılaşma olmuştur.
(bkz: ne mutlu bursasporluyum diyene)
guiza'nın fenerbahçe'yi 90+2 de kurtardığı maç.
6alatasaraylı veletlerin maça yedek kadro ile çıkan fenerbahçe'ye kefen biçip, oynadığı kötü futbolu kendi as kadrolarının sıçışıyla kıyaslayarak tüm eziklik ve acziyetlerini bizlere gösterdiği maçtır.

ulan 2 gram aklı olan adam düşünür be. alex ve emre yedek başlıyor, özer, mehmet topuz, cristian, lugano kadroda yok, orta sahamız selçuk ve deniz ikilisinden oluşturulmuş, gökhan sağ açık, andre santos sol açık oynuyor. yani neredeyse bir volkan kendi mevkiinde ve sen kalkmışsın bu fener defansı, lille maçı, bıdıbıdıbıdı... diyorsun.

maça giderken garip bir şekilde galip gelemeyeceğimizi bilmekle birlikte maç 3-0 iken, hatta 4. golü yesek bile tur atlayacağımızı adım gibi biliyordum. güiza'ya o kadar sövdük saydık ama maç sonrası daum'un bir bildiği varmış dedik. bursa maç başından itibaren baskılı bir oyun kurunca iş bitirici alex'e ihtiyaç vardı ve 2. yarı ''ulan iki elinizle bi siki doğrultamadınız'' dedi, oyuna girdi ve tek hareketi ile turu kazandırdı. kralex oyuna girer girmez kaliteli pasları ile topun takımda kalma süresini artırdı ve kendini belli etti.

maç sonunda üst tribüne çıkıp 15-20 dk. bursalıların kendilerini ve koltukları parçalamalarını büyük bir keyifle seyrettim. ama en büyük keyfi ''bu korku onlara yeter, ühühühüü'' diyerek kupayı bu kez almamızdan ne denli korktuklarını belli eden cinconlu ergenlerin son dakikadaki o göt oluşlarını buradan takip etmek verdi.

teşekkürler kralex, teşekkürler güiza.
bursanın oyunu ile fenerbahçeyi itin götüne soktuğu maç olmuştur. fenerliler güiza'nın golüne bile sevinmişlerdir.
eksilenmeden gelen edit: Fenerliyim
fenerbahçe'nin 8 tane defansif futbolcuyla çıktığı, buna rağmen 3 gol yediği maçtır. rijkaard'a söverken daum da coştu. bi kendinize gelin olm lan.
timsahtan çok kediciklerin üzüldüğü maç.
kralex' in tek bir hareketiyle tur atladığımız maç olmuştur. sahaya çıkanlar bir şeyi beceremeyince iş yine ona düşmüştür. ayrıca bu maçla birlikte şu iyice anlaşılmıştır ki fenerbahçe'deki futbolcu görünümlülerden acilen kurtulmalı. mesela; wederson. bu adama o formayı vermek formaya yapılan ayıptır.
sihirbazımızın * adeta sikerim oynayacağınız topu diyerek oyuna girdiği ve maçın kaderini birkez daha değiştirdiği maç olmuştur...

ayrıca vederson ve selçuk ikilisinden bir an önce kurtulmak gerektiğini tekrar kanıtlayan maç...
takımdan alex, emre ve özer'i çıkardığında sıradan anadolu takımlarından hiçbir farkımız olmadığını gösteren maç olmuştur...
(bkz: bir an için ümitlenmek)
fenerbahçe'nin alex'siz bir hiç olduğunu göstermeyen maç. zira fenerbahçe maça başlarken sadece alex değil toplam 7 as futbolcusundan yoksundu.

(bkz: alex de souza)
(bkz: özer hurmacı)
(bkz: emre belözoğlu)
(bkz: mehmet topuz)
(bkz: cristian baroni)
(bkz: diego lugano)
(bkz: semih şentürk)
yine aziz yıldırım diye ağlayanları görmemizi sağlamış olan maç. daha geçen hafta hakemler hakkında atıp tutan, ayar üstüne ayar veren başkanlar varken yine kendisine bok atıldığını görmekteyiz. ayrıca bilicanın 10 kere atılmasının yanında, turgay bahadır'a, bekir ozan'a çıkmayan ikinci sarıları da unutmamak lazım. penaltınında penaltı olmadığını düşünüyorum zira orada top bursasporlu oyuncuyada çarpıyor. ayrıca bu hakemin 2 yıl önce fenerbahçe-galatasaray kupa maçında yaptıkları gözümün önüne geldiğinde çok temiz bir maç olduğu açıktır...
adnan polat'ın kendi kasaplarına bakmadan hakemler üzerinde kurmaya çalıştığı etkinin bu sefer işe yaramadığı maçtır. ayrıca ağlara giden o topun bariz bir şekilde ofsayt olduğunu göremeyenler ya kördür ya da futbol kurallarını öğrenmeye çalışan genç kızlardır ki anlatmak oldukça uzun sürer.
fenerbahçe nin alex yerine cüneyt çakır ı oynattığı karşılaşmadır.
şimdi ilk olarak daum efendi'nin "biz her maça en iyi kadromuzla çıkarız" lafıyla sözüme başlamak istiyorum. bursaspor sonuç olarak lig üçüncüsüdür ve sen bu takımla daga geçer gibi bir kadroyla çıkamazsın sahaya kardeşim.

fenerbahçe savunması bütü benliğiyle, ben bu bursaya nasıl 3 gol hediye ederim'i konuşmuş tartışmış ve sonunda başarmıştır bu maçta. ikinci olarak söylenmesi gereken bu.

fenerbahçe maçın ilk 5 dakikasında bulduğu iki pozisyondan birini atsa rahat bir galibiyet elde ederdi onu da bir tarafa koyalım.

ama burada fenerlilerin konuşması gereken şeylerin başında bilica'nın yaptığı penaltı, hiç sevilmemesine rağmen yine kritik gol atan güiza'ya şaşırma, bekir'in ne halta yaradığını düşünme gibi konular gelir. manisa maçı çok önemlidir, dikkat eylemek lazımdır.
güiza'nın ayağından gelen gole üzülen ve ona buna bok atanlara sinirden aynı entryi iki kere girdiren maç.

görsel

(bkz: sakin ol şampiyon)